zamknij

Wiadomości

Od soboty zabierają kolejne miejsca parkingowe w centrum

2011-03-31, Autor: Bartłomiej Knapik
Ruska, część Kiełbaśniczej, Św. Mikołaja oraz placów Solnego i Katedralnego - od najbliższej soboty znika tam 127 miejsc parkingowych. Rafał Dutkiewicz zapowiada kolejne utrudnienia.

Reklama

O pomyśle dalszego wyrzucania aut z centrum pisaliśmy w połowie lutego. Dotyczą one kilku ulic i placów, na których albo całkowicie zabronione będzie parkowanie i wjazd, albo miejsc, gdzie zamiast parkujących aut pojawią się kontrapasy dla rowerzystów. Konkretnie wygląda to tak:

Kiełbaśnicza - odcinek od placu Solnego do Św. Mikołaja będzie wyłączony z ruchu, zakaz ruchu nie dotyczy rowerzystów oraz dojazdu do posesji na odcinku od pl. Solnego do Św. Mikołaja; na jezdni będzie utworzony kontrapas dla rowerzystów.

plac Solny - zakaz ruchu obejmuje pierzeję północną  i wschodnią; zakaz nie dotyczy rowerzystów, zaopatrzenia placu Solnego w godzinach 5 - 9, w soboty i piątki w godzinach 5 - 10.

Św. Mikołaja   jeden kierunek ruchu od Rzeźniczej do Kiełbaśniczej (dozwolona wspomniana relacja), na jezdni będzie utworzony kontrapas dla rowerzystów; po zmianie na całym odcinku od Nowego Światu do Kiełbaśniczej będzie dozwolony wyłącznie ruch w kierunku do Kiełbaśniczej.

Ruska - jeden kierunek ruchu - od placu Solnego do Kazimierza Wielkiego; na jezdni będzie utworzony kontrapas dla rowerzystów.

plac Katedralny - zakaz wjazdu na odcinek od Hlonda do ulicy Kanonia oraz na odcinek od Św. Józefa do Katedry.A co z kierowcami? Mają się przyzwyczaić, że centrum nie jest dla nich.
- Chciałbym, żeby kierowcy stopniowo się przesiadali z aut na rowery albo do tramwajów. W 2013 roku oddamy parking pod placem Wolności. Gdy on się zapełni – zbudujemy kolejny pod fosą. Nie przeszkadza mi, żeby ktoś z zachodnich osiedli przyjeżdżał autem na te parkingi – chcę żeby nie jeździł nimi po centrum. To model niemiecki, Brytyjczycy nie zamknęliby centrum dla aut tylko wprowadzili wysokie opłaty za wjazd. Moim zdaniem model niemiecki jest lepszy, bardziej przyjazny dla mieszkańców - mówi w wywiadzie dla nas Rafał Dutkiewicz.

Prezydent Wrocławia z tego pomysłu nie zrezygnuje choć wie, że napotka na opór lobby samochodowego, i to także w swoim urzędzie:
- Nawet moi pracownicy skoro pracują w Sukiennicach to koniecznie chcą zostawiać samochód na pl. Solnym. Jak już ktoś dorobi się wymarzonego samochodu to musi podjeżdżać pod same drzwi. Tymczasem to nie tak – ceną za prestiż, jakim jest praca w centrum, oraz najczęściej wyższe zarobki z tym związane, są także pewne uciążliwości. Jak choćby konieczność zostawienia auta w pewnej odległości od miejsca pracy i pokonania ostatniego odcinka komunikacją zbiorową – mówi Rafał Dutkiewicz. - Trzeba się pogodzić z tym, że wraz z udogodnieniami w postaci obwodnic pojawią się powoli utrudnienia dla kierowców w centrum. To naturalna kolej rzeczy, która będzie miała miejsce także we Wrocławiu. Popatrzmy na Mediolan, Rzym, Berlin, Monachium, Londyn i setki innych europejskich miast. Mam świadomość, że zmiany w mentalności zajmą lata, ale kiedyś takie rozwiązania będą przez mieszkańców przyjmowane ze zrozumieniem i akceptacją – dodaje.

Cały wywiad znajdziecie tutaj.

