zamknij

Wiadomości

O wrocławskim moście zakochanych wiedzą już na Malcie

2011-02-14, Autor: dk

Portal internetowy Times of Malta z okazji Walentynek opublikował artykuł o europejskich mostach miłości, na których zakochani wieszają kłódkę, na znak swego uczucia. Jako główne zdjęcie portal zamieścił zdjęcie wrocławskiego Mostu Tumskiego. Kto by się spodziewał, że sława naszego mostu dotrze aż tak daleko.

Most Tumski od lat jest miejscem szczególnym dla zakochanych. Kiedyś przyczepiano tu jemiołę, aby pary mogły się całować. Na most przychodzili również samotni wrocławianie, którzy bardzo chcieli się zakochać, a nie spotkali jeszcze swojej połówki. Aby to zmienić trzeba było najpierw pogłaskać posąg lwa, stojący przed wrotami katedry, następnie odmówić szczere modlitwy, lub porozmawiać z posągiem, a potem jak najszybciej udać się na most Tumski, gdzie spotykało się wreszcie upragnioną miłość.

Reklama

 

Przeprawa łącząca Ostrów Tumski z wyspą Piasek stała się ostatnio ulubionym miejscem zakochanych. Na znak nierozerwalności związku młodzi przypinają do stalowych barierek mostu kłódkę, na której wypisują swoje imiona i datę. Następnie wyrzucają kluczyk do Odry, aby nikt już nie mógł otworzyć kłódki, która jest symbolem ich miłości. Kłódek przybywa, z dnia na dzień jest ich coraz więcej.

 

Wrocław nie jest pierwszym miastem kultywującym romantyczną tradycję. Na świecie istnieje już kilka takich mostów miłości. Kłódkę można także zapiąć między innymi w Paryżu, Rydze, Wilnie i w Kijowie. Na przeprawie Milvio w Rzymie kłódek jest już dosłownie niebezpiecznie dużo. Obciążenie nimi jest tak duże, że most może grozić zawaleniem. Mostowi Tumskiemu na szczęście jeszcze to nie grozi.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2011-02-15 08:39:46

  Miło wiedziec, że zwyczaj oszpecania miejsc publicznych nie jest tylko polskim wynalazkiem, ale że też w innych miastach Europy zaśmiecają sobie przestrzeń publiczną...

  Swoją drogą, mi się kłódka kojarzy z łańcuchem i niewolą. Szczerze współczuję wszystkim tym parom, dla których związek oznacza zniewolenie... A przechodząc przez most nie mogę oprzeć się pytaniu: ile z tych kłódek jest już nieaktualnych?

  0 0
 • ~ 2011-02-15 11:58:26

  Miło się czyta o tym, że ktoś tak daleko zauważył Most Tumski :)

  0 0
 • ~ 2011-02-16 13:23:48

  aspo: ludzie generalnie szpecą ten świat ;) Przy okazji, ja też nie mogę oprzeć się pytaniu: czemu jesteś tak sfrustrowany?

  0 0
 • ~ 2011-02-17 21:43:43

  oho, Wrocław ma nową, idiotyczną, wiejską świecką tradycję. Zero poszanowania dla tego miejsca.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Robisz zakupy w Black Friday?

Oddanych głosów: 31