Biznes
Nowa atrakcja w Hali Stulecia. Tematyczne pokoje zagadek
Matematyczne, historyczne i architektoniczne zagadki, zadania i quizy zamiast tradycyjnie prowadzonych zajęć lekcyjnych. To najnowsza edukacyjna propozycja Hali Stulecia dla wrocławskich szkół. Tematyczne pokoje zagadek to zabawa dla całej klasy, która przy okazji pozwala pogłębić i utrwalić wiedzę z zakresu podstawy programowej.
W trzech salach Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia zbudowano specjalne, dedykowane uczniom starszych klas szkół podstawowych, pokoje zagadek - matematyczny, historyczny i architektoniczny. Ten ostatni został opracowany przez zespół studentów architektury Politechniki Wrocławskiej, zrzeszonych w Studenckim Kole Naukowym ,,Wrocławska Modernistyczna Architektura''.
Zadania, jakie należy wykonać w pokojach, polegają np. na odszukaniu historycznej daty urodzin, będącej jednocześnie kodem otwierającym skrzynię, w której ukryta jest kolejna wskazówka lub na rozwiązaniu matematycznego działania, które, w połączeniu ze znajomością praw fizyki, otworzy kolejny zamek.
- Pokoje zagadek to ciekawa i niecodzienna forma zajęć lekcyjnych. Uczniowie poza znakomitą zabawą rozwijają umiejętności matematyczne, naukowo-techniczne, społeczne i obywatelskie. Zajęcia uczą kreatywnego wyrażania myśli, czytania ze zrozumieniem, korzystania ze wskazówek, notatek i instrukcji, a przede wszystkim utrwalają posiadaną wiedzę. Wspólne rozwikłanie zagadek integruje klasę i buduje relacje w grupie – wyjaśnia Magdalena Piasecka, szefowa Hali Stulecia.
Uczestnikom pomagają specjalnie przeszkoleni słuchacze Policealnego Studium Animatorów Kultury SKiBA we Wrocławiu, którzy porozumiewają się z grupami przez krótkofalówki. W każdej chwili można ich poprosić o dodatkowe wskazówki. Nad prawidłowym przebiegiem zabawy czuwa zespół pracowników Hali Stulecia.
– Gwarantujemy uczniom bezpieczeństwo w trakcie zajęć, w naszych pokojach zagadek nie zamykamy drzwi na klucz. Grupa może w każdej chwili swobodnie opuścić pomieszczenie, a sytuację kontroluje nasz pracownik. Nauczyciele mogą być jednocześnie uczestnikami zabawy - mówi Mariola Słocka, koordynatorka projektu.
Zajęcia są dofinansowane przez Departament Edukacji Gminy Wrocław, do zabawy zgłosić się mogą wszystkie wrocławskie szkoły podstawowe. Projekt trwa do końca grudnia i cieszy się tak dużą popularnością, że zabrakło już wolnych terminów. Dlatego już rozpoczęły się prace nad jego kontynuacją w 2020 roku.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Pierwszy taki sklep we Wrocławiu. Coś dla prawdziwych smakoszy [ZDJĘCIA]
33272 -
Amerykańska sieć pizzerii debiutuje we Wrocławiu
26362 -
Koniec bramek na A4. Będą zmiany na wrocławskim odcinku autostrady!
19337 -
MPK Wrocław pochwaliło się wyremontowaną Skodą 16T [ZDJĘCIA]
18305 -
Nowy hipermarket! Zmiana operatora spożywczego w centrum handlowym
16724
Najczęściej komentowane
-
Pojazd skanujący na ulicach Wrocławia. Będzie automatycznie generował kary dla kierowców
3 -
Wrocław podpisze umowę na ogromną inwestycję za 181 mln zł [ZOBACZ]
2 -
Wyremontowany sklep we Wrocławiu oddany do użytku [ZDJĘCIA]
2 -
Kawiarnia nad fosą już otwarta. Przy Wzgórzu Partyzantów ruszyła Cafe Berg [ZDJĘCIA]
1 -
Nowy biurowiec ma kolejnego najemcę. Lokalną siedzibę przeniesie tam jeden z banków
1
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alertSonda
Jaką nazwę powinien nosić skwer przy Zakładzie Karnym przy ul. Kleczkowskiej?
Oddanych głosów: 457