Nieudana wyprawa do Prudnika. WKK nieznacznie gorszy od Pogoni [RELACJA]

2018-11-05, Autor: prochu

WKK Wrocław przegrał w meczu 7. kolejki koszykarskiej pierwszej ligi z Pogonią w Prudniku 79:87. Podopieczni Tomasza Niedbalskiego rozegrali niezłe zawody, ale w końcówce trzeciej kwarty miejscowi zbudowali przewagę, której nie oddali już do końca spotkania.

Po serii czterech zwycięstw wrocławianie mogli być uznawani za faworyta tego starcia, tym bardziej, że prudniczanie doznali w ostatnim czasie trzech porażek z rzędu. Jednak w spotkaniach w specyficznej hali "Obuwnik" w Prudniku kibice są szóstym zawodnikiem swojego zespołu, swoim dopingiem dodając skrzydeł miejscowym graczom.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana, chociaż to WKK nadawał ton rywalizacji. Dwie trójki Jakuba Koelnera, solidna postawa Jakuba Patoki, siła z ławki w postaci Damiana Pielocha i Kamila Fiedukiewicza - to wszystko w efekcie dało zwycięstwo w pierwszej kwarcie 25:19. Schody zaczęły się w drugiej odsłonie tego meczu, bo wrocławianie nie potrafili zatrzymać duetu Tomasz Prostak - Grzegorz Mordzak. Ich dobra gra w ataku w połączeniu ze słabszym momentem WKK pozwoliła po pierwszej połowie objąć prowadzenie 40:38.

Po przerwie nie było już tak dobrze, choć przyjezdni rozpoczęli nieźle - od dwóch celnych rzutów Damiana Pielocha. WKK odzyskał na moment prowadzenie (44:40), ale z biegiem czasu to miejscowi doszli do głosu i rozpoczęli budowanie przewagi, która w czwartej kwarcie wynosiła już piętnaście "oczek". Wrocławianie odnotowali jeszcze jeden zryw, zdobyli dwanaście punktów z rzędu, doprowadzili do stanu 80:77, ale w końcówce zabrakło im skuteczności. Ostatecznie Pogoń zwyciężyła 87:79.

Pogoń Prudnik - WKK Wrocław 87:79 (19:25, 21:13, 28:20, 19:21)
Pogoń: Prostak 20 (4), Sroka 19 (2), Mordzak 15 (2), Krawczyk 12 (2), Nowakowski 9 (1), Pisarczyk 9 (1), Szpyrka 3, Antczak 0, Poznański 0.
WKK: Jędrzejewski 19 (1), Koelner 13 (4), Patoka 12 (2), Rutkowski 11 (1), Pieloch 10 (2), Fiedukiewicz 4, Malona 4, Ciechociński 4, Józefiak 2, Kroczak 0.