Wiadomości
Nowe prawo odpadowe. Ruszył konkurs na projekt kampanii
Wejście w życie ustawy o czystości i utrzymaniu porządku w gminach oznacza prawdziwą rewolucję, zarówno dla mieszkańców regionów, jak i dla samorządów, które w myśl nowych przepisów przejmą „władztwo nad odpadami”. Kampania ma zatem informować o praktycznych konsekwencjach wprowadzanych zmian w prawie. Ma pokazywać wartościowe wzory zachowań i być atrakcyjną propozycją nowego stylu życia. Kampania ma budować skojarzenia pozwalające nie traktować nowego prawa jako czegoś narzuconego czy represyjnego, uczyć postaw i zachowań pozwalających uporządkować istniejący dotychczas nieład i bałagan.
Zobacz także
Według danych Ministerstwa Środowiska odpady to obecnie największy problem ekologiczny w Polsce. Ponad 86 proc. odpadów komunalnych trafia na wysypiska (wg GUS w 2009 r.) to prawie dwukrotnie więcej niż średnia europejska (w Unii Europejskiej przeciętnie 47 proc.). W krajach, takich jak Niemcy, Holandia, Belgia, Dania czy Szwecja na składowiska trafia ich nawet mniej niż 10,0 proc. , a to dzięki poddawaniu zbieranych odpadów procesom spalania, recyklingu i odzysku. W Polsce 95 proc. wszystkich śmieci, trafia bez jakiegokolwiek przetwarzania na wysypiska i to w większości już przepełnione.
W związku z tym Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił konkurs na dofinansowanie zadania pod nazwą „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków. Regionalna kampania informacyjno-edukacyjna. Etap I”. Głównym celem kampanii jest wzrost świadomości ekologicznej, wiedzy i poziomu akceptacji Dolnoślązaków dla nowego „prawa odpadowego”, przyjmowanie jego zasad jako elementu stylu życia. Termin składania projektów w sekretariacie WFOŚiGW we Wrocławiu przy ul. Jastrzębiej 24 mija 21 lipca o godz. 15.00. Dokumenty i dodatkowe informacje znajdziecie tutaj.
Tagi: recykling, odpady, konkurs, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, projekt, kampania, styl życia
Zobacz także
Komentarze (3):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Powódź 2024. Udało się! Koniec alarmu na Odrze we Wrocławiu! RELACJA NA ŻYWO
724283 -
Miejsca we Wrocławiu zagrożone powodzią. Gdzie mogą wylać rzeki?
148772 -
Odra pod Wrocławiem może być najwyższa w historii
46256 -
Dolny Śląsk: Alarm na rzekach już w 45 miejscach. Błyskawicznie przybywa wody! [AKTUALNY STAN RZEK]
44896 -
15 wrocławskich kamienic, które wyglądają jak z bajki! Oczarują Cię!
18562
Najczęściej komentowane
-
Wrocław: Odcinkowy pomiar prędkości na AOW. Oto stawki mandatów
7 -
Powódź 2024. Udało się! Koniec alarmu na Odrze we Wrocławiu! RELACJA NA ŻYWO
6 -
Wrocław: Policja wystawia mandaty kierowcom, którzy chcieli uchronić auta przed powodzią
6 -
Miejsca we Wrocławiu zagrożone powodzią. Gdzie mogą wylać rzeki?
5 -
Tak się buduje buspas na Jagodno. Zdjęcia z lotu ptaka
3
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~eonwe 2011-07-15
11:23:45
skladowisko to nie to samo co wysypisko, proszę mieć to na uwadze pisząc artykuły o takiej tematyce ;]
~ 2011-07-15
11:44:02
Po to wymyślono sortownie i spalarnie śmieci, żeby ludzie nie musieli dzielić odpadów na: papier, szkło kolorowe, szkło preźroczyste, plastik, bio-odpady i odpady niebezpieczne. Cały system powinien przewidywać, że mieszkańcy robią presegregację dzieląc odpady na dwie grupy: do recyklingu (razem papier, szkło, plastik - czyli przede wszstystkim opakowania) oraz pozostałe. Pierwsza grupa powinna trafiać do sortowni, druga do spalarni.
Jesli mieszkańcom będzie się kazać trzymać w kuchni i pod domami 5-6 różnych koszy/pojemników na śmieci, to żadna kampania informacyjna nie przekona ich, że to jest fajne, bo taki jest "styl życia".
~ 2011-07-15
12:29:55
Popieram kolegę powyżej.