Orest Lenczyk: Szczęście nam nie sprzyjało

2012-03-25, Autor: mw
Śląsk przegrał w Poznaniu z Lechem 0:2. Pierwszego gola samobójczym trafieniem dla gospodarzy zdobył Piotr Celeban. Wynik spotkania ustalił w 95 minucie meczu Artjoms Rudnev. Wcześniej Lecha przed utratą gola uratował między innymi słupek. Jak mecz komentowali szkoleniowcy obu zespołów?

Orest Lenczyk (Śląsk Wrocław): Komentować powinni dziennikarze. To jest niewdzięczna rola dla trenera. Szczególnie po meczu, w którym mogę zawodnikom Śląska podziękować za postawę. Zwłaszcza biorąc pod uwagę dwa ostatnie trudne i dramatyczne spotkania. Gratuluję Lechowi zwycięstwa. Obie drużyny bardzo chciały wygrać i to było widać w czasie meczu. Chociaż gra akurat była taka, jaka była. Gospodarze nie grali ani ładniej, ani lepiej. Na pewno przeszkadzało nam w tym boisko. W takim meczu zdobycie bramki i zmiana taktyki na grę z kontry miały kluczowe znaczenie dla przebiegu meczu. Zmuszeni zostaliśmy do ataku pozycyjnego. Nie chcę gdybać, fakty są, jakie są. Pierwsza połowa z mojego punktu widzenia była po stronie Śląska, druga różnie. W sytuacjach, kiedy kotłowało się pod bramką jedną i drugą, nie mogę powiedzieć, że sprzyjało nam szczęście.

Mariusz Rumak (Lech Poznań): Najważniejsze dla nas dzisiaj było zwycięstwo i to nam się udało. Ze stylu nie mogę być zadowolony, ale to przyjdzie z czasem. Na zawodnikach ciążyła wielka presja. Pewnie niektórzy nie mogli uwierzyć, że niektórych zawodników można posadzić na ławce rezerwowych, ale być może to moje zagranie va banque spowodowało, że Lech dzisiaj walczył. Obrońcy zablokowali wiele strzałów zawodników Śląska, zanim te doleciały do bramki. To nie jest łatwe i wielka chwała im za to i pochwała za determinację.