Wiadomości

Partia Razem we Wrocławiu chce więcej mieszkań, poprawy komunikacji miejskiej i zakazu manifestacji skrajnej prawicy

2015-11-23, Autor: jg
W sobotę w Przejściu Garncarskim członkinie Zarządu Krajowego Razem - Katarzyna Paprota i Marcelina Zawisza - przypomniały historię partii oraz omówiły plany na okres powyborczy. Działaczki i działacze Razem z Dolnego Śląska przedstawili m.in. działania, jakie podejmują, by przeciwstawić się skandalicznym aktom nienawiści organizowanym przez skrajną prawicę we Wrocławiu oraz odnieśli się do problemów, z którymi mieszkańcy regionu borykają się na co dzień: mieszkalnictwa i transportu publicznego.

Reklama

Marcelina Zawisza podkreśliła, że celem partii jest wprowadzenie do debaty publicznej pomijanych kwestii. – Niestety przez ostatnie 25 lat edukacja polityczna i społeczna były na bardzo niskim poziomie. Będziemy poruszać kwestie takie jak kwestie systemu podatkowego, praw pracowniczych czy mieszkaniowe – mówiła.

 

Zwróciła również uwagę na dynamiczny rozwój struktur regionalnych. – Do partii po wyborach zapisało się 4 tysiące osób, to są kolejne 4 tysiące osób w budowaniu wiarygodnej, rzetelnej lewicy, która będzie stawała w obronie ludzkiej pracy. Będziemy się organizować i bronić w zależności od tego, jakie formy będą przyjmowały propozycje PiS.

 

 

Odnosząc się do ostatnich działań skrajnej prawicy, rzecznik okręgu wrocławskiego Razem - Makary Gołosz - przypomniał, że okręg wrocławski partii złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury i zapowiedział złożenie oficjalnego zapytania do władz miasta, dlaczego pozwoliły na taki przebieg manifestacji.

 

– Stali tam policjanci, powinni przerwać tę manifestację, powinni ją rozwiązać. To, że nie zostały wykonane żadne ruchy, jest po prostu skandaliczne – tłumaczyła Marcelina Zawisza.

 

Tomasz Szczytyński zwrócił uwagę na niedowład komunikacji regionalnej, zwłaszcza jeśli chodzi o połączenia pomiędzy mniejszymi miastami regionu. – Przejazd z Legnicy do Głogowa pociągiem jest praktycznie niemożliwy. Przypomnę, że Lubin, Legnica i Głogów to trzy najważniejsze miasta Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego – mówił.

 

Postulował inwestowanie w zbiorowy transport publiczny. – Nie chcemy dopuścić do tego, żeby transport publiczny polegał na tym, że oddaje się go prywatnym firmom, które oferują bardzo niskiej jakości usługi – powiedział.

 

Dr Iwo Augustyński zwrócił uwagę na sprzeczności polityki mieszkaniowej prowadzonej przez miasto, które buduje około 50 mieszkań socjalnych rocznie, co jest bardzo niewielką ilością, a jednocześnie likwiduje 1300 mieszkań komunalnych.

 

– Kłóci się to z celami miasta, do którego przybywa coraz więcej osób i coraz więcej ma problemy z mieszkaniami”. Dodatkowym problemem jest brak kontroli nