Reklama

Nowe miejsce spotkań na Różance. Dawne kąpielisko zmieni się w marinę [ZOBACZ]

02/01/2018 14:45

Już w połowie tego roku  na wybrzeżu Odry między mostem Trzebnickim i ulicą Osobowicką rozpocznie się remont dawnego kąpieliska. Efektem ma być nowa, ogólnodostępna marina z plażą, sportami wodnymi, boiskiem i restauracją.

Ten teren niszczał przez lata, aż jego zarządca - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu - wydzierżawił go na 20 lat firmie S&P Development. Inwestor planuje stworzyć tam miejsce rekreacji i spotkań mieszkańców okolicznych osiedli.


Przy ul. Pasterskiej 2b mają powstać restauracja, plaża, pomosty nad Odrą, sala spotkań dla mieszkańców, rad osiedli, organizacji pozarządowych i charytatywnych oraz wodne centrum sportu z żaglówkami i motorówkami. Ma to się wydarzyć do końca 2019 roku.


S&P Development przy remoncie obiektu współpracuje z fundacją Nasze Karłowice. W jego ramach nie powstanie kąpielisko - jest to niemożliwe po tym, jak w ramach rewitalizacji nabrzeży Odry zostały one zwężone. W dalszych planach jest kąpielisko tzw. zatopione: w Odrze, ale z bieżącą wodą. Takie rozwiązania stosują inne kraje.

Reklama

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości