zamknij

Wiadomości

O jeden pas mniej pod wiaduktem na Stawowej

2011-07-01, Autor: bk
W nocy z piątku na sobotę zostanie wyłączony jeden pas ruchu pod wiaduktem kolejowym na ul. Stawowej. Rozpoczyna się kolejny etap budowy przystanku przy ul. Borowksiej.

Reklama

Zmiana polega na wyłączeniu jednego pasa ruchu, zatem przejazd od ul. Stawowej w kierunku Borowskiej, możliwy będzie po jednym czynnym pasie. W kierunku przeciwnym bez zmian.

To część prac związanych z budową przystanku na skrzyżowaniu Borowskiej, Ślężnej, Suchej i Swobodnej. Na wizualizacjach możecie zobaczyć, że chodzi o podwójne przystanki dla tramwajów na południe od Suchej i Swobodnej w obie strony (dziś jest tam jeden przystanek dla tramwajów jadących w stronę centrum). Po przebudowie w tym miejscu Tramwaje Plus (i nie tylko, bo będą tu także jeździć inne tramwaje) oraz autobusy. Te jadące do centrum, staną na tym samym przystanku co tramwaje. Te jadące od centrum – na południe – będą po drugiej stronie niewielkiego skwerku.Niestety to, co urzędnicy reklamują jako „węzeł przesiadkowy”, nawet zbyt dobrze węzła nie udaje. Zamiast jednego sensownego węzła w okolicach dworca, który autentycznie pomagałby w przesiadaniu się z autobusów, tramwajów i pociągów (naukowcy z Politechniki Wrocławskiej postulowali, aby powstał albo na placu przed Dworcem albo jeszcze lepiej pod wiaduktem) będą cztery różne „węzełki”:
- ten na Borowskiej (bez linii autobusowych jadących Suchą i Swobodną),
- ten na Suchej między dworcem PKP a PKS, który ma powstać tylko nikt nie wie kiedy,
- dla autobusów przy ul. Dworcowej,
- tramwajowy w rejonie skrzyżowania Kołątaja, Piłsudskiego i Peronową.
Pasażer niestety będzie musiał między nimi biegać. Wrocławianie jeszcze to jakoś przeżyją, bo wiemy dobrze gdzie co jedzie, ale przyjezdny raczej się pogubi.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ 2011-07-01
  16:32:48

  0 0

  Potrzeba istnienia tego węzła zredukuje się w chwili zakończenia działalności Dworca Autobusowego, co nastąpi relatywnie szybko. Szkoda, że jest brak komunikacji między urzędnikami, bo - być może - tzw. "węzeł przesiadkowy" na ul. Borowskiej nigdy nie powstałby.

 • ~typ 2011-07-01
  16:37:09

  0 0

  skad wiesz ze nie bedzie dworca? byla jedna informacja o tym ze moze go nie byc i co juz wiadomo na 100% ze nei bedzie?

 • ~Lewek 2011-07-01
  19:26:15

  0 0

  chyba Kołłątaja :/ czytajcie dwa razy zanim będziecie publikować

 • ~podróżny 2011-07-02
  01:56:42

  0 0

  Kiedy autobusy zostały wywalone z Peronowej na Stawową? Jakoś nigdzie nie było o tym info.

 • ~ 2011-07-02
  16:08:21

  0 0

  myślę, że pks i tak i tak przestanie istnieć w tej formie jaką ma teraz. czy bedzie tam gdzie jest czy też gdzieś indziej to i tak jeden porządny wezeł byłby wybawieniem od latania po miescie. cóż zrobić...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Gdzie chodzisz do restauracji?
Oddanych głosów: 693