zamknij

Wiadomości

Nowe tablice informacyjne dla turystów stanęły w całym mieście

2011-12-14, Autor: Jarosław Garbacz
Dokładnie 120 dwujęzycznych tablic informacyjnych pojawiło się w najważniejszych punktach naszej metropolii. To część projektu ujednoliconego Systemu Informacji Miejskiej dla turystów, którym zajmuje się Biuro Promocji Wrocławia.

Reklama

Tablice będą podświetlane po zmroku. Mają pełnić rolę bezobsługowych punktów informacyjnych przedstawiających na awersie i rewersie w wersji dwujęzycznej plan miasta z oznaczeniami i opisami ważniejszych miejsc godnych zobaczenia. Turyści z mapy dowiedzą się m.in. gdzie leżą zabytki, jakie atrakcje można zobaczyć w pobliżu czy jakimi trasami spacerowymi warto się przejść. Każda z tablic zawiera oznaczenie ''Tu jesteś".

Choć tablice już zostały zamontowane, to wszystkie zaczną świecić najwcześniej za dwa tygodnie. – Rozpoczęły się odbiory techniczne. Jedna komisja w dzień sprawdza czy wokół punktów wykonawca prawidłowo ułożył kostkę brukową. Druga po zmierzchu przygląda się czy prawidłowo została podłączona instalacja elektryczna – wyjaśnia Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.


Montażem i infrastrukturą wokół tablic zajmuje się firma Rotomat. Z budżetu miasta na ten cel przeznaczono 3 mln 200 tys. zł. Wszystkie punkty mają 2,5 metra wysokości, 1,5 szerokości. Te stojące w zabytkowych częściach Wrocławia są w brązowej barwie.

Każda tablica nie kosztowała jednak tyle samo. Ilość wydanych pieniędzy na konkretny punkt zależała m.in. od odległości skąd wykonawca musiał poprowadzić kabel zasilający i jak duża część podłoża musiała zostać wymieniona na nową kostkę brukową.

Pod tym linkiem można sprawdzić, gdzie zamontowane są tablice.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2011-12-14 22:01:37

  26000 zl za tablice z mapa. drogo?

  0 0
 • ~terek 2011-12-14 23:18:32

  do du*y, kolejny raz zaserwowali nam dizajn z lat 70. -- weźcie się kopsnijcie do Warszawy i zobaczcie jak się robi takie mapy.

  0 0
 • ~malko 2011-12-15 12:01:55

  Czy ktoś z odbierających zwróci uwagę, że zarówno na planie pokazującym najbliższą okolicę (jedna strona gabloty), jak i na planie obejmującym spory obszar miasta (druga strona gabloty) jest ta sama skala - odcinek pokazujący 300 m MA TAKĄ SAMĄ DŁUGOŚĆ na obu częściach planu, które - co widać na pierwszy rzut oka - są w różnych skalach. Zawalili autorzy planów. Liczę, że przy odbiorze ktoś się zorientuje, inaczej będzie to TABLICA DEZINFORMACYJNA.

  0 0
 • ~ 2011-12-15 13:38:29

  Przeciez to Wrocław- nie ważne że lipa, że nie użyteczne- wazne że stoi i PAn wódz będzie się mógł chwalic jaki to on Europejski........

  0 0
 • ~ 2011-12-15 18:30:58

  W kilku miejscach tablice są ustawione w niebezpiecznych miejscach (ograniczają widoczność). Ciekawe czy szyby wstawili odporne na uszkodzenia.

  0 0
 • ~wroclawianin 2011-12-15 20:17:00

  Z tej mapy dowiedziałem się, że linia 23 jeździ na Zawalną... Tam jest mnóstwo błędów, kto to robi, idioci?

  0 0
 • ~ 2011-12-15 20:27:59

  na Hallera kolo Carefura tablica dalej zawinieta czarnym workiem a cala robota oczywiscie wyglada na spartaczona - kostka brukowa nierowna. Urzednicy powinny skontrolowac ta prace na wiosne, bo kostka brukowa ma t odo siebie ze raz polozona nie moze byc ruszana, a oni wyjeli jej troche i na odwal sie wsadzili z powrotem. Na wiosne dookola tych tablic bankowo bedzie syf.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy we Wrocławiu powinno być rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?Oddanych głosów: 217