Niezłe wyniki i dobra gra. Dwa sparingowe zwycięstwa koszykarzy Śląska

2017-09-03, Autor: prochu

Już tylko niespełna trzy tygodnie zostały do rozpoczęcia rozgrywek koszykarskiej pierwszej ligi. Śląsk Wrocław nie zwalnia tempa przygotowań, a w ostatnich dniach rozegrał dwa mecze sparingowe - z Polonią Leszno i Doral Nysą Kłodzko. Oba te pojedynki wygrał.

Mecz z leszczynianami - którzy w tym okresie przygotowawczym wygrali już ze Śląskiem - miał co najmniej dwa oblicza. Po 10 minutach przyjezdni prowadzili w Kosynierce 30:17 i dużo wskazywało na powtórkę z pierwszego meczu, wygranego przez Polonię 78:55. W drugiej kwarcie koszykarze z Leszna wygrywali nawet różnicą 17 "oczek", ale wrocławianie mocno wzięli się do roboty i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu, a po zmianie stron to oni nadawali ton rywalizacji. Gdy zanosiło się na wysokie i pewne zwycięstwo WKS-u, leszczynianie odrobili część strat i końcówka byłaby zapewne zacięta, gdyby nie celna "trójka" Marcina Pławuckiego. Nowy zawodnik Śląska przypieczętował kolejne sparingowe zwycięstwo.

Z kolei w starciu z zespołem prowadzonym przez doskonale znanego we Wrocławiu Radosława Hyżego, Śląsk musiał gonić wynik od pierwszych minut. Zawodnicy z Kłodzka przez większość spotkania prowadzili rożnicą około 10 punktów, ale końcówka należała do gospodarzy. Po kilku indywidualnych akcjach wrocławianie wrócili do gry i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

- Potrzebujemy więcej konsekwencji, mniej błędów w obronie oraz lepszej skuteczności z rzutów wolnych. Jeśli poprawimy co najmniej dwa z tych trzech elementów, możemy wywieźć z Kutna zwycięstwo - przyznaje w rozmowie z oficjalną stroną klubu Marcin Pławucki.

Po pięciu meczach sparingowych Śląsk ma bilans trzech wygranych i dwóch porażek. Co ciekawe, wszystkie wygrane odniósł przed własną publicznością - w Kosynierce. Według planu z początku przygotowań kolejne spotkanie podopieczni Dominika TomczykaJacka Krzykały rozegrają w środę w Dąbrowie Górniczej z miejscowym MKS-em.

Śląsk Wrocław - Jamalex Polonia 1912 Leszno 79:74 (17:30, 28:17, 21:10, 13:17)
Śląsk: Michałek 17, Krakowczyk 15, Pławucki 13, Jakubiak 9, Dziewa 8, Kutta 7, Stawiak 6, Bluma 2, Ratajczak 2, Wilczek 0.

Śląsk Wrocław - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 78:74