Wiadomości

Oto nowy Moderus Beta. To pierwszy tramwaj kupiony w ramach nowego przetargu [ZDJĘCIA]

2018-02-20, Autor: bas / fot. Magda Pasiewicz

Pierwszy z 40 tramwajów Moderus Beta zakupionych w ramach październikowego przetargu już trafił do Wrocławia. Choć to ten samo model pojazdu, co Bety znane z wrocławskich ulic, władze MPK zapewniają, że tramwaj nieco różni się od tych, które już jeżdżą po mieście.

Reklama

Zmianie uległ przede wszystkim wygląd zewnętrzny pojazdu. Łatwo zauważyć choćby oświetlenie LED w przedniej części czy obudowę zasłaniającą urządzenia na dachu. Zmiany są też „pod maską”. Nowe pojazdy napędzane są m.in. silniki, które mają generować mniej hałasu.

Pasażerowie powinni być zadowoleni z większej liczby składanych siedzeń w środowej, niskopodłogowej części pojazdu.

Zakup nowych Moderusów to efekt umowy podpisanej w październiku ubiegłego roku. W ramach przetargu wartego 176 mln zł we Wrocławiu w sumie ma pojawić się 40 pojazdów tego typu. Zgodnie z ustaleniami ostatni tramwaj zakupiony w ramach tej inwestycji powinien wyjechać na tory do końca 2019 roku.

 

Zobacz galerię

Czy rozpoznajesz wrocławskie tramwaje?

Czy rozpoznajesz wrocławskie tramwaje?

Po wrocławskich torach jeździ 225 tramwajów, prowadzonych przez 568 motorniczych. Nie wszystkie wozy wrocławskiego MPK są takie same. Część starych modeli została już zastąpiona przez nowe tramwaje. Sprawdź, czy rozpoznasz, jakie modele tramwajów poruszają lub poruszały się po naszym mieście.

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 17

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2018-02-20
  18:40:21

  4 18

  Brzydactwo z poznania nie powinno być produkowane !
  Brzydki i polski bubel z poznania !

 • ~otto 2018-02-21
  13:27:34

  14 2

  Produkuje się to na co jest zapotrzebowanie (i to od wielu miast), podstawowa zasada biznesu Havranku. Co do brzydoty to gusta są różne, mi się akurat one podobają.

 • ~ 2018-02-22
  18:12:19

  2 6

  Otto zobacz jakie ladne tramwaje jezdze w czechach

 • ~Artur Nowak-Mścichowski 2018-03-02
  14:03:33

  7 1

  Nie jest to cudo techniki np: jak Bombardier. Ale i tak szkoda Moderusa na tragiczne wrocławskie tory.MPK stara się jak może,aby odnowić tabor.Niestety zarząd miasta jest beznadziejny i rzuca kłody pod nogi.Nie dofinansowuje infrastruktury i mamy to co mamy.Wieczne wykolejenia,niesprawne zwrotnice,wieczne braki prądu w sieci,a i też brak pieniążka na naprawy taboru.Do czasu traktowania przez miasto komunikacji miejskiej,jako zła koniecznego,będzie źle i bardzo źle.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.