zamknij

Wiadomości

Nowe linie i powiększone przystanki na Grabiszyńskiej przed świętami

2011-10-21, Autor: Bartłomiej Knapik
Już od soboty rusza pierwsza dodatkowa linia, która ma dowozić wrocławian na cmentarze. A na ul. Grabiszyńskiej kończy się przebudowa przystanków tramwajowych na podwójne, dzięki czemu przyspieszą tam tramwaje.

Reklama

Na ulicy Grabiszyńskiej, na przystankach "Grabiszyńska" oraz "FAT" w stronę Oporowa rozpoczęto przebudowę, żeby przerobić przystanki na podwójne.
- Z takim wnioskiem wystąpiło do nas MPK i przygotowujemy je na Wszystkich Świętych. Dzięki tej niewielkiej inwestycji zwiększy się przepustowość dla tramwajów w tych miejscach – tłumaczy Elwira Nowak, zastępca dyrektora wydziału inżynierii miejskiej ds. zarządzania inwestycjami we wrocławskim magistracie.

Dzięki podwójnym przystankom tramwaje mogą przyspieszyć, bo nie muszą stać dodatkowego cyklu przed światłami. Gdy przystanek jest pojedynczy zdarza się, zwłaszcza godzinach szczytu, że tramwaj musi czekać przed przystankiem zanim na niego wiedzie (jak na Kazimierza Wielkiego w stronę pl. Dominikańskiego – choć tam problemem są światła ustawione pod auta, a nie tylko długość przystanku). Potem musi poczekać cały cykl, gdy pasażerowie wsiadają i wysiadają, a dopiero potem rusza. Dzięki przystankowi podwójnemu na jednych światłach ruszają dwa tramwaje.Specjalna komunikacja związania ze wzmożonym ruchem w rejonie cmentarzy przed dniem Wszystkich Świętych rusza już teraz.
22-23 października 2011 roku (sobota i niedziela) uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa E1 na trasie Oporów - Osobowice - Oporów.
Oporów, Grabiszyńska, pl. Legionów, Piłsudskiego, Podwale, pl. Jana Pawła II , most Sikorskiego, Jagiełły, most Mieszczański, Dubois, Pomorska, pl. Staszica, Reymonta, most Osobowicki, Osobowicka, Osobowice
2. Autobusy linii A będą dodatkowo zatrzymywały się na przystankach przy Cmentarzu Grabiszyńskim.
3. Autobusy linii 131 w godzinach od 10:00 do18:00 będą kursowały w obu kierunkach od ulicy Kiełczowskiej przez ulicę Poleską, Litewską, Żmudzką do Cmentarza Kiełczowskiego.

W przyszłym tygodniu, od poniedziałku do piątku (24-28 października):
1. Autobusy linii A będą dodatkowo zatrzymywały się na przystankach przy Cmentarzu Grabiszyńskim.
2. Autobusy linii 319 będą kursowały w obu kierunkach od ulicy Krzemienieckiej przez ulicę Ostrowskiego i Grabiszyńską do Cmentarza Grabiszyńskiego.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2011-10-21 08:29:28

  Z przystanku podwójnego ruszą na raz dwa tramwaje. W tym momencie podstacja powie: "Dziękuję" i próbę ruszenia się powtórzy za kwadrans... Super. Na pewno się przesiądę do MPK. Przystanki podwójne to jest właśnie TO czego mi brakowało. Dziękuję wydziałowi inżynierii miejskiej ds. zarządzania inwestycjami.

  0 0
 • ~ 2011-10-21 08:38:53

  Z przystanku podwójnego ruszą na raz dwa tramwaje. W tym momencie podstacja powie: "Dziękuję" i próbę ruszenia się powtórzy za kwadrans... Super. Na pewno się przesiądę do MPK. Przystanki podwójne to jest właśnie TO czego mi brakowało. Dziękuję wydziałowi inżynierii miejskiej ds. zarządzania inwestycjami.

  0 0
 • ~ 2011-10-21 08:51:53

  Po Grabiszyńskiej nie jeżdżą Skody, tylko stare (i nowe) Protramy, więc nie ma problemu z przeciążeniem sieci.

  0 0
 • ~jn 2011-10-21 09:07:13

  Tak, nie wszędzie wybijają bezpieczniki. Przy Galerii Dominikańskiej, czy na Pl. Grunwaldzkim również są przystanki podwójne i działa to W MIARĘ sprawnie.

  0 0
 • ~Sivert 2011-10-21 09:23:44

  Bardzo dobry pomysł z podwójnym przystankiem na facie. Linia 24 będzie mogła skręcić w al. Hallera na jednym cyklu świetlnym po tramwaju jadącym w kierunku do Cm. Grab. Także przepustowość skrzyżowania nieco się zwiększy. Generalnie w kierunku miasta też przydałoby się wydłużyć przystanek ponieważ 14 skręcająca z Hallera w Grabiszyńską po tramwaju jadącym z Oporowa nie mieści się w peronach przystanku. Od strony al. Hallera także przydałoby się wydłużyć perony bo często zdarza się sytuacja, że 20 jadąca do Oporowa stoi za 14 a cykl świetlny jest tak ustawiony że można by pojechać jeden za drugim. Coś się poprawia ale to wciąż kropla w morzu.

  0 0
 • ~atomek 2011-10-21 12:10:31

  Pomysł idiotyczny.
  "Dzięki podwójnym przystankom tramwaje mogą przyspieszyć, bo nie muszą stać dodatkowego cyklu przed światłami. "
  Wszystko prawda, tylko nie w tą stronę. W stronę Oporowa nie ma korków tramwajowych. Takowe tworzą się, ale tlko w stronę centrum, szczególnie na przystanku Grabiszyńska i Placu Legionów, gdzie przystanek podwójny to konieczność; ale W STRONĘ CENTRUM. A tu zrobiono dokładnie na odwrót.
  "Dzięki podwójnym przystankom tramwaje mogą przyspieszyć, bo nie muszą stać dodatkowego cyklu przed światłami. "
  Nie zwiększy się. Za to będą się tworzyły stada tramwajowe w stronę Oporowa. Brawo!

  0 0
 • ~atomek 2011-10-21 12:12:01

  Ogólnie pomysł w stylu wydzielania torowiska na Teatralnej, tylko znacznie droższy.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w przypadku awarii motorniczy powinien otwierać pasażerom drzwi tramwaju między przystankami?
Oddanych głosów: 95