Niezły występ żużlowców Sparty w pierwszych rundach MP juniorów

2017-05-19, Autor: prochu

Młodzieżowcy Betard Sparty Wrocław zajęli trzecie miejsce w pierwszej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Oskar Bober, Damian Dróżdż i Przemysław Liszka przegrali jedynie z Unią Leszno i Cash Broker Stalą Gorzów Wlkp.

Turniej w Lesznie wygrali gospodarze, a ich dwóch reprezentantów - Dominik KuberaBartosz Smektała - zakończyło zawody w kompletem punktów. Drugie miejsce przypadło gorzowianom, wśród których najskuteczniejszy był Kamil Nowacki (8+1 w trzech startach). Wrocławianie zajęli trzecią lokatę, ale mieli sporo pecha, bo Damian Dróżdż w swoim pierwszym biegu przewrócił się jadąc na drugiej pozycji, a w innym Przemysław Liszka wjechał w taśmę. Ostatecznie młodzi Spartanie zakończyli zawody z 21 "oczkami" (Bober 9, Dróżdż 8, Liszka 4).

W środę w Gorzowie Wielkopolskim wrocławianie zajęli drugie miejsce razem z drużyną gospodarzy, a całe zawody wygrała ekipa Falubazu Zielona Góra. Bezbłędny wśród Spartan był Damian Dróżdż (komplet 12 "oczek"), a Oskar BoberPrzemysław Liszka zdobyli po sześć punktów. Kolejne zawody w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów odbędą się 23 maja (wtorek) w Opolu.

W zawodach nie wziął udziału najlepszy junior WTS-u Maksym Drabik, bowiem startował w meczu ligi szwedzkiej. Zawodnik w czterech wyścigach zdobył pięć punktów i bonus, a jego Lejonen Gislaved pokonał Dackarnę Malilla 46:44. Trzy punkty dla pokonanych przywiózł Maciej Janowski. Bardzo dobry występ w barwach Masarny Avesta odnotował Tai Woffinden (11 "oczek" i bonus w pięciu gonitwach), a jego zespół pokonał 49:41 Elit Vetlandę. Jednym z wyróżniających się zawodników Elit był Szymon Woźniak, zdobywca 7 punktów w czterech biegach.