zamknij

Wiadomości

Nigdy więcej do Wrocławia nie przyjedziemy. Wszystkich znajomych też przestrzeżemy [LIST]

2015-09-21, Autor: red
– Straż Miejska ma łatwą i dobrze opłacaną robotę w postaci zlecania holowania całych ulic. Ale że jest to taki zorganizowany proceder godzący w rodziny z małymi dziećmi – tego nie rozumiemy. Przecież to prawdziwy strzał w kolano – my nigdy więcej do Was nie przyjedziemy. Nie tylko do zoo – do niczego więcej. Wszystkich znajomych przestrzeżemy. Będziemy wszędzie głośno opowiadać o tym, jak Wrocław traktuje turystów z małymi dziećmi. I o tym jakie wspomnienia czekają na dzieci po wycieczce do zoo we Wrocławiu – pisze w liście przesłanym do naszej redakcji czytelniczka spoza Wrocławia.

Reklama

Witam,

Chciałam podzielić się naszymi wrażeniami po dzisiejszej (pierwszej i ostatniej) wizycie w ZOO Wrocław. Jechaliśmy do waszego ZOO z daleka – mamy 2 godziny jazdy w jedną stronę, jesteśmy z woj.opolskiego. Jechaliśmy ze znajomymi, z małymi dziećmi, jak to do ZOO. I chciałam powiedzieć że jesteśmy w totalnym szoku i wciąż nie dowierzamy temu co nas – i jak się okazuje większa grupę zwiedzających – spotkało.

 

Z bólem serca przekonaliśmy się, ze tak duży ogród zoologiczny nie ma zaplecza parkingowego umożliwiającego obsługę zwiedzających. Jak można nie zabezpieczyć w najbliższej okolicy parkingów? Godzinne poszukiwanie wolnych miejsc w sąsiedztwie ogrodu zaowocowało wynalezieniem miejsca na ul. Wittiga.

 

Po całodziennym przyjemnym niedzielnym zwiedzaniu pięknego ogrodu i fantastycznego oceanarium – czekała nas niespodzianka w postaci braku samochodu. Jak się okazalo nie tylko nas. Cała ulica zostala sholowana. Zostaliśmy w obcym mieście, w chłodnym wieczorze, z małymi dziećmi – bez auta, lekarstw, ciepłych ubrań – wszystko było w samochodzie.

 

 

My – w ciemnościach, mamy z małymi dziećmi szukałyśmy schronienia w restauracjach, panowie taksówkami ruszyli na poszukiwanie auta. Jak się dowiedzieliśmy – takie akcje przeprowadzane są często, są celowe, wrocławska straż miejska zleca sholowywanie aut parkujących na ulicach sąsiadujących z ogrodem zoologicznym choć nie zagrażają one bezpieczeństwu, co więcej – znaki drogowe na tej ulicy informują, że zabroniony jest na niej postój pow. 15 minut tylko od poniedziałku do piątku, w godzinach 6-18. My byliśmy dziś – w niedzielę.

 

W siedzibie straży miejskiej spotkała się cala grupa gości waszego ZOO – wszyscy rodzice małych dzieci, kilkumiesięcznych- kilkuletnich, pozostawionych gdzieś w ciemnościach pod ogrodem. Wszyscy spoza Wrocławia – Ruda Śląska, Opole, Kędzierzyn-Koźle i inne. Bo jak się dowiedzieliśmy – wrocławianie wiedzą o problemie. Wszyscy rodzice nawet nie oburzeni takim potraktowaniem, ile rozczarowani, że w taki sposób, z premedytacją, w sprzeczności ze znakami drogowymi – zostali potraktowani.

 

Chciałam powiedzieć, że ta wspaniała, planowana od długiego czasu wycieczka do waszego ZOO okazała się dla naszych dzieci traumatycznym przeżyciem, marszem w chłodzie, ciemności, na zimnym wietrze, w poszukiwaniu ciepłego dachu nad głową gdy tatuśkowie walczyli o szybkie odzyskanie samochodów. Mandat za parkowanie – 100 zł. Odholowanie auta – 473 zł.

