zamknij

Wiadomości

Nowoczesna wycofała poparcie dla Jarosa i oficjalnie popiera Sutryka

2018-05-30, Autor: Marcin Torz

Stało się. Zarząd krajowy Nowoczesnej wycofał poparcie dla swojego posła Michała Jarosa w wyborach prezydenckich we Wrocławiu. Partia poparła Jacka Sutryka, faworyta Rafała Dutkiewicza.

Reklama

– Zgodziliśmy się z wolą lokalnych struktur Nowoczesnej – mówi portalowi TuWroclaw.com Katarzyna Lubnauer, szefowa N. – Poprzemy w wyborach Jacka Sutryka. Umowy koalicyjnej jeszcze nie podpisaliśmy, ale niebawem to się stanie – dodawała.

Oznacza to, że Michał Jaros nie jest już kandydatem tej partii. Ale polityk nie zamierza składać broni. – Zamierzam wystartować w wyborach – zapowiada poseł Jaros.

W krótkim oświadczeniu przesłanym redakcji, pisze: „Niezbędne zmiany we Wrocławiu nie mają partyjnych barw. Dotyczą każdego z nas bez względu na jaką partie głosujemy i jakie są nasze poglądy polityczne. Dlatego w najbliższych wyborach będę kandydatem mieszkańców na Prezydenta Wrocławia z komitetu stowarzyszenia Pomysł na Zmianę”.

Oznacza to, że Jaros wystawi też listy do rady miejskiej, które będą się właśnie tak nazywały: Pomysł na Zmianę. Interesujące, że Jaros nie zamierza rezygnować z członkostwa w partii. – Nie opuszczę Nowoczesnej – deklaruje. – Dlatego na temat mojej przyszłości w Nowoczesnej proszę pytać władze krajowe.

Co ciekawe, Katarzyna Lubnauer, również nie ma zamiaru rozstawać się z Jarosem. – Cenię jego pomysły na Wrocław. Wiem, że kocha to miasto. Do wyborów daleko. Wierzę, że w końcu zaangażuje się w prace dla koalicji – mówi nam Lubnauer. I dodaje: - Jaros na pewno nie zostanie z dnia na dzień wyrzucony z partii.

Oznacza to, że mamy we Wrocławiu sytuację dość kuriozalną. Dwóch kandydatów może się bowiem chwalić Nowoczesną. Sutryk jej poparciem, a Jaros członkostwem w tej partii.

Kto byłby lepszym prezydentem Wrocławia?

Oddanych głosów: 986

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Jerzy Chrabąszcz 2018-05-30
  21:00:40

  2 6

  Trzeba docenić fakt włożonej pracy przez Michał Jarosa na zdefiniowanie problemów miasta, problemów których nie dostrzega Jacek Sutryk, ale to nie dziwi bo zza biurka urzędu jest inny widok... jak to mówią „syty nie zrozumie głodnego”, a Wrocław potrzebuje zmiany i tak mówią jego mieszkańcy
  Dla Michała Jarosa może to nawet lepiej być kandydatem mieszkańców, bo to po rozmowach z mieszkańcami powstawał jego „Pomysł na zmianę”. W końcu to są wybory samorządowe, tu nie chodzi o miejsca w parlamencie i etykietki partyjne niekoniecznie są wartością dodaną, tutaj chodzi o miasto i mieszkańców i rozwiązywanie ich problemów.
  Dla tego dla mnie jako mieszkańca miasta kandydat z urzędu, a tym bardziej kandydat z Kielc przywieziony w teczce nie jest najlepszą propozycją, wolę programy dla miasta wydyskutowane z jego mieszkańcami...
  Wolę jak kandydat ma „Pomysł na zmianę”... do wyborów pół roku, ale Michał Jaros wciąż jest w grze.

 • ~Rico 2018-05-30
  21:15:53

  3 3

  Dżizas Jerzy Chrabąszcz xD Czy Michał Jaros wpadł na pomysł tego fake konta czy ktoś z jego ludzi? :D Nie ma to jak samemu sobie w komciach słodzić haha

 • ~Kamilek 2018-05-30
  21:19:30

  2 2

  Czy Jerzy Chrabąszcz ukrywa się pod fałszywym nazwiskiem Michał Jaros i jest jednoosobowym sztabem wyborczym? Co za fejk...

 • ~Jerzy Chrabąszcz 2018-05-30
  21:36:43

  2 2

  Rico i Kamilek dobre komentarze... ha ha pozdrawiam

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy zaszczepisz się trzecią dawką szczepionki na COVID-19?
Oddanych głosów: 817