Ostatni bieg City Trail za nami. We wtorek zakończenie sezonu

2019-03-26, Autor: prochu

Szósty z biegów City Trail z Nationale-Nederlanden we Wrocławiu w edycji 2018/2019 okazał się szczęśliwy dla zwycięzcy - Szymona Dorożyńskiego. Pochodzący z Opola zawodnik nie tylko wygrał sobotnie zawody, ale także zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Zieleń, która w generalce jest druga. Sobotni bieg był ostatnim w edycji 2018/2019. Przed biegaczami jeszcze uroczyste podsumowanie sezonu, które odbędzie się we wtorek, 26 marca.

Szymon Dorożyński ma na koncie trzy zwycięstwa i jedno drugie miejsce. Triumf w generalce zapewnił sobie ostatnim biegiem, w którym pokonał Dariusza Boratyńskiego o... kilkanaście centymetrów i setne sekundy! Wynik obu zawodników to 14:56. - Zapisując się jesienią do cyklu myślałem o tym, by podczas City Trail budować formę na przyszłotygodniowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Podczas przygotowań okazało się, że wypadnie mi 5-tygodniowy obóz, więc wspomniany raczej start odpuszczę. Moje główne cele są na stadionie. Chcę zrobić to, co miałem zrobić dwa lata temu - przed kontuzją, czyli pobiec 14:10 na 5000 metrów - mówi Szymon Dorożyński.

W ostatnim biegu trzecią lokatę zajął Rafał Mrowiński (czas 15:15), natomiast trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył czwarty w sobotę Mikołaj Czeronek. W rywalizacji kobiet już w styczniu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie Dominika Napieraj, która nie startowała w ostatnim biegu. W zawodach wieńczących sezon najszybszą była Małgorzata Zieleń z czasem 18:19, która uplasowała się na drugim miejscu w generalce. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Andruszków (wynik 18:52), a trzecia była tym razem Justyna Romanowska (czas 19:35). W biegu głównym uczestniczyło 371 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 142 młodych sportowców.

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 26 marca w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Początek o godzinie 18 (część poświęcona City Trail Junior), dekoracja biegu głównego od 19.

Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 we Wrocławiu odbył się w listopadzie i przyciągnął 581 dorosłych i 235 uczestników.