 

Gdy się jest z innego miasta – nie wiadomo gdzie szukać auta, jak się przemieścić. Trzeba odwiedzić 2 punkty, choć sam parking gdzie auta zostały sholowane jest niedaleko. To światowa stawka za holowanie. Nie mówiąc o tym, jak się czuje rodzic z małymi dziećmi, gdy nagle nie ma auta tam gdzie je zostawił. Zimnym wieczorem. Co innego mandat. Co innego nawet blokada na kołach – gdzie nadal można dostać się do auta i jego zawartości, do ciepłych okryć, lekarstw, schronić się przed zimnem i deszczem.

 

My potrafimy zrozumieć wiele rzeczy – jak nas uświadomili dziś taksówkarze i inni napotkani ludzie z Wrocławia. Że powstał prywatny parking, który musi zarobić, choć nie ma tylu miejsc parkingowych ile potrzeba. Że zlikwidowano wszystkie inne miejsca parkingowe wszędzie wokół. Że Straż Miejska ma łatwą i dobrze opłacaną robotę w postaci zlecania holowania całych ulic.

 

Ale że jest to taki zorganizowany proceder godzący w rodziny z małymi dziećmi – tego nie rozumiemy. Przecież to prawdziwy strzał w kolano – my nigdy więcej do Was nie przyjedziemy. Nie tylko do ZOO – do niczego więcej. Wszystkich znajomych przestrzeżemy. Będziemy wszędzie głośno opowiadać o tym, jak Wrocław traktuje turystów z małymi dziećmi. I o tym jakie wspomnienia czekają na dzieci po wycieczce do ZOO we Wrocławiu.

 

Z całego serca rozczarowana

Agnieszka Kamińska

Oceń publikację: + 1 + 58 - 1 - 21

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (30):
 • ~kumien 2015-09-21 15:53:04

  Chciałbym pani powiedzieć, że naprzeciwko ZOO jest parking podziemny. Nie sądzę, aby był cały zajęty. Kolejna sprawa to miejsce na ul. Wittinga. Czy przypadkiem nie było tam zakazu parkowania?
  Ja rozumiem idee, że tylko frajer parkuje na płatnym parkingu, ale prosiłbym, aby nie użalać się na cały świat, że jest się skąpcem.

  110 9
 • ~maciej 2015-09-21 16:06:31

  jechali z daleka, zapłacili za benzynę, ale pare złotych na parking już poskąpili. nie potrzebujemy tutaj takich "turystow".

  82 10
 • ~Anitaaa 2015-09-21 17:07:36

  I to podkreslanie 10x ze byli z dziecmi. Dziecko to nie jest usprawiediliwienie dla skapstwa i lamania prawa.

  90 7
 • ~Szymon 2015-09-21 17:09:42

  Może i źle zaparkowali, ale holowanie aut to przesada, rozumiem gdyby zagradzały jakiś przejazd, ale pod Zoo?

  13 16
 • ~JoHotDog 2015-09-21 17:11:51

  Naprzeciwko jest duży parking. Dokładnie 792 miejsca parkingowe. Naprawdę wszystkie były zajęte? Ok płatne ale przynajmniej auto jest bezpieczne. Ale pisać takie pierdoły że zostaliście bez lekarstw...

  68 6
 • ~njares 2015-09-21 17:23:36

  Proszę czytać uważnie.
  Z tego co zrozumiałam miejsca nie było i już niejeden raz widziałam jak ten parking koło zoo się zapełnia po brzegi. Nie ma wtedy informacji co dalej i gdzie szukać miejsca. Miejscowi sobie dają radę, przyjezdni rozkładają ręce.

  33 0
 • ~Jorguś 2015-09-21 17:35:28

  Po co portal publikuje takie bzdury. Pisze jakiś cwaniak co nie ma ani wychowania, ani honoru, któremu żal było wydać parę złotych na parking. Prawo ma działać i bardzo dobrze się stało. Brawo dla służb.

  2 12
 • ~Balu 2015-09-21 17:39:59

  Też jestem z niestety województwa opolskiego dokładnie z Brzegu ale to nie jest winna nikogo bo tam wyraźnie jest tabliczka a jak się parkuje jak się chce i się nie patrzy na znaki to tak jest, i to nie jest nikogo winna a parking jest przy hali stulecia. Nie szukajcie sobie winnych, a Wrocław warto zwiedzić nie tylko Zoo ale jest wiele innych miejsc i SZCZERZE każdemu POLECAM nie ma co się sugerować słowami tych ludzi bo sami sobie zawinili. Pozdrawiam !

