zamknij

Wiadomości

Nowy wrocławski dworzec PKS otwarty! Prezes podziękował poprzednikom, którzy narobili długów [DUŻO ZDJĘĆ]

2017-11-06, Autor: Bartosz Senderek

Już tylko godziny dzielą nas od momentu, w którym pierwszy liniowy autobus opuści nowy wrocławski dworzec przy ulicy Suchej. W poniedziałek po południu w podziemiach centrum handlowego Wroclavia nowy obiekt otworzyli wspólnie szef Polbusa oraz minister infrastruktury i budownictwa.

W trakcie uroczystości inaugurujących działalność „Dworca Wrocław” (taką oficjalną nazwę nosi nowy dworzec PKS) przecięta została wstęga, a nowy obiekt poświęcił abp Marian Gołębiewski. Nie zabrakło też przemów i podziękowań.

Reklama

Prezes spółki Polbus, która zarządza nowym dworcem podziękował wszystkim, którzy mieli swój udział w budowie nowego dworca. – Dla nas jest to zamknięcie bardzo ważnego, sześcioletniego etapu w historii życia firmy – mówił podczas ceremonii Krzysztof Balawejder.

Wśród osób wspomnianych przez obecnego prezesa, nie zabrakło też miejsca dla poprzedniego kierownictwa spółki. – Rozpoczynając listę podziękowań, chciałbym zacząć dość niespodziewanie dziękując moim poprzednikom, którzy w 2011 roku w darze pozostawili mi i moim współpracownikom 20 mln długów. Dzięki temu, etap który dzisiaj zamykamy był ciekawszy i pozwolił nam zobaczy, że największą wartością Polbusu nie są działki i kapitały, ale ludzie – mówił Balawejder.

Wśród przecinających wstęgę znalazł się też szef resortu infrastruktury i budownictwa, który zachwalał nowy wrocławski obiekt. – Z tego dworca będą korzystali nie tylko mieszkańcy regionu i kraju, ale też turyści. Gdy będą przechodzić przez ten dworzec, nie będziemy się mieli czego wstydzić – mówił minister Andrzej Adamczyk. Przedstawiciel rządu odniósł się też do tego, że nowy wrocławski dworzec, jest częścią galerii handlowej. – Musimy się do tego przyzwyczaić, że dworce połączone są z galeriami handlowymi. To jest pomysł na wyjście z kryzysu – przekonywał.

Nowy dworzec autobusowy będzie czynny przez całą dobę. Do budynku wejść będzie można zarówno przez galerię handlową Wroclavia, jak i bezpośrednio z ulicy (od strony ul. Suchej). Pasażerowie do dyspozycji będą mieli 7 tys. m2 obiektu. Autobusy odjeżdżać będą z 11 stanowisk. Władze nowego dworca zapewniają, że taka liczba stanowisk pozwoli płynnie obsługiwać podróżnych. – Mówienie o tym, że nowy dworzec autobusowy jest za mały, nie ma pokrycia w prawdzie – twierdzi Krzysztof Balawejder.

Pierwsze autobusy z Dworca Wrocław na swoje trasy mają wyruszyć tuż po północy.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Pawel Bienkowski 2017-11-06 20:38:55

  Proszę mi wytłumaczyć w jakim sensie DWORZEC WROCŁAW jest miejscem kultu religijnego? I kto zaprosił abp Mariana Gołębiewskiego, aby poświęcił obiekt podczas oficjalnych uroczystości? Czy przedstawiciele ateistów, mniejszości żydowskiej, buddyjksiej, muzułmańskiej i bardzo licznej prawosławnej też zostali zparoszeni, aby odprawić rytuały wedle własnego kultu? Dlaczego na świeckich uroczystościahc zparasza się przedstawicieli Kościoła katolickiego? Czy na uroczystościach kościelnych zaprasza się przedstawicieli np. partii politycznych, którzy będą mówić o korzyściach z postępującej laicyzacji i prawach kobiet, in vitro, i innych? Kto dopuścił do tego, aby przedstawiciel Kościoła katolickiego urządził swój happening? To nie jest pogwałcenie rozdziału Kościoła od państwa? To była religijna uroczystość czy świecka? Dla katolików czy dla wszystkich mieszkańców Wrocławia? Ktoś powinien puknąć się w czoło i pójść po rozum do głowy.

  16 16
 • ~Dariusz Niszewski 2017-11-07 11:16:10

  Ale jak teraz przejść przez niepoświęconą galerię do poświęconego dworca. Czy jest jakiś specjalnie oznaczony i poświęcony szlak, który to umożliwia miłośnikom magicznych procedur i zwyczajów. Magia religijna to charakterystyczny składnik folkloru dużej części społeczeństwa . Kto zaprasza przedstawiciela religii partyjnej na takie otwarcia. Czy to jest jakaś zapisana i obowiązująca przedstawicieli partii rządzącej procedura ?
  Dodatkiem do artykułu powinien być aktualny rozkład jazdy autobusów z tego dworca. wraz z cennikiem biletów. Może nawet z mapą połączeń.

  8 7
 • ~Maciej Stefanski 2017-11-08 14:55:20

  jeszcze trochę zrobią aleję Gwiazd,na otwarcie kwesta na rzecz, Pomnik Ofiar Smoleńska,dopłata do uczelni Dyrektora Rydzyka[żebrał u P.Prezydenta].Ana koniec Markety tylko przy kosciele.

  4 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy na drogach dojazdowych do szpitali powinny powstawać progi zwalniające?
Oddanych głosów: 419