Na koniec jeszcze jeden argument za rozszerzaniem strefy zakazu parkowania. Z wyliczeń ekspertów wynika, że jedna trzecia korków w centrum miasta jest spowodowana przez kierowców, którzy krążą szukając miejsc parkingowych.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (43):
 • ~ 2011-03-31 08:03:27

  Świetna decyzja, komunikacja miejska właśnie po to jest. Wyrzucić furmanki spod rynku - zawsze aż mnie sciska jak widze te zastawione chodniki i ulice... Przywitajcie się z MPK albo piechotką. Chcę zobaczyć minę tych wszystkich ludzi, którzy będą musi zostawic auto...:D

  0 0
 • ~ 2011-03-31 08:35:10

  Tomek -> dokładnie :D nie będzie lansu samochodem prawie do samego rynku.

  Świetny pomysł. Gdyby tak jeszcze trasę WZ udało się kiedyś zamknąć...

  0 0
 • ~ 2011-03-31 08:37:57

  Ulice pozamykać, ale powinni zostawić trasy "dla taksówek", żeby była możliwość podjechania osobom, które niekoniecznie nie chcą, co nie mogą chodzić. Pozytywnie winno to wpłynąć na konkurencyjność i zysk dla spółek taksówkarskich.

  0 0
 • ~ 2011-03-31 09:03:57

  No to zostawili. Połową Solnego i Ruską wciąż można przejechać.

  0 0
 • ~ 2011-03-31 09:09:08

  W takim razie wszystkim optymistom i wyznawcom wrocławskiej komunikacji miejskiej życzę samych sukcesów w dojeździe do centrum i gdziekolwiek indziej w super komfortowych warunkach w upale i mrozie na podstawie "ogólnodostępnej" urbacard i tempie superexpressu, który jeszcze 5km/godz... chłopaki powodzenia i dobrej zabawy

  0 0
 • ~ 2011-03-31 09:33:45

  Jak mnie cieszy to że właśnie kończy się powszechne panoszenie po starym mieście... potraficie krzyczeć że 'w Niemczech to mają a u nas nie" tak teraz macie, idealne rozwiązanie z Niemiec i zachodu Europy. Przywitajcie się z MPK(tak, będziecie jeździć z plebsem) ;D

  0 0
 • ~ 2011-03-31 09:46:27

  Nie wiem jaki to jest model niemiecki, ale przynajmniej w Monachium zauważyłem, że prawie pod bramę dojeżdża wszystko, tzn auta - ogromny parking pod operą, kolejka, metro i inne środki komunikacji. A na około starego miasta jest obwodnica, fakt zapchana, ale jest... Stare miasto żyje 24h na dobę, nawet istnieją duże sklepy typu C&A, gdzie zakupy można zrobić nawet o 3 rano. Więc ja nie widzę porównania do modelu niemieckiego: parkingu nie ma, obwodnicy też nie ma, kolejki i metra nie ma, sklepów nie ma, dojeżdża tylko komunikacja z prędkością 5km/h, jeśli w ogóle dojeżdża, gdyż zawsze jej połowa jeździ objazdami... więc kto wymyślił model niemiecki, chyba jest to autorski model wrocławski.... bo z niemieckim to ona nie ma nic wspólnego.

  0 0
 • ~ 2011-03-31 10:36:37

  Widać, że niektórzy nie znają "modelu" zachodniego :) nie sztuka jest wyłączać kolejne ulice z ruchu dla samochodów, sztuką jest zbudowanie parkingu, żeby swobodnie można było pozostawić auto i pójść sobie na piechotę do rynku.

  0 0
 • ~ 2011-03-31 10:45:48

  Do których tramwajów mamy się przesiadać? Tych co nie jeżdżą bo są remonty?

  0 0
 • ~ 2011-03-31 10:49:42

  gość wczorajszy -> praktycznie na co dzień jeżdżę KZ i nie narzekam. Do centrum tramwajem mam 20 minut, czyli mniej więcej tyle ile samochodem.

