Biznes
Nowe centrum usług wspólnych we Wrocławiu? Decyzja w rękach rządu
Niedawno pisaliśmy, że Wrocław wyrasta na polskiego lidera centrów nowoczesnych usług biznesowych. Jakby na potwierdzenie tych słów, w kilka tygodni po publikacji raportu ABSL, dowiedzieliśmy się, że być może już wkrótce w naszym mieście powstanie kolejne centrum usług wspólnych. Tym razem chce je stworzyć lokalna firma.
Wszystko rozgrywa się w ramach grupy Impel. Jedna z jej spółek chce uruchomić we Wrocławiu centrum usług wspólnych i IT w biurowcu wybudowanym przez dewelopera też z tej grupy na terenie, który jest w użytkowaniu wieczystym spółki także należącej do grupy Impel.
W myśl rozporządzenia, które czeka na akceptację rządu do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej miałyby zostać włączone tereny we Wrocławiu. Konkretnie chodzi o blisko 0,5 hektara obszaru położonego na Kleczkowie. Teren to własność Skarbu Państwa, oddany w użytkowanie wieczyste spółce Promenady Epsilon Vantage Development. Biurowiec, w którym swoją siedzibę miałoby mieć centrum powstaje przy ul. Rychtalskiej.
Wszystko zależy od decyzji rządu. Jeśli rozporządzenie wejdzie w życie, inwestycja ruszy. W negocjacjach bierze udział Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
- Jesteśmy w stałym kontakcie z firmą HR for Business i od kilku miesięcy wspieramy ich w procesie utworzenia Centrum Usług Wspólnych i IT. Obecnie inwestor oczekuje na decyzję Ministerstwa Gospodarki odnośnie rozszerzenia specjalnej strefy ekonomicznej, w ramach której chciałby prowadzić działalność oraz na decyzję odnośnie przyznania grantów rządowych. Decyzja powinna zapaść w ciąg najbliższego miesiąca – tłumaczy Ewa Kaucz, wiceprezes zarządu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
Centrum ma świadczyć usługi outsourcingowe związane z oprogramowanie komputerowym, doradztwem informatycznym, przetwarzaniem danych, hostingiem, audytem finansowym, usługami rachunkowo-księgowymi i call center.
Inwestycja ma być warta co najmniej 19,34 mln złotych, a w jej wyniku powstanie co najmniej 380 nowych miejsc pracy. Inwestor chce korzystać z pomocy regionalnej z tytułów kosztów pracy. Centrum na być gotowe w grudniu 2013 roku.
Spółka HR for Business uzależnia realizację projektu w naszym mieście od uzyskania pomocy publicznej w ramach specjalnej strefy ekonomicznej. Gdyby teren we Wrocławiu nie wszedł w skład LSSE, firma rozważa stworzenie centrum na Ukrainie bądź w bardzo okrojonym zakresie we Wrocławiu. Wtedy powstałoby jedynie Centrum Usług Wspólnych (bez IT), a zatrudnienie zmniejszyłoby się o 200 osób.
Zobacz także
Tagi: Promenady Epsilon, LSSE, Centrum Usług Wspólnych, araw, HR for Business, Grupa Impel, Ministerstwo Gospodarki
Zobacz także
Komentarze (1):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
Najczęściej komentowane
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~Roman Diesel 2012-06-14
23:21:23
Kretynizm. Strefy miały być narzędziem do walki o lepszy byt obszarów objętych np. strukturalnym bezrobociem po likwidacji monokultur przemysłowych. Jak widać jakiś pier*olec usiłuje udowodnić, że Wrocław jest miejscem ze strukturalnym bezrobociem, który wymaga wprowadzenia SSE na polecenie jakiś przepłacających frajerzyn. Kant w biały dzień. Wszystkie SSE powinny być już dawno temu zlikwidowane, bo są mocno nadużywane.