  51 4
 • ~Wrocek-man 2015-09-21 17:42:56

  Jeśli sholowali wbrew przepisom to powinni dostać nagane i zwrocic wszystkie pieniądze - dziwne , za autorka nic nie wspomina o staraniach o odszkodowanie za bezprawne sholowanie. Poza tym wystarczy wrzucić w google maps - Zoo wroclaw - parkingi i wyskoczy parking Budimexu, to naprawdę łatwe.

  25 2
 • ~grisza 2015-09-21 17:58:21

  Rozumiem, że w innym europejskim mieście ta rodzina też by zostawiła auto zaparkowane na zakazie? ;)

  50 3
 • ~DW 2015-09-21 18:25:24

  Nieprzestrzeganie przepisów, olewanie zakazów oraz zasłanianie się dziećmi - jest po prostu SŁABEE. Więcej wyobraźni (szczególnie ze względu na dzieci właśnie), "piękny" przykład tacy rodzice dają swoim dzieciom.

  42 3
 • ~oikk 2015-09-21 18:37:14

  ja to bym chcial wiedziec, czy tam gdzie ta kobieta zaparkowala byl zakaz czy nie? bo zakaz na 100% byl a kobieta po prostu łamie prawo wiec niech nie placze. W Niemczech mialaby odwage postawic nielegalnie ?

  35 2
 • ~Wrocek-man 2015-09-21 19:15:33

  A gdzie tutaj stanowisko dajmy na to Straży Miejskiej Wrocławia ???

  13 1
 • ~Wroc 2015-09-21 20:05:55

  Historia jak z przeprawy przez pustynię, bez lekarstw, ubrań, kończą nam się zapasy wody i żywności.... co tacy ludzie robią w obliczu prawdziwych problemów?
  Autorka ma ewidentnie skłonność do histerii.

  37 3
 • ~Walmar 2015-09-21 21:15:10

  Firmy zajmujące się holowaniem muszą z czegoś żyć np.: z tych marnych 400 zł za jedne holowanie netto.

  1 5
 • ~Natuszka 2015-09-21 22:01:14

  Dobrze, że w obliczu takiej tragedii, głodu, zimna i braku lekarstw nie zaczęli polować w tym ZOO, żeby zdobyć pożywienie dla DZIECI i skóry.

  36 3
 • ~Gość 2015-09-21 23:41:40

  To jest zwykły chamski proceder działający we Wrocławiu od kilku lat. Prokuratura nic z tym nie robi. Dariusz W., który dzisiaj wstępuje w szeregi policji dobrze wie jak to działa bo jeździł z laweciarazmi. Pani Marta W. - królowa mandatów też ambitnie działała ale została gwaizdą TV i troszkę się pilnuje. Jak CI z zholują auto , które tak naprawdę nikomu nie przeszkadza to walą stary tekst .. a gdyby szła tędy matka z dzieckiem ?? Jak dziennikarze dzwonią do SM to mówią, że my jesteśmy dla ludzi :) Emil Rau już 4 razy we Wrocławiu był gdyż tematów tu nie brakuje. Dzwoniłem kiedyś z Biskupina, żeby przyjechali pomóc leżącemu - pobitemu człowiekowi to mimo, że mają siedzibę kilka ulic dalej to oczywiście to nie sprawa dla nich, więc te wielkie torby do udzielania pomocy medycznej w ich samochodach służą tylko do ozdoby. Oni są potrzebni ... ale chyba tylko sobie.

  15 0
 • ~lcspl 2015-09-22 00:42:59

  w okolicy jest mnóstwo parkingów...wystarczyło się spytać mieszkańca, gdzie można zaparkować, w najgorszym wypadku można zostawić auto na galerii grunwaldzkiej i podjechać parę przystanków tramwajem...

