Wiadomości

Nowy pomysł na promocję miasta: zwabią do Wrocławia złudzeniem optycznym

2011-10-19, Autor: tm
Ofensywa reklamowa Wrocławia przed Euro 2012 nie zwalnia tempa. Oprócz Berlina, Londynu i Wiednia, nasze miasto będzie się też promować na lotnisku we Frankfurcie nad Menem. I to promować nie byle jak, bo za pomocą złudzeń optycznych!

Reklama

W skrócie wygląda to tak: w centralnej części głównego holu przylotów międzynarodowych na lotnisku FRA przez 30 dni stać będzie stoisko promocyjno-informacyjne. Znajdą się na nim trzy obrazy, rozmieszczone na płaszczyźnie trójkąta. Każdy z nich powstanie ze złudzeń optycznych – dopiero po dobraniu odpowiedniej perspektywy (czyli stanięciu w odpowiednim punkcie) widz zobaczy właściwy obraz złożony z wielu abstrakcyjnych płaszczyzn.

Projekt graficzny przygotowała agencja reklamowa Pagana. Co dokładnie znajdzie się na obrazach, to póki co tajemnica. Wiemy natomiast, jakie hasło reklamowe pojawi się na kreacji.

- Promujemy Wrocław hasłem „The game and everything after” i jeszcze kilkoma wspomagającymi np.: "2012 powodów, by pokochać Wrocław". Jednak ostateczna forma komunikatu to niespodzianka - tłumaczy Magdalena Okulowska z Biura ds. Euro 2012 we wrocławskim magistracie.

Kampania musi zostać przeprowadzona nie później niż do końca roku.Kampania reklamowa to wspólna inicjatywa Wrocławskiego Parku Technologicznego i  Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Dlaczego właśnie te dwie spółki partycypują w tej akcji?

- Na podstawie porozumień z miastem, spółki, których działalność jest użyteczna publicznie, świadczą usługi dla mieszkańców bądź przynoszą chlubę miastu, partycypują w szeregu przedsięwzięć wynikających z przyjętej strategii komunikacyjnej związanej z popularyzacją Wrocławia w kraju i za granicą - wyjaśnia Magdalena Okulowska.

Na kreacji reklamowej pojawi sie logo Wrocławskiego Parku Technologicznego. Jakie korzyści z udziału w kampanii będzie miało MPWiK?

- Logotyp WPT jest wykorzystany w kampanii zagranicznej, gdyż jej odbiorcy stanowią rynek docelowy dla WPT. Komunikowanie logo MPWiK w środowisku zagranicznym nie jest zgodne z celami marketingowymi tej spółki, której rynkiem docelowym jest rynek lokalny. Benefitem wizerunkowym dla MPWiK będą kolejne odsłony działań promocyjnych, ale właśnie na rynku lokalnym. Ponadto wspomaganie kampanii europejskiej, mającej na celu przyciągnięcie do Wrocławia jak największej liczby kibiców, a także inwestorów zagranicznych ma realny wpływ na działalność lokalną MPWiK - mówi Magdalena Okulowska.

Dwie spółki wspólnie pokryją koszty kampanii. 58 proc. wynagrodzenia zapłaci wykonawcy WPT, a 41 proc. MPWiK.

Aby wziąć udział w przetargu trzeba złożyć ofertę do 20 października. Wadium wynosi 10 tysięcy złotych. O zwycięstwie przesądzi kryterium najniższej ceny.

Jak już Wam pisaliśmy, nie jest to jedyna akcja reklamowa, jaką chce przeprowadzić Wrocław do końca bieżącego roku. Na ulicach europejskich stolic pojawią się również reklamy outdoorowe: citylighty w Berlinie, ekrany LCD w Londynie i rolling boardy w Wiedniu.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~Amnesia 2011-10-18
  22:22:14

  0 0

  Lotnisko FRA jest wielkim hubem oferującym przesiadki na cały kontynent i świat. Według mnie całkiem niezły pomysł na promocję regionu :-)

 • ~tjhn 2011-10-19
  00:53:16

  0 0

  Ten wzór z góry fajnie by pasował na deptak (Nowy Targ ;)) coś jak w Walencji albo Alicante. U nas całe miasto pokryte szarą kostką typu "kość", tudzież potłuczonymi płytami z czasów chyba Gierka.

 • ~ 2011-10-19
  07:43:03

  0 0

  hehe dwie jedyne spółki które mogą się jeszcze zadłuzyć..............poprostu ręce opadaja.....riok 2012 to rzeczywiście będzie koniec świata, który zacznie się od Wrocławia..............

