zamknij

Wiadomości

Nowe stacje roweru miejskiego ruszą jeszcze w tym tygodniu

2011-09-13, Autor: Bartłomiej Knapik
Jeszcze w tym tygodniu ruszą kolejne dwie wypożyczalnie rowerów miejskim - stacje Helios i Arkady Wrocławskie. Do końca miesiąca – kolejne 15, czyli prawie dwa razy więcej niż działa obecnie.

Reklama

Wprawdzie dodatkowe 17 stacji miało ruszyć do połowy września, ale dwa tygodnie to we Wrocławiu praktycznie żadne opóźnienie.
- Zakładaliśmy, że wszystko pójdzie bez problemów, ale wciąż nie dojechały rowery i stojaki. Dlatego, ze względu na dostawców podzespołów na niektóre stacje i rowery przyjdzie nam poczekać do końca miesiąca – tłumaczy Grzegorz Gałuszka z firmy NextBike, operatora wrocławskiego roweru miejskiego.

Warto zaznaczyć, że nowe stacje nie mają już nic wspólnego z budżetem miasta – dlatego są zielone, a nie niebieskie.
Projekt Wrocławski Rower Miejski za który zapłacił urząd miasta, to sieć 17 wypożyczalni (niebieskich) oraz 140 jednośladów, które już na pewno widzieliście na ulicach. Za milion 98 tys. zł brutto system wprowadziła firma Next Bike (z sumy tej pokryto zarówno zakup sprzętu - rowerów i stacji, jak i całego systemu komputerowego i zabezpieczeń).
Firma od początku zapowiadała, że teraz będzie rozbudowywać sieć bez miejskich pieniędzy – szukając sponsorów na kolejne stacje. 23 sierpnia pisaliśmy o pierwszej takiej, która stanęła na ul. Świdnickiej koło hotelu Monopol, a zapłaciło za nią Fortum. Do końca miesiąca otworzonych będzie łącznie 18.Poniżej lista stacji, które będą otworzone we wrześniu (szczegóły na mapce):
1. Edukacja – kino Helios,
2. Verona – Grabiszyńska,
3. Verona – Chopina,
4. Verona – Karmelkowa,
5. Arkady,
6. DSW – dw Mikołajów,
7. Akwapark,
8. Hala Stulecia,
9. Magnolia Park,
10. pl. Legionów,
11. Renoma,
12. Ruska/Kazimierza Wielkiego,
13. ZOO,
14. pl. Bema,
15. Wyspa Słodowa,
16. Pasaż Grunwaldzki,
17. Rondo Powstańców Śląskich,
18. Skrzyżowanie Klecińskiej i Grabiszyńskiej.

Przypomnimy co nam mówiono przy otwieraniu stacji koło hotelu Monopol.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~ 2011-09-13 14:40:04

  Pragnę zaznaczyć, że stwierdzeni: "poniżej lista stacji, które będą otworzone w sierpniu" to wierutne kłamstwo, które sromotnie bije w ten portal i jego wiarygodność. Uprzejmie informuję, ze sprawdzałem jeszcze przed chwilą i ustaliłem bez cienia wątpliwości - sierpień już był! - przynajmniej sierpień A.D. 2011 a jeśli nie o tym sierpniu mowa to bardzo przepraszam, że zarzuciłem Wam kłamstwo...

  0 0
 • ~ 2011-09-13 14:53:44

  ktoś poprostu się pomylił albo w pospiechu przekopiował informacje z przed kilku miesięcy........a Portal pewnie niektórym sie nie podoba bo nie zawsze klaszcze rafałowi i spółce ( albo spółkom)

  0 0
 • ~ 2011-09-13 15:24:13

  bardzo dziękuję Sebastianie za sprawdzenie, że nie ma już sierpnia. błąd, który zrobiłem, już został poprawiony

  0 0
 • ~ 2011-09-13 16:22:48

  Verona Grabiszyńska chyba już działa; szkoda że tylko 1 stacja jest na Grabiszyńskiej jak dotąd.

  0 0
 • ~;-) 2011-09-13 17:21:41

  Wszyscy wiedzą co to akwapark, ale gdzie on jest, to już moderator nie poda, Duch Święty wie, reszta niech szuka... Nie każdy jest z Wrocka, apeluję o troszeczkę profesjonalizmu...

  0 0
 • ~ 2011-09-13 18:41:12

  przecież obok jest mapka...

  0 0
 • ~Grzesiek 2011-09-14 09:45:09

  A co ze stacją, która miała powstać przy mikołajowie?

  0 0
 • ~Grzesiek 2011-09-14 09:47:57

  W sensie - nie ma jej chyba na mapce?

  0 0
 • ~Krisu 2011-09-15 00:54:59

  Czy ludzie mieszkają tylko przy rondzie Reagana lub na Starym Mieście? Czy nie jest przegięciem robienie 4 stacji koło siebie w rejonie Pasażu Grunwaldzkiego i jednoczesne pominięcie wielu osiedli? Co z tego, że mam 4 stacje koło Ronda Reagana skoro muszę chyba do nich dojechać samochodem, taksówką, autobusem lub tramwajem... Dublować stacje w jakimś rejonie powinno się w momencie, gdy na pozostałych obszarach istnieje chociaż jedna... Widzę, że jednak np. Ołbin z parkiem Tołpy, wydziałem Architektury jest traktowany po macoszemu... tak, mieszkają tam trędowaci :) Na szczęście pomyślano o mieszkańcach Ołbina i pozostawiono im możliwość jazdy zajebiście niedziurawym prawym pasem na Nowowiejskiej. Wydzielone torowisko na ulicy, która się nie korkuje... BRAWO :) ZRÓBCIE STACJĘ KOŁO KOŚCIOŁA ŚW. MICHAŁA W PARKU TOŁPY !!!! a następnie kolejne w kierunku Mostów Warszawskich, Karłowic i Psiego Pola...

  0 0
 • ~ 2011-09-15 09:03:12

  Bartłomieju - przyznaję, że wolałbym abyś poprawiając odważył się na napisanie: "oto lista stacji, których otwarcie obiecywano nam już do końca sierpnia". Sądzę, że rolą dziennikarza jest nie tylko powtarzanie w ciemno rozmaitych obietnic rozmaitych podmiotów, spółek, urzędów, ale też podjęcie próby rozliczenia i wypunktowania nieudolności i nieprawdziwych obietnic składanych wcześniej (mniejsza o to czy wytłumaczeniem jest opóźnienie dostawcy urządzeń czy jakaś inna teoria spiskowa). Wprowadzanie w błąd społeczeństwa przy pomocy mediów coraz częściej ma miejsce i przyzwyczajamy się do tego niestety - "politycy z zasady kłamią, zwłaszcza przed wyborami" - to smutna konstatacja, ale już dość powszechny pogląd. Wolałbym nie doczekać czasów, w których tak samo powszechnie i negatywnie będzie się mówiło o mediach. Wielka w tym rola dziennikarzy, którzy będą rzetelni i odpowiedzialni za słowo a nie tylko spolegliwi i dyspozycyjni. I na przyszłość o taką uczciwość bym poprosił jako konsument środków masowego przekazu. I jako były dziennikarz.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Polska powinna wpuścić uchodźców z białoruskiej granicy?
Oddanych głosów: 195