  0 0
 • ~ 2011-03-31 10:51:30

  Parkingi pojawią się za dwa lata. Przez ten czas kierowcy nabiorą innych nawyków jeśli chodzi o parkowanie w centrum. Po dwóch latach będą mieć miłą niespodziankę i ułatwienia. ;)

  0 0
 • ~ 2011-03-31 11:08:50

  Nie jest źle. Przez nasze dynamiczne miasto jeszcze nie przeszło tsunami i nie ma radiacji. Nie da się ukryć, że jest znacznie gorzej w japońskich prefekturach Iwate, Miyagi i Fukushima, ale my skutecznie zbliżamy się do tego poziom. Pomyślcie o tym

  0 0
 • ~ 2011-03-31 11:15:08

  &Macieju, rozumiem Ciebie, że masz dobrze, ale nie wszyscy jadą z tego samego kierunku co Ty... Wrocław jest dość duży. A do Ks. Ziom... tak rzeczywiście będzie wielka niespodzianka, może parking na 330 aut pod Nowym Targiem, o ile będzie, bo to firma portugalska ma wybudować... hehe... juz widze ten parking, tak wybudowane zostały inwestycje hiszpańskie i irlandzkie. Poza dziurami i ogrodzeniem nie wybudowali nic, a zresztą co to jest 330... to kropla w morzu. Jest potrzebny duży parking w okolicach Podwala, aby Świdnica odżywała i wróciła do roli ulicy handlowej. Pewnie zaraz ktoś napisze, że jest przecież parking w renomie... jest, tylko dosc trudno z niego korzystać, a dostać się do niego po 21.30 to trzeba być już naprawdę bardzo wtajemniczonym, aby znaleźć wejscie.

  0 0
 • ~ 2011-03-31 11:22:10

  Nie jest źle. Przez nasze dynamiczne miasto jeszcze nie przeszło tsunami i nie ma radiacji. Nie da się ukryć, że jest znacznie gorzej w japońskich prefekturach Iwate, Miyagi i Fukushima, ale my skutecznie zbliżamy się do tego poziom. Pomyślcie o tym

  0 0
 • ~ 2011-03-31 11:39:55

  Tomek Jakubczak co znaczy wg ciebie plebs?

  0 0
 • ~MamNickMamArgument 2011-03-31 11:43:59

  zapewne te osoby, które jeżdżą KM a nie własnym autem u nas (w Polsce) nazywa się w ten sposób, gdyż dla kierowców jest nie do pomyślenia jak można jeździć w "tłoku", "bez ogrzewania", "bez klimatyzacji" itp itd no niestety większość zatrzymała się na latach 80 lub 90 a reszta dostała autka od rodziców (tzw biedni studenci), którzy nie zostali uraczeni możliwościami MPK

  0 0
 • ~ 2011-03-31 12:07:22

  do ~MamNickMamArgument: tak się mówiło 20 lat temu, kiedy auto było luksusem, teraz można już malucha kupić za 500 zeta. Myślę, ze to żaden problem zarobić 500 a nawet 1000 zeta na autko, trzeba tylko chcieć i nie pisać baniaiuk, ze jeżdżenie autem to luksus, nie trzeba mieć bogatych rodziców, tylko ruszyć tyłkiem i zarobić n autko.

  0 0
 • ~ 2011-03-31 12:12:48

  zgoda. ale plac wolnosci to srednia lokalizacja dla parkingu. jak tam dojechac nie stojac w korkach? poza tym pewnie bedzie drogi i tak malo kto bedzie tam parkowal. przecietny kierowca dalej bedzie sie pchal do centrum bo 'moze gdzies sie wcisnie'. moim zdaniem takie parkingi powinny najpierw powstawac dalej od centrum w okolicach tras tramwajow. np. gdzies w trojkacie slezna-borowska-petrusewicza albo jeszcze dalej gdzies przy osiedlu gaj, przeciez tyle samochodow codziennie rano wjezdza od strony jagodna i grota-roweckiego, na pewno gdyby byl parking i szybki tramwaj czesc by zostawila auta przeciez oni wszyscy jada przez centrum.

  0 0
 • ~ 2011-03-31 12:30:45

  Świetna decyzja! Nareszcie stajemy się miastem europejskim! Potrzeba tylko szerszego wyprowadzenia ruchu z centrum i lepszej komunikacji zbiorowej!