  11 3
 • ~Maligna 2015-09-22 08:46:26

  Pani grubo przesadziła! W dodatku ta \"większość\", którą spotkało podobne doświadczenie - jest ślepa i nie zauważyła GIGANTYCZNEGO PARKINGU NAPRZECIW ZOO, który w dodatku ma wyświetlacze z dostępną ilością miejsc postojowych! TYLE w TEMACIE, bo aż żal komentować takiego tupeciarstwa, skąpstwa albo zwykłego ciemniactwa.

  11 2
 • ~Tio 2015-09-22 11:56:56

  " my nigdy więcej do Was nie przyjedziemy" - nikt za takimi turystami płakać nie będzie, a i miastu nie ubędzie jeżeli skąpstwo nie pozwala na płatny parking a lenistwo na zaparkowanie kawałek dalej i podjechanie tramwajem.

  A i mieszkańcom Wrocławia będzie lżej, jeżeli taki bezczelny cwaniak będzie omijał Wro.

  4 2
 • ~gość 2015-09-22 12:42:05

  A mnie zadziwia "życzliwość" mieszkańców Wrocławia (o władzach już nie wspomnę). Czy naprawdę nie stać nas na odrobinę zrozumienia i wyrozumiałości ? Może ten płatny parking był pełny - a może nie, może turyści nie znając miasta krążyli przez godzinę nieporadnie po okolicy i w końcu zaparkowali źle - ale czy to taka zbrodnia, żeby od razu mówić, że ich we Wrocławiu nie chcemy i dobrze im tak, że zapłaci praktycznie maksymalną stawkę za holowanie. Przecież skoro mandat wynosi 100 zł., to znaczy, że takiej rangi jest ich wielkie "przestępstwo", a cała reszta to zwyczajne żerowanie na ludziach, którzy może nie są idealni, ale chcieli tylko spędzić miły dzień w ZOO, z którego podobno jesteśmy dumni (a przynajmniej tak mówimy).

  16 0
 • ~mradar 2015-09-22 14:34:25

  rozumiem przykry koniec wycieczki do zoo,wspolczuje, ale skoro ta pani ma dostep do netu zeby napisac listy w stylu" rolnik szuka zony" to mogli przed wyjazdem sparwdzic miejsca postojowe w okolicy. Nawet jakby parking przy hali byl pelny.
  bez wzgledu na to jakby sie zakonczyla ta historia i tak nigdy nie przyjada.I tak super ze wiedzieli gdzie to auto jest odcholowane i gdzie maja sie udac. Kiedy mi zwneli auto w podobnej sytuacji trzeba bylo szukac w necie w komorce od czego zaczac. Wrocław jest kochany.

  0 0
 • ~do kumien i innych 2015-09-22 20:16:54

  Nie wiem gdzie autorzy komentarzy się obracają pewnie z pracy do domu z pracy do domu, bo chyba każdy mieszkaniec Wrocławia wie, że w weekendy są ogromne kolejki do zoo i nie pierwszy raz zdarza się, że super nowy parking jest za mały, a na Wittigowie są miejsca gdzie można bez problemu zaparkować, tak jak autorka napisała.. więc tak to jest już chore, żeby straż tak się zachowywała.. a przepraszam Panowie/Panie chyba tam pracują... wstyd!!

  10 0
 • ~OLI 2015-09-22 21:43:54

  Po co ta wrogość?! To, jak działa wrocławska straż miejska i jakie ma konszachty z prywatnymi parkingami tajemnicą nie jest. To wręcz \\\'mafijny\\\' proceder. Kolejna sprawa to ciche umowy naszego prezydenta z parkingiem, który MUSI zarobić konkretną kwotę w konkretnym terminie i likwidowanie, bądź blokowanie parkingów wokoło. Przecież szlag trafiał, jak wielki parking na ul. Mickiewicza stał długo pusty z zablokowanym wjazdem. Zlikwidowano też większość miejsc parkingowych przy IASE. Nie dziwię się frustracji, zwłaszcza, że blokada koła w zupełności by wystarczyła, jeśli parkowanie było niezgodne ze znakiem. A z lekami to chyba przesada- dodało dramaturgii ale też śmieszności. Skoro to tak potrzebne leki, to byłyby u mamy w torebce. A apteki we Wrocławiu mamy i owszem, nawet całodobowe! Tak czy siak Wrocław zobaczyć warto, bo to jedno z 3 najpiękniejszych miast w Polsce ;-)

