zamknij

Biznes

Nowa przychodnia we Wrocławiu. Oferuje pomoc lekarską przez aplikację

2021-05-09, Autor: mgo

Przy al. Armii Krajowej 46ad powstała przychodnia zdrowia DokDok, która chwali się szybkimi terminami na NFZ oraz wygodną, zdalną obsługą pacjenta. Ten projekt jest odpowiedzią na wyzwania dla służby zdrowia w czasie pandemii.

Reklama

DokDok to przychodnia, w której łatwo o kontakt z lekarzem przez aplikację. Ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pracują w niej lekarze pierwszego kontaktu (lekarze rodzinni) oraz interniści. W przypadku, gdy konieczna będzie wizyta u lekarza specjalisty, pacjent otrzyma e-Skierowanie.

Przez aplikację DokDok szybko i bez umawiania się na wizytę stacjonarną można skontaktować się z lekarzem i uzyskać e-Zwolnienie, e-Receptę czy e-Skierowanie. Dodatkowo aplikacja gromadzi całą historię leczenia, co pomaga w trafnej diagnozie. Oferta kierowana jest nie tylko do osób, które przeprowadziły się do Wrocławia i potrzebują nowej przychodni. Inspiracją do założenia DokDok była pandemia i wyzwania, jakie stanęły przed służbą zdrowia w jej czasie. 

Pacjentem przychodni można zostać w kilka minut. Należy pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację, dostępną zarówno na urządzenia z system Android, jak i iOS. Następnie potrzebne jest wypełnienie deklaracji, w której pacjent decyduje się na zmianę lekarza i pielęgniarki POZ. Jest to równoznaczne z wypisaniem się z obecnej przychodni. Po złożeniu deklaracji można umówić się na konsultację online z każdego miejsca w kraju.

Lekarze DokDoka przyjmują online 7 dni w tygodniu, w godzinach 8-21 w dni powszednie i 10-21 w weekendy. Dla tych, którzy wolą zobaczyć się z lekarzem twarzą w twarz, możliwa jest wizyta w przychodni we Wrocławiu, a wkrótce także w innych miastach Polski.

- DokDok będzie przecierał ścieżki innym przychodniom i ośrodkom medycznym. Obecnie wszystko przenosi się do internetu, a pandemia tylko przyspieszyła te zmiany. Oczywiście nie wszystko da się zdiagnozować online. Dlatego DokDok zatrudnia doświadczonych lekarzy, którzy będą wiedzieli, kiedy doradzić wizytę osobistą lub u specjalisty - mówi Julia Cepiel, kierowniczka wrocławskiej przychodni.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Oliwia Płotek 2021-09-24
    21:19:27

    1 0

    Nie polecam aplikacji! Podczas pierwszej wizyty narzeczony dowiedział się, że musi mieć udokumentowaną astmę, aby wystawić receptę na leki, które bierze od dziecka. Dziś, mimo dostarczenia dokumentacji medycznej, została mu odmówiona recepta oraz skierowanie, przez co jego praca stanęła pod dużym znakiem zapytania. Może fajna sprawa, kiedy ktoś ma katar i nie wie co zrobić ale w przypadku poważniejszych spraw całkowity brak kompetencji lekarzy, którzy wysyłają na SOR, ponieważ nie mogą zdiagnozować choroby a w rozpoznaniu i tak piszą "astma oskrzelowa". Hipokryzja, brak zrozumienia i stracenie czasu na oczekiwanie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wrocławskie taksówki są za drogie?
Oddanych głosów: 478