  0 0
 • ~ 2011-03-31 12:39:25

  świetny pomysł, w pełni popieram Prezydenta...w końcu myślimy długookresowo. Teraz Prezydencie musisz połozyć duży nacisk na podniesienie jakości usług świadczonych przez KZ.
  - autobusy i tramwaje muszą być klimatyzowane i ogrzewane.
  - bezpieczeństwo i monitoring w KZ
  - kierowców obowiązkowy wysłać na kurs "customer service", kupcie im jednakowe mundurki z krawatem z logo MPK i białe rękawiczki (poważenie mówie)
  - KZ musi być czysta a nie nieczysta :)
  - KZ musi być punktualna
  - KZ musi mieć pierwszeństwo w ruchu ulicznym
  - i prosze jak kupujecie tramwaje to z siedzieniami ustawionymi w taki sposób, że ludzie siedzą twarzą do siebie. Jest to bardzo ważne bo ludzie ze sobą rozmawiają i to jest cool.
  Wprowadzenie powyższych zajmie MPK co majmniej 10 lat, no ale trzeba zacząć już teraz.

  0 0
 • ~MamNickMamArgument 2011-03-31 12:39:29

  owszem można kupić za 300 złotych malucha, ale nie o to chodzi. Nawet teraz każdy chce się pokazać własnym autem, podjechać nim pod pracę i mówić "spójrzcie stać mnie na auto nie będę jeżdził MPK" Auto może kupić każdy ale co potem z nim zrobić? Parkować na trawnikach, chodnikach, przejściach dla pieszych? Po mieście nalezy sie przemieszczać KM ale w Polsce tego nikt nie rozumie, bo moze sobie kupić autko za 500 zeta... Jestem zwolennikiem rozwijania infrastruktury drogowej z korzyścią dla samochodów i MPK nigdy jednych kosztem drugich ale jak widzę studentów którzy z akademika oddalonego 1 km od uczelni jadą na zajęcia autem to mnie krew zalewa, jak widzę ludzi, którzy krążą 40 minut pod budynkiem aby zaparkować bo ciężko stanąć gdzieś dalej i się przejśc to szlag mnie trafia, jak widze te tłumu, który na spokojnie moga jechać MPk z czasem podobnym do czasu przejazdu autem to mam ochote poprzebijać im opony

  0 0
 • ~ 2011-03-31 13:06:11

  Bo wy byście chcieli wszystko od razu, naraz. Tak się nie da, trzeba powoli małymi kroczkami. Teraz czas na 'oczyszczenie starego miasta'. AUT JEST ZA DUŻO, i kolejne drogi nie rozwiązują problemów (stąd Francja w latach 80 przestała tak gwałtownie rozwijać swoją siatkę autostrad i postawiła na szybką kolej). Powiedzmy sobie szczerze...wygodnictwo zawsze będzie bardziej pociągające i dopiero rozwiązania systemowe zmuszą ludzi o korzystania z KM. Gdyby spytać kierowców czego oni chcą to zapewne 3/4 chciałaby zeby rozebrać tory na Legnickiej, Podwalu i wszędzie indziej. Polacy lubią się buntować, za 3 lata zapomnicie w ogóle o tym i się przyzwyczaicie a centrum będzie wolne od blachosmrodów czy tego chcecie czy nie.

  0 0
 • ~ 2011-03-31 13:08:58

  MamNickMamArgument -> tendencja wzmacniania pozycji KZ w mieście jest prawidłową tendencją zuważalną na całym świecie.

  Od 2010 roku nowy tabor w naszym MPK posiada klimatyzację.

  0 0
 • ~ 2011-03-31 13:37:20

  Z plebsem czyli z tobą panie Jakóbczak? Twoje wypowiedzi świadczą o tym, że albo masz 14 lat i jeszcze pusto w głowie albo pastujesz buciki i ślęczysz na garnuszku u mamusi. Nie jest winą reszty świata, że plebs się nie rozwija. Niestety jest taka część społeczeństwa, która nie nadąża... Łapiesz się do niej i mała szansa że kiedyś się wyrwiesz. Zawsze będziesz plebsem. A wracając do tematu rozwiązaniem nie jest zamykanie ulic dla aut ale tworzenie wielopoziomowych parkingów w ich centrach. Na to niestety nikt nie ma jaj w tym mieście. Na szczęście rzadko jestem w centrum a jak jadę to taxi lub komunikacją. Jak więcej tam jest takich miejscowych głupków jak pan J to nie ciągnie mnie do gnoju...

