Wiadomości

Nowe przystanki przy Kazimierza Wielkiego będą działać tylko w czasie remontów czy imprez w Rynku

2015-05-18, Autor: Tomek Matejuk
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nowo wybudowane przystanki tramwajowe przy ulicy Kazimierza Wielkiego nie zostaną włączone do stałego rozkładu jazdy wozów MPK. - Będą one wykorzystywane podczas remontu przejścia Świdnickiego, następnie ich przeznaczenie będzie czasowe/zastępcze jako szybkie wyprowadzenie ruchu z centrum podczas dużych imprez w Rynku czy NFM - tłumaczą urzędnicy.

Reklama

Budowa nowych, podwójnych przystanków tramwajowych przy ulicy Kazimierza Wielkiego - na wysokości Zamkowej i Gepperta - to inwestycja przeprowadzona w ramach kontraktu na zakończoną pod koniec zeszłego roku przebudowę ulicy Krupniczej.

 

Pierwotnie w magistracie zapowiadano, że nowe przystanki mają ułatwić dotarcie m.in. do Narodowego Forum Muzyki czy na plac Solny. Miały tam zatrzymywać się linie 3, 4, 10, 23 i 33.

 

Inwestycja budziła jednak sporo kontrowersji wśród mieszkańców Wrocławia, bo niespełna 200 metrów dalej funkcjonują już przystanki przy przejściu Świdnickim, które po jego przebudowie też staną się podwójne.

 

>Zobacz, jak prezentują się nowe przystanki tramwajowe przy ulicy Kazimierza Wielkiego

 

 

Teraz koncepcja się zmieniła - urzędnicy zapowiadają, że nowe przystanki zaczną działać najprawdopodobniej jeszcze w maju, a konkretnie, gdy wykonawca przebudowy przejścia Świdnickiego rozpocznie prace w poziomie jezdni.

 

- Będzie to przystanek zastępczy dla tego na Świdnickiej na czas remontu - wyjaśnia Małgorzata Szafran z biura prasowego magistratu.

 

A po zakończeniu przebudowy przejścia Świdnickiego, nowe perony na wysokości ulicy Zamkowej mają funkcjonować tylko jako przystanki czasowe bądź zastępcze, by np. pomóc w szybkim wyprowadzeniu ruchu z centrum podczas dużych imprez w Rynku czy Narodowym Forum Muzyki.

 

- Przystanek nie zostanie włączony do stałego rozkładu jazdy tramwajów w ul. Kazimierza Wielkiego. Jeżeli zaistnieje potrzeba włączenia go na stałe do ruchu tramwajów, oczywiście to rozważymy - dodaje Małgorzata Szafran.

 

Czy Waszym zdaniem to dobra decyzja? Zapraszamy do dyskusji.

 

Czy popierasz budowę kolejnego nowego przystanku tramwajowego na ulicy Kazimierza Wielkiego, na wysokości ulicy Zamkowej?


Oddanych głosów: 309

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~kek 2015-05-18
  14:11:39

  32 0

  Śmią sobie żartować??? To jest k... skandal, tak marnuje się nasze pieniądze. Proponuję zrobić co 100 m taki przystanek, byle dać zarobić firmom budowlanym! Idę kupić taczkę.. będę wywoził urzędników z magistratu na przystanek widmo.

 • ~Ziomek 2015-05-18
  14:14:33

  33 0

  Czyli spokojnie możemy doliczyć koszt postawienia tego przystanka do sumy wydatków, które pochłonie nikomu niepotrzebna i powszechnie niechciana przebudowa przejścia na Świdnickiej.
  Z jednej strony dobrze, że tramwaje nie będą zatrzymywały się co 50 metrów, ale z drugiej pieniądze już wydane i nikt nam ich nie odda. Czy naszemu miłościwie panującemu Panu Prezydentowi żyłka pęknie, jeżeli zrealizuje inwestycje, których potrzebują mieszkańcy, a nie jego wybujałe ego?

 • ~rafał dzutkiewicz 2015-05-18
  15:07:04

  19 0

  he he ...
  robiem co chcem.
  A do ramiszowa bedzie metro albo prom.
  O CHWD- wrocławianom

 • ~Andrzej Wind 2015-05-18
  15:23:17

  23 0

  Widzę że jestesmy bardzo bogatym miastem,bedziemy mieli za grube pieniadze "drzemiacy" przystanek.Bedzie dlugi jak nasz prezydent.Szwagrowie swietnie sie bawia za pieniadze mieszkancow.Mozna by urzednikow nazwac idiotami tylko poco obrazac chorych.

 • ~kstory 2015-05-18
  19:25:33

  18 0

  No to jeszcze tylko MetroPolinka+ na Ramiszów i wszystkie najistotniejsze potrzeby mieszkańców zostaną zaspokojone.

 • ~Kang 2015-05-19
  08:35:51

  0 8

  Co za patałachy! Widać, że osoby co podejmują te decyzję nie korzystają z tej trasy tramwajowej. W godzinach szczytu tworzą się korki tramwajowe przy przystanku na Świdnickiej. Tak ludzie mieliby okazję wysiąść wcześniej. Ręce opadają.

 • ~dziadu 2015-05-19
  17:16:09

  11 0

  Kabaret:) Kto miał zarobić ten zarobił i wszyscy są zadowoleni:) Jeszcze gdzieś dało by się "usprawnić" komunikację stawiając kolejne sygnalizatory i będzie gdzie wpakować dodatkową kasę...

 • ~kek 2015-05-20
  11:26:53

  8 0

  A może moglibyście podrążyć wątek, dowiedzieć się ile kosztował ten przystanek, kto go wymyślił, czy dalej pracuje w urzędzie i jakie są jego kolejne genialne pomysły? Co na te zmarnowane pieniądze Dutkiewicz? Od dawien dawna wiadomo było, że dla ludzi nie będzie problemem dojście z NFM na przystanek na Świdnicką.. tylko niezdrowy na umyśle i szastający publiczną kasą człowiek mógł to wymyślić...

 • ~kek 2015-05-20
  11:29:36

  6 0

  Kolejna sprawa to niby jak będzie oznaczony ten przystanek? i co z oznaczeniami na mapach? Przecież turystów będą wprowadzali notorycznie w błąd.. zarówno tych wsiadających, jak i osoby w tramwajach które będą próbowały wysiąść na tym nieszczęściu..

 • ~Andrzej 2015-05-21
  12:36:54

  6 0

  Będzie sobie mógł Dutkiewicz wpisać w CV: "Zbudowałem na swoją cześć piękny podwójny przystanek tramwajowy, który nienaruszony przetrwa lata"

 • ~wiki 2015-05-22
  10:00:45

  4 0

  Proponuję Metro do Ramiszowa, które będzie jeździć tylko w wypadku gdy Prezydent będzie jechać do/z domu. Przynajmniej będzie mniejszy ruch na Ostrowie Tumskim.

 • ~Adi 2015-05-25
  01:43:53

  3 0

  No popytajcie w magistracie ile ta tymczasowość kosztowała? Chciałbym wiedzieć ile dokładnie znów zmarnowali..

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie miejsce w polityce mógłby zająć Rafał Dutkiewicz?


Oddanych głosów: 113