Wiadomości

Objazd remontowanej estakady na pl. Społecznym przez parking przed urzędem

2011-04-19, Autor: Bartłomiej Knapik
Od 1 maja do końca wakacji Skanska będzie remontowała wschodnia estakadę na pl. Społecznym, którą za kilka lat trzeba będzie rozbierać. Przez okres remontu, podobnie jak to miało miejsce gdy zamknięty był most pokoju, samochody będą jeździły objazdem przed urzędem wojewódzkim.

Reklama

Wrocławskie Inwestycje podpisały dziś umowę z firmą Skanska, która za 3,8 mln zł przeprowadzi remont wschodniej estakady.
- Prawdopodobnie zamkniemy go w nocy z 1 na 2 maja, a remont potrwa do końca wakacji. Właściwe trzeba będzie rozebrać jej sporą część i zbudować od nowa, gdyż powstawały w czasie, kiedy cement nie do końca był cementem a i zbrojenie nie zawsze miało właściwą jakość – mówi Marek Szempliński z wrocławskich inwestycji. - Przez okres remontu objazd zostanie poprowadzony przez parking przy urzędzie wojewódzkim. Podobnie jak to miało miejsce gdy remontowany był most Pokoju. Na wyjeździe z parkingu kierowcy będą mieli dwa pasy do skrętu w lewo. Zostanie też przestawiona sygnalizacja świetlna. Przez pl. Społeczny przejeżdżać będziemy dołem – dodaje.Naprawione estakady będą służyć kierowcom tylko przez jakiś czas. Później ma się rozpocząć przebudowa całego placu Społecznego. Przypomnijmy, że  obowiązuje już nowy plan zagospodarowania przestrzennego, dla tego miejsca.
Po przebudowie powstanie tutaj tunel, którym przejedziemy od mostów: Pokoju i Grunwaldzkiego aż do skrzyżowania ulic Pułaskiego i Kościuszki. Uwaga jednak: nie ma to być tunel pod rzeką, ale pod ulicami wzdłuż niej, bo jak tłumaczą urzędnicy, „inaczej się nie da – tak duże będą potoki ruchu”.

Miejsce estakad zajmie kilkanaście nowych budynków, w tym, dokładnie vis-a-vis mostu Grunwaldzkiego, pojawi się kolejna galeria handlowa.

Kiedy czekają nas zmiany? W ciągu następnego roku ma się pojawić koncepcja tego, w jakiej kolejności miasto będzie podejmować kolejne działania działania. Czyli za ile będzie sprzedawać konkretne działki pod konkretne budynki.
- Jednak tempo naszych działań zależy od rynku. Miejsce jest bardzo atrakcyjne, ale rynek nieruchomości wciąż nie daje takich możliwości, jakie dawał jeszcze kilka lat temu – mówi w wywiadzie dla nas Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. - Plac Społeczny wymaga dwóch rzeczy. My musimy zbudować infrastrukturę, a deweloperzy budynki. Na tę naszą część trzeba pieniędzy. Można je zarobić sprzedając grunty, i tak to jest poukładane, ale czy rynek to przyjmie? Moim zdaniem coś może się tu rozpocząć na przełomie 2013 i 2014 roku – dodaje.

Tak naprawdę na razie pewne jest więc tylko, że wyremontowana będzie jedna estakada na pl. Społecznym. Co dalej z tym terenem, ani czy uda się zamiast inwestować duże pieniądze w przerabianie dużego i ważnego węzła komunikacyjnego zacząć zabudowywanie Centrum Świebodzkiego – nie wiadomo.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~ 2011-04-19
  14:15:42

  0 0

  Ciekawy pomysł z objazdem przez pl. Nowy Targ....

 • ~ 2011-04-19
  14:26:37

  0 0

  Poprawcie ewidentnego babola. Zamiast pl. Nowy Targ powinno być pl. Powstańców Warszawy.

 • ~ 2011-04-19
  14:54:18

  0 0

  Żadna estakada nie zostanie rozebrana- te plany to kolejna utopia i wizja żeby było o czym gadac na durnych spotkaniach i naradach..........

 • ~ 2011-04-19
  15:38:36

  0 0

  A nie lepiej by było zrobić dwa pasy do lewoskrętu a nie kombinować??
  W końcu proste rozwiązania są najlepsze.