  0 0
 • ~ 2011-03-31 13:41:41

  ty masz problem z myśleniem czytaniem ze zrozumieniem. Wysil swoje szare komórki i zrozum jego wypowiedź

  0 0
 • ~ 2011-03-31 13:44:32

  Z plebsem czyli z tobą panie Jakóbczak? Twoje wypowiedzi świadczą o tym, że albo masz 14 lat i jeszcze pusto w głowie albo pastujesz buciki i ślęczysz na garnuszku u mamusi. Nie jest winą reszty świata, że plebs się nie rozwija. Niestety jest taka część społeczeństwa, która nie nadąża... Łapiesz się do niej i mała szansa że kiedyś się wyrwiesz. Zawsze będziesz plebsem. A wracając do tematu rozwiązaniem nie jest zamykanie ulic dla aut ale tworzenie wielopoziomowych parkingów w ich centrach. Na to niestety nikt nie ma jaj w tym mieście. Na szczęście rzadko jestem w centrum a jak jadę to taxi lub komunikacją. Jak więcej tam jest takich miejscowych głupków jak pan J to nie ciągnie mnie do gnoju...

  0 0
 • ~ 2011-03-31 13:48:08

  Czytam... Rozumiem. Partia zielonych? Jak komuś nie pasuje to niech się na wieś wynosi. Centrum to centrum. Nie deptak dla starców i ekologów na hulajnogach.

  0 0
 • ~ 2011-03-31 13:52:25

  zwłaszcza do ~MamNickMamArgument - dalej nie nic nie rozumiesz, to nie są polskie przyzwyczajenia jeżdżenia autem byle gdzie po mieście, tylko tak potrzeba, bo KZ tak działa jak działa... o tym wszyscy wiedzą. Więc jak KZ we Wrocku będzie działać jak w innych normalnych miastach to i przyzwyczajenia do jeżdzeniem autem też się skończy. Jak każdy będzie mógł w miarę sprawnie w miarę jako takich warunkach (mamy XXI, a nie komunę) tam gdzie chcemy dojechać za pomocą KZ to i znaczna część aut zniknie z ulic. Tylko najpierw tak się musi stać, a że się nie stanie to każdy wie... wiec wiele osób jest zmuszonych jeździć autem, a nie KZ...

  0 0
 • ~ 2011-03-31 14:54:52

  to znaczy jak działa?? jakos nie jest problemem dojechac do centrum tramwajem czy autobusem a czas podróży jest zbliżony

  0 0
 • ~ 2011-03-31 15:04:37

  Tak, pomysl dobry. Władze Wrocławia malpujac jednak od europejskich miast zapominaja o podstawowej kwestii! nie wszedzie jezdza tramwaje, nie z kazdego punktu miasta mozna rozsadnie dojechac do centrum komunikacja! Najpierw trzeba sie wziac na powaznie za porzadna komunikacje, jezdzaca czesciej i pozwalajaca na dojazd bezposrednio do centrum rowniez z peryferyjnych osiedli! dla miasta teraz licza sie tylko tereny w okolicy

  0 0
 • ~ 2011-03-31 15:34:52

  hmm... jak zwykle w tym mieście wszystko się robi. za przeproszeniem "od dupy strony".... zamyka się ulice, co poniekąd jest słuszne, ale nie w momencie kiedy komunikacja miejska "leży" (bo tak to wygląda na dzień dzisiejszy), parkingów brak( tak ja wiem, są w planach.. ale praktyka pokazuje, że albo będzie poślizg albo po oddaniu zamkną aby poprawiać i będzie poślizg), o planach parkingu pod fosą powiem tyle, że planów chyba jeszcze nikt nie widział, a czcze obietnice prezydenta można między bajki włożyć.
  Straszne i złe lobby samochodowe uniemożliwia prezydentowi działania..hmm no tak, w każdej historii potrzebny jest czarny charakter.
  Proszę tylko o powiedzenie jakie to "lobby samochodowe"? Może pracownicy ratusza, którzy KM widza tylko na ulicach miast ze swoich aut albo na obrazkach?...
  Co do powyższego tekstu to na jakie wyliczenia ekspertów powołuje się redakcja?