 • ~R2r 2011-10-19
  08:51:52

  0 0

  No nie kumam dlaczego MPWiK ma promować euro i ma na to kasę z podwyżek za wodę i ścieki, które miały być przeznaczone na inwestycje z tym związane, a na te inwestycje kasy nie ma??? I tak w środku osiedla, gdzie ma być budowana kanalizacja, kilka domów nie będzie jej miało, bo MPWiK nie ma kasy na 100m rury! Teraz już wiem dlaczego!!!

 • ~tantus 2011-10-19
  09:02:33

  0 0

  W sumie słusznie. Wrocław to w ogóle jedno wielkie złudzenie optyczne...

 • ~marek 2011-10-19
  09:05:22

  0 0

  Zastanawiam się nad poinformowaniem prokuratury o działaniach zarządu MPWiK na szkodę tej spółki. Jakie korzyści MPWiK zamierza odnieść z wydatkowania tych pieniędzy. Jest wysoce prawdopodobne,że takie działania zostały zostały polecone władzom spółki przez tzw. urząd. Oczywiście w żadnym stopniu nie zmniejsza to odpowiedzialności zarządu MPWiK.

 • ~ 2011-10-19
  09:46:35

  0 0

  W istocie sprawa nadaje się do prokuratury. Z drugiej strony trudno się dziwić władzom spółek, bo zapewne są to od właściciela propozycje nie do odrzucenia. @tantus - komentarz mistrz!

 • ~buehehe 2011-10-19
  17:25:53

  0 0

  Ja proponuję tak to wyjaśnić. Zaprowadzić gościa na przystanek MPK załóżmy o godzinie 15:15. O 15:17 spod Galerii Dominikańskiej planowo ma odjeżdżać w stronę Bieńkowic. Gdy autobus w końcu przyjedzie, powiedzmy 15:30 lub 15:35 powiedzieć mu, że to takie właśnie złudzenie optyczne. Patrzysz na rozkład - 15:17, czas rzeczywisty - 15:30. W sumie to urzędasy lepszej reklamy wymyślić nie mogły, kojarzy się dość jednoznacznie.

 • ~havranek 2011-10-19
  22:52:02

  0 0

  "Logotyp WPT jest wykorzystany w kampanii zagranicznej, gdyż jej odbiorcy stanowią rynek docelowy dla WPT. Komunikowanie logo MPWiK w środowisku zagranicznym nie jest zgodne z celami marketingowymi tej spółki, której rynkiem docelowym jest rynek lokalny. Benefitem wizerunkowym dla MPWiK będą kolejne odsłony działań promocyjnych, ale właśnie na rynku lokalnym. Ponadto wspomaganie kampanii europejskiej, mającej na celu przyciągnięcie do Wrocławia jak największej liczby kibiców, a także inwestorów zagranicznych ma realny wpływ na działalność lokalną MPWiK - mówi Magdalena Okulowska." Czy ktoś mi przetłumaczy ten urzędniczy bełkot?

 • ~ 2011-10-20
  00:29:18

  0 0

  @havranek Bardzo proszę. Tłumaczenie jest takie, że pani Magdalena nie wie co mówi, więc mówi dużo i bezładnie tak, aby inni też nie wiedzieli. Przede wszystkim pani Magdalena jest niedoinformowana co do klientów Parku, którymi są głównie MAŁE WROCŁAWSKIE FIRMY TECHNOLOGICZNE. Park wynajmuje im powierzchnie i użycza sprzęt. I nie ma z tym problemu - wręcz przeciwnie, dobudowuje kolejne obiekty, które szybko znajdują najemców (nawiasem mówiąc jest to największy park technologiczny w Polsce). A nawet gdyby potrzebowali kampanii promocyjnej, to ich grupa docelowa znajduje się we Wrocławiu w kampusie politechniki, a nie we Frankfurcie, Londynie, czy gdzie bądź indziej. Wyjaśnienie jest banalne i padło wyżej - są to ostatnie niezadłużone spółki pod kontrolą własnościową miasta. Same miasto też jest zadłużone i dalsze pożyczki groziłyby zarządem komisarycznym. Ta ostatnia ewentualność oznaczałaby koniec mitu wielkiego menedżera i ostateczny upadek politycznej kariery prezydenta miasta. A do tego przecież nie można dopuścić.

 • ~COSIA 2011-10-22
  01:12:43

  0 0

  Czytam to i czytam i...mam już złudzenia, przewidy, przesłychy i ogólne splątanie. Gdzie ja mieszkam ! To są \\\"...spółki, których działalność jest użyteczna publicznie...\\\" ?!!! Jak bardzo pożyteczna ? To my finansujemy tą firmę płacąc rachunki !

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.