Kultura

Nowe Horyzonty zbierają festiwalowe wspomnienia

2020-04-21, Autor: mh

Sprana koszulka, która od kilku lat jest najlepszą piżamą na świecie, bilet z pokazu, który odmienił życie, kubek zabrany z Arsenału – na pamiątkę imprezy przetańczonej do białego rana i torba, z którą przejechało się pół Europy – organizatorzy Nowych Horyzontów zbierają wspomnienia imprezy, która w tym roku obchodzi swoje 20 urodziny.

Reklama

W ciągu dwóch dekad Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty odbywał się m.in. w Sanoku, Cieszynie i na stałe zadomowił się we Wrocławiu. Przez ten czas uczestnicy imprezy zobaczyli tysiące filmów i nawiązali dużo nowych przyjaźni.

Jak podkreślają organizatorzy, wiele z festiwalowych wspomnień wiąże się z konkretnymi przedmiotami. Może to być sprana koszulka, która od kilku lat jest najlepszą piżamą na świecie, bilet z pokazu, który odmienił życie, kubek zabrany z Arsenału – na pamiątkę imprezy przetańczonej do białego rana i torba, z którą przejechało się pół Europy.

Organizatorzy postanowili zapytać uczestników festiwalu o ich nowohoryzontowe wspomnienia zaklęte w przedmioty. I apelują, żeby podzielić się na Facebooku swoją historią, przesyłając opowieść, zdjęcie lub nagranie w komentarzu.

Przypomnijmy, że w związku z tym, że prezydent Wrocławia Jacek Sutryk odwołał wszystkie imprezy kulturalne do końca sierpnia tego roku, w innym terminie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty.

CZYTAJ TEŻ: "NIE WSZYSTKIE KINA OTWORZĄ SIĘ PO EPIDEMII" [WYWIAD]

CZYTAJ TEŻ: KRYZYS W BRANŻY FILMOWEJ. CO Z KINAMI?

CZYTAJ TEŻ: NAJWIĘKSZE WROCŁAWSKIE OBIEKTY JUŻ LICZĄ STRATY

Czy kina przetrwają kryzys związany z epidemią koronawirusa?
Oddanych głosów: 498

Fakty i mity o koronawirusie. Co o nim wiesz? [QUIZ]

Fakty i mity o koronawirusie. Co o nim wiesz? [QUIZ]

W połowie grudnia rozpoczęła się epidemia koronawirusa, wywołującego chorobę zakaźną. To wtedy stwierdzono pierwsze przypadki zachorowań w Chinach. Teraz koronawirus jest już obecny nie tylko w Azji, ale też w Ameryce, Afryce, Australii i Europie. Sprawdź, czy to, co o nim wiesz, jest oparte na faktach.

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak powinniśmy świętować 11 listopada?

Oddanych głosów: 1123