  Ponadto prezydent jakiś czas temu deklarował się, iż kiedy zrobi się ciepło do pracy będzie dojeżdżał elektrycznym skuterem, może szanowna redakcja sprawdzi jak ta historia się rozwija, wszak ciepło się już zrobiło :)

  Co do wypowiedzi poszczególnych czytelników/internautów to Polactwo z was wyłazi moi drodzy "pełną gębą"

  0 0
 • ~ 2011-03-31 15:38:40

  hmm... jak zwykle w tym mieście wszystko się robi. za przeproszeniem "od dupy strony".... zamyka się ulice, co poniekąd jest słuszne, ale nie w momencie kiedy komunikacja miejska "leży" (bo tak to wygląda na dzień dzisiejszy), parkingów brak( tak ja wiem, są w planach.. ale praktyka pokazuje, że albo będzie poślizg albo po oddaniu zamkną aby poprawiać i będzie poślizg), o planach parkingu pod fosą powiem tyle, że planów chyba jeszcze nikt nie widział, a czcze obietnice prezydenta można między bajki włożyć.
  Straszne i złe lobby samochodowe uniemożliwia prezydentowi działania..hmm no tak, w każdej historii potrzebny jest czarny charakter.
  Proszę tylko o powiedzenie jakie to "lobby samochodowe"? Może pracownicy ratusza, którzy KM widza tylko na ulicach miast ze swoich aut albo na obrazkach?...
  Co do powyższego tekstu to na jakie wyliczenia ekspertów powołuje się redakcja?

  Ponadto prezydent jakiś czas temu deklarował się, iż kiedy zrobi się ciepło do pracy będzie dojeżdżał elektrycznym skuterem, może szanowna redakcja sprawdzi jak ta historia się rozwija, wszak ciepło się już zrobiło :)

  Co do wypowiedzi poszczególnych czytelników/internautów to Polactwo z was wyłazi moi drodzy "pełną gębą"

  0 0
 • ~ 2011-03-31 16:29:23

  Dlaczego tytuł artykułu głosi zabieranie miejsc parkingowych? Równie dobrze można by napisać, że od soboty w centrum przybędzie miejsca dla pieszych :]

  0 0
 • ~ 2011-03-31 17:45:50

  Głupkiem to Ty jesteś, umiesz merytorycznie dyskutować czy tylko obrażać? Od mojej matki to Ty się odpieprz. Moja rodzina wniosła duży wkład w odbudowę miasta po II wojnie światowej. Dziadkowie są w mieście od 1945 i 1947 roku. Jeden z nich uruchamiał pierwszą gazownię po wojnie. 'Budowniczy miasta Wrocławia'. Więc proszę się odpier** od mojej rodziny. Do Twojej wiadomości mam 22 lata. Jakkolwiek, decyzja zapadła a to Ty masz z tym problem. 'Psy szczekają a karawana jedzie dalej'

  0 0
 • ~ 2011-03-31 17:53:11

  Głupkiem to Ty jesteś, umiesz merytorycznie dyskutować czy tylko obrażać? Od mojej matki to Ty się odpieprz. Moja rodzina wniosła duży wkład w odbudowę miasta po II wojnie światowej. Dziadkowie są w mieście od 1945 i 1947 roku. Jeden z nich uruchamiał pierwszą gazownię po wojnie. 'Budowniczy miasta Wrocławia'. Więc proszę się odpier** od mojej rodziny. Do Twojej wiadomości mam 22 lata. Jakkolwiek, decyzja zapadła a to Ty masz z tym problem. 'Psy szczekają a karawana jedzie dalej'

  0 0
 • ~ 2011-03-31 18:19:44

  Big K -> KZ wcale nie "leży". Nie jest idealnie, ale bez przesady - nie jest też źle. Do standardów zachodnio-europejskich jeszcze nam daleko.

  0 0
 • ~ 2011-03-31 19:42:42

  @~Maciej - KM w tym mieście leży, po części z powodu remontów (oki, remonty muszą być, ten fakt nie ulega dyskusji, ale raz, że trzeba je robić z głową, a dwa to zaproponować odpowiednią alternatywę), po części z powodu mentalności "sterników" a po części z powodów finansowych. Przy czym wszystkie z wymienionych czynników są ze sobą nierozerwalnie złączone, co pokazuje "szara rzeczywistość".
  Nie musimy się porównywać do zachodu - przykład z południa - Praga...

  Jak już pisałem, we Wrocławiu dużo rzeczy jest robionych "od dupy strony" a dzieje się tak z powodu umysłowej ułomności Waszych wspaniałych władz.
  Logika nakazuje, aby najpierw dać miejsca do zaparkowania aut, potem sprawną komunikację miejską a na koniec wprowadzać strefy zakazu ruchu pojazdów silnikowych. Tak się nie dzieje, ale żeby tego było mało parząc na komentarze pod tym tekstem i rozmawiając z ludźmi w "4 oczy" są oni z tego zadowoleni. Ten brak postrzegania szerszej perspektywy jest, aż bolesny, nic dziwnego, że rząd tak nas doi, no ale to temat na inną debatę :)

  0 0
 • ~ 2011-04-01 00:03:54

  Ale gdzie Praga, a gdzie Wrocław. Oni mają dużo więcej pieniędzy, nie tylko z kasy miasta ale i od państwa.

  Z remontami jest taki pośpiech, bo przecież "Na euro" trzeba zdążyć.

  Czas na pozbycie się aut ze starówki jest dobry. Oto między innymi chodzi, żeby mniej ludzi przyjeżdżało samochodami do centrum. A auto zawsze można zaparkować w GD, Renomie, czy Arkadach. Dodatkowo powstają parkingi pod pl. nowy targ, na placu wolności, jest parking na szewskiej... wystarczy

  0 0
 • ~ 2011-04-01 12:19:39

  @ ~Maciej - nie wiem czy korzystałeś z parkingów w Arkadach i Renomie, w obu przypadkach parkingi są kiepsko zorganizowane. Parking w Galerii Dominikańskiej jest dobry, ale mały. Ponadto te parkingi i tak odpadają z tego powodu, że galerie czynne są do 21, potem nie zaparkujesz tam ani nie wyjedziesz. Parkingi będące w stanie budowy czy też projektowej w chwili obecnej odpadają z dyskusji, bo nie ma ich fizycznie!
  Parking na szewskiej, hmm miałem wątpliwą przyjemność z niego korzystać i powiem, tyle tylko, że to miejsce źle oznakowane, kolizyjne i ,może takie miałem "szczęście", z wadliwą elektryką!
  O ile jeszcze "miejscowy" sobie poradzi, to w momencie przybycia gości z zagranicy (np. przy okazji tego nieszczęsnego "euro") "leżymy i kwiczymy".
  Parkingi całodobowe w rejonach centrum to chyba tylko ten przy P1,pod heliosem(piękny obiekt, nie ma co, z chamską obsługą, mały, ciasny i piekielnie drogi) oraz przy św.mikołaja jest jeden. Parkingów hotelowych nie liczę, gdyż są przeznaczone dla gości.
  Jak widzisz jest kilka parkingów, o których nie wspomniałeś, a i tak jest ich za mało.
  Aut w mieście przybywa a nie ubywa. Fakt, że komunikacja miejska jest mało konkurencyjna i średnio sprawna pogarsza tylko ten fakt.

  0 0
 • ~MamNickMamArgument 2011-04-01 17:21:09

  Tomek spokojnie widac, że jesteś nowy. to jest język standard na tym forum. A jak jeszcze podpadniesz Szymczy... łoo to dopiero się naczytasz o sobie

  0 0
 • ~ 2011-04-01 22:13:31

  Mam nadzieję, że Pan Prezydent również nie będzie pod sam Ratusz dojeżdżał służbową Śkodą, a jak wszyscy mieszkańcy parkował na obrzeżach i dalej piechotką.

  0 0
 • ~MamNickMamArgument 2011-04-01 23:04:45

  Pan prezydent już od dawna nie dojeżdża pod pracę samochodem

  0 0
 • ~ 2011-04-02 10:24:37

  Big K -> Jadąc wieczorem do centrum tym bardziej powinno się korzystać KZ. W nocy zwykłe miejsca parkingowe w centrum są w zupełności wystarczające. Sam, gdy czasami (w wyjątkowych sytuacjach :) ) jadę samochodem wieczorem do centrum to nie mam problemów z miejscem parkingowym. Chociażby pod halą targową jest zawsze dużo miejsca.

  Jeżli komuś tak bardzo zależy na dojeździe samochodem do centrum to raczej nie będzie narzekał, że w Renomie jest kiepska organizacja. 800 miejsc parkingowych w samym centrum miasta, z opcją wykupienia miejsca na dłuższy okres. Świetna opcja. Duży parking pod Placem Wolności w ciągu roku powinien zostać otwarty

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy we Wrocławiu powinno być rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?Oddanych głosów: 24