 • ~MamNickMamArgument 2011-04-19
  17:34:10

  0 0

  Adamie czyli dodatkowy cykl świetlny a co za tym idzie... większe korki

 • ~ 2011-04-19
  18:24:08

  0 0

  Kompletnie bezsensownie napisany artykuł... pierwsza część informacyjna oki, druga część po raz enty skopiowana z wielu poprzednich tekstów, w których autor mówi co będzie na pewno będzie, a zwłaszcza po raz enty wkurza mnie totalne zapewnienie o tym, że będzie galeria handlowa (wierzę głęboko, że jej tam nie będzie, kompletny bezsens), a na końcu dopisane coś nowego, że jednak to wszystko wielka niewiadoma... to po jakiego grzyba ciągle pisać w środku tekstu, ze coś będzie na końcu, że diabli wiedzą... materiał się kupy i ładu nie trzyma. Może autor zanim opublikuje to sam przeczyta co napisał, albo koleżance prześle do wglądu... totalne niechlujstwo w piisaniu...

 • ~ 2011-04-19
  20:54:03

  0 0

  Chciałbym za swojego życia zobaczyć te tunele. Urzędasy niepotrafiące wydzielić torowiska na nowo budowanej Krakowskiej obiecują jakieś bzdury, o których prawdopodobnie nie mają zielonego pojęcia. Pitu, pitu, srutu, tutu. Byle stanowiska i stołki były. A reszta, jakoś to będzie, swoi zginąć przecież nie dadzą... Żenada.

 • ~ 2011-04-19
  21:28:45

  0 0

  A rozumiem że jak puszczą ruch przez parking to korki nie będą większe???
  W godzinach szczytu most pokoju to będzie taki duży parking nad Odrą
  A tak naprawdę to mogli by poczekać z tym remontem do czasu otwarcia AOW!!

 • ~ 2011-04-19
  22:03:44

  0 0

  drogi gościu wczorajszy - galeria handlowa jest zapisana w uchwalonym planie zagospodarowania przestrzennego, nie sądzę, żeby Twoja wiara miała cokolwiek do faktu. pozdrawiam

 • ~ 2011-04-19
  22:43:19

  0 0

  Tragiczny stan estakad jest znany od kilku lat i jak ją zamykają to oznacza, że to naprawdę jest ostatnia chwila na nie. Tak samo było z wiaduktem na Sobieskiego, będzie z mostami Chrobrego a później mostami Jagiellońskimi. Można było zgrać to z remontem Grunwaldu ale po co?

 • ~ 2011-04-19
  23:14:00

  0 0

  Jeśli Pan Marek Szempliński z wrocławskich inwestycji nie pomylił się co do zakresu remontu to raczej estakadę powinno się rozebrać. Zaś układ ulic stworzyć do potrzeb nowej sytuacji, czyli zgodnie z MPZP bez estakad, inaczej będzie prowizorka wzmocniona na ładnych kilkanaście lat.

 • ~ 2011-04-19
  23:43:29

  0 0

  Tomasz -> Nie dało się zgrać tych inwestycji w jednym czasie. Nie ma możliwości finansowych na wykonywanie tylu potężnych inwestycji drogowych w jednym miejscu. Trzeba to robić etapami. Remonty roczne trzeba rozdzielać na cały Wrocław.

 • ~ 2011-04-19
  23:45:02

  0 0

  A według obecnego planu zagospodarowania dla Pl. Społecznego, to estakady i owszem mają zniknąć. Tylko, że według mnie przebudowa układu komunikacyjnego na całym placu to kwestia kilku, nawet kilkunastu lat.

 • ~ 2011-04-20
  07:30:27

  0 0

  "galeria handlowa jest zapisana w uchwalonym planie zagospodarowania przestrzennego" - cytuję tutaj jakiegos niedoczonego optymiste- to że jest zapisana oznacza tylko że plan dopuszcza mozliwośc powstania tam Galerii a nie że ona tam będzie-Gdybys miał pojęcie o realiach wiedziałbys że gadanie o tunelach i galerii to koleuny pomysł wizjonerski na który ani kasy ani ludzi rozsądnyc, chętnych do realizacji nie znajdziesz -mowa o ludziach w mieście poza sternikiem i brygadierem...........

 • ~ 2011-04-20
  11:45:01

  0 0

  Panie Bartku, to, że coś jest zapisane w planie to nie oznacza wcale, że zostanie wybudowane, więc nie jest żaden pewnik. Ostatni przykład z Gdańska z wczoraj zresztą. W planie zagospodarowania miały być usługi, rekreacja i handel, a co wyszło? Kościół. Nie mam nic przeciwko kościołowi ale jest to przykład idealny przykład realizacji planów... które często zmienia się w miarę potrzeb... więc aby czytelników nie wprowadzać w błąd wystarczy dodać słowo "planuje się", a nie pisać, że będzie... bo jak na razie tam nic nie będzie poza planem, którym Pan się w kółko podpiera.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.