  10 0
 • ~Mieszkaniec 46 2015-09-23 08:59:21

  Przepraszam za wielu wrocławian, którzy piszą… a dobrze wam tak… nic z empatii. A już. A.F. Modrzewski pisał: Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie, wniosek z tego, ze ani refleksji ani wychowanie, po prostu wyścig szczurów, odzwierciedla to wiele wypowiedzi. Piękne „Afrykanerium” i inne obiekty ZOO powstały za pieniądze publiczne, nie tylko wrocławian, były tam też fundusze UE, wiec ten obiekt jest nie tylko dla nas, ale ogółu Europejczyków także. Wrocławianie nie utrzymają tego obiektu bez gości z zewnątrz. „Światowcy” każdy obiekt we Wrocławiu, od małych „Biedronek” do wielkich galerii pow. 10 tys. m2 ma parking od 50 do 3000 miejsc. To podstawa działalności i wygoda gości, których należy szanować! Żaden taki obiekt nie zostałby dopieszczony do otwarcia przez PNB. Parking jest wymogiem prawa budowlanego . Co zrobił Wrocławski P N B, ano nic, poklepał po plecach właściciela ZOO, dziwnie Prawo Budowlane w tym przypadku nie działa. Gdzie Pan Ossowicz z BRW, Pan Fokczyński, znawcy planowania przestrzennego? W normalnym mieście PNB nie dopuściłby do otwarcia takiego obiektu , przeciwnie były zamknięty. Już NFM ma już 620 miejsc dla melomanów. Parking przy Hali jest dla niej, ma ona bowiem 5 tys. miejsc dla widzów z całym wachlarzem imprez.

  6 0
 • ~miki 2015-09-23 09:44:33

  Spoko Spoko wszystko pięknie ale w tym mieście to jakaś farsa ogólnie z Parkingami i tłuczenie kasy przez kumpli Dudusia a Straż Wiejska Miasta Wrocław Zamiast piolnować spokoju i porządku na osiedlach jest prywatną Watachą Prezydencika któremu chodzi tylko o ustawienie siebie i swoich kolesi a nie o dobro miejskie... A mieszkańcy i przyjezdni to tylko krowy Dojne!!! Co to w ogóle za pomysł żeby robić płatne parkingi i to dla mieszkańców którzy w tym mieście właśnie płacą uczciwie Podatki. Puknijcie się w głowy włodarze bo się Wam już wszystko całkiem po przestawiało...

  8 0
 • ~jurbar 2015-09-23 12:03:32

  Jakieś dwa-trzy lata temu nie było jeszcze parkingu podziemnego a w okolicy faktycznie nie było miejsc parkingowych. Pokusiliśmy się z żoną na zaparkowanie na tejże ulicy (szerokiej jak pas startowy) za innymi samochodami. Praktycznie we wszystkich było widać foteliki dziecięce. Proszę tu nie mówić o skąpstwie bo nie w tym rzecz. Chodzi po prostu o zwykły gest człowieczeństwa i przychylne nastawienie do przyjezdnych ze strony pół-mundurowych strażników miejskich i ich kolesi z parkingu, chociaż -o czym ja mówię. Najważniejsze są przecież pieniądze.

  9 0
 • ~WRO 2015-09-23 23:14:48

  strasz wiejska do likwidacji, albo zapędzić tych pasożytów do najgorszych zaułków żeby się użerali z żulernią, a nie wypisywali mandaty w białych rękawiczkach

  9 0
 • ~ 2015-09-25 16:00:44

  Bo to jest zwykły biznes dla paru kolesi urzędników miejskich

  7 0
 • ~M 2015-10-03 22:24:59

  Zmieniajmy Wrocław na lepsze, skoro możemy w ramach budżetu obywatelskiego!

  Tu są 4 bardzo ciekawe projekty! Budki dla jeżyków, które zjadają komary. Park muzyki. Inspirujące cytaty w przestrzeni miasta. No i kilkaset drzew i krzewów owocowych! https://wbowroclawskibudzetobywatelski.wordpress.com/

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Muzeum Śląska Wrocław to potrzebna inwestycja?
Oddanych głosów: 289