Osiem medali wrocławskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski

2018-07-25, Autor: prochu

Wrocławscy lekkoatleci wywalczyli osiem medali na 94. PZLA Mistrzostwach Polski, które odbyły się w miniony weekend w Lublinie. Krążkami z najcenniejszego kruszcu mogą pochwalić się Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław, bieg na 400 metrów przez płotki), Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław, rzut dyskiem) oraz Adrian Świderski (Śląsk, trójskok).

Piotr Małachowski stanął na najwyższym stopniu podium już po raz dwunasty, tym razem z wynikiem 65,78 m. - Trochę tych medali się nazbierało, ale oczywiście cieszą. Cieszy też najlepszy wynik w sezonie. Mam jeszcze dwa tygodnie do Berlina, więc mam nadzieję, że po tym, jak się wreszcie pozbierałem tam też będzie dobry wynik - komentował swój start Małachowski. Wszyscy lekkoatleci potraktowali zawody jako przetarcie przed wspomnianymi przez wrocławianina mistrzostwami Europy w Berlinie, które odbędą się w dniach od 7 do 12 sierpnia.

Poza Małachowskim złote medale zdobyli także Joanna Linkiewicz z AZS-u AWF (bieg na 400 metrów przez płotki - 56,21 sek.) oraz zawodnik Śląska Adrian Świderski (trójskok - 15,89 m.). Srebro wywalczyli Łukasz Krawczuk (Śląsk, bieg na 400 metrów - 46,04 sek.) i Paulina Hnida (AZS AWF, skok o tyczce - 4,00 m.), a brązowe krążki trafiły do Agaty Forkasiewicz (AZS AWF, bieg na 200 metrów - 23,77 sek.), Jakuba Szyszkowskiego (Śląsk, pchnięcie kulą - 20,18) i Roberta Sobery (AZS AWF, skok o tyczce - 5,30).