Edukacja i nauka

Odrębne perspektywy: Zdrada w świetle dziennym

2010-05-10, Autor: Agnieszka Nesterowicz
Czy ludzie są monogamistami czy poligamistami? Dlaczego istnieje zjawisko zdrady? Jakie są jej przyczyny? Na te i inne pytania dotyczące zdrady odpowiedzi będzie można usłyszeć już w najbliższy czwartek na spotkaniu Interdyscyplinarnego Laboratorium Badawczego.

Reklama

iLab (Interdyscyplinarne Laboratorium Badawcze) jest kołem naukowym działającym przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej . To miejsce, w którym łączą się odrębne perspektywy, wymieniane są skrajne poglądy, omawiane różne spojrzenia.

 

- Ludzie "zamykają się" na swoich uczelniach, uczą się jednego konkretnego punktu widzenia. My chcieliśmy zmienić trochę sposób myślenia, tworząc miejsce, w którym spotykają się osoby z różnych dziedzin. Sami w swoim kole mamy: psychologów społecznych i klinicznych, socjologów, specjalistkę corporate identity, biologa - mówi Małgorzata Pałys, jedna z założycielek koła, studentka SWPS.

 

Koło naukowe iLab organziuje spotkania pt. "Odrębne perspektywy", czyli panele dyskusyjne, w których udział może wziąć każdy.

 

- To nie są wykłady, ale rozmowy - podkreśla Katarzyna Pałys, pomysłodawczyni i studentka socjologii.

 

Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce 13.05. Omawiany temat to "zdrada". Na dystkusję zaproszeni zostali: antropolog- prof. dr hab. Bogusław Pawłowski oraz psycholog społeczny- dr Jarosław Kulbat, moderatorem spotkania będzie dr Sławomir Jarmuż- psycholog i trener.

 

- Czynnikiem, który skłonił nas do poruszenia tematu zdrady była książka detektywa Marcina Popowskiego “Porady na zdrady” . Reklamowana jest jako podręcznik detektywistyczny dla żon i dziewczyn, które podejrzewają, że partner je zdradza. Poruszyliśmy ten temat na kole naukowym i spotkał się z dużym entuzjazmem - mówi Pałys.

 

- Pomysł podchwycił także moderator z pierwszego spotkania dr Tomasz Grzyb- psycholog społeczny, który zachęcił nas do działania i pójścia w tym kierunku - dodaje założycielka iLabu.

 

Podczas panelu dyskusyjnego uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzieć się m.in: czym jest zdrada, w jaki sposób do niej dochodzi, czy jest to kwestia winy czy biolgii.

 

Spotkanie już w najbliższy czwartek, w klubie Grawitacja, o godzinie 18:00.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2010-05-18
  21:40:24

  0 0

  Należę do Interdysplinarnego Laboratowium Naukowego "iLAB" i cieszę się, że ktoś pisze o działalności, jaką prowadzimy. "Zdrada w świetle dziennym" to nie pierwszy i nie ostatni panel dyskusyjny zorganizowany przez nasze koło naukowe. Wszystkich ciekawych zapraszamy na nasz profil "ilAB" na facebook.com i goldenline.pl :)

 • ~ 2010-05-19
  12:25:18

  0 0

  Byłem na tym wykładzie i bardzo się cieszę, że są jeszcze ludzie którym się chce robić takie dyskusje. Świetna jest konwencja rozmowy, że nie jest to akademicki przydługi i nudny wywód, a swobodna dyskusja, na temat bardzo obecny w naszym życiu! Już dawno nie jestem studentem i dzięki temu, że dyskusja była zorganizowana w klubie (co niestety łączy się z różnymi utrudnieniami technicznymi)czułem się swobodnie, przyrznie, trzymajcie tak dalej!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Jacek Sutryk powinien zrezygnować ze startu w wyborach prezydenta Wrocławia?Oddanych głosów: 755