Biznes

Nowa inwestycja przy pętli tramwajowej. Budowa już ruszyła [ZDJĘCIA]

2021-01-03, Autor: mgo

Na zlecenie miasta rozpoczęła się budowa kolejnego parkingu typu park&ride, tym razem przy pętli tramwajowej na Klecinie. Będzie gotowy za kilka miesięcy.

Reklama

Wewnątrz pętli tramwajowej Klecina powstanie oświetlony parking na 69 miejsc, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach inwestycji planowany jest też nowy chodnik o szerokości 2 m, łączący przejście dla pieszych przez ul. Wałbrzyską z peronem dla pasażerów wsiadających do tramwaju. Koszt realizacji całego zadania to prawie 2 mln zł, a prace zakończą się wiosną.

To kolejny P&R, który magistrat odda do użytku w 2021 roku, rozbudowując wrocławski system "parkuj i jedź", który ma na celu rozładowanie korków poprzez zachęcenie kierowców do przesiadania się do komunikacji miejkiej. Pozostałe powstaną m. in. w zachodniej części miasta, w rejonie szpitala przy ul. Fieldorfa. Pisaliśmy o tym tutaj

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Jarek Wietrzykowski 2021-03-07
    10:33:53

    0 0

    68 miejsc parkingowych to zawsze więcej niż 10 więcej niż 50 siąt ale mniej niż 100 a tak w ogóle to j wyremontować ul .Krzycką jak się da bo chyba się nie da ale można założyć lub wybudować przystań kajakową dla kierowców co nie opacznie po deszczu tam się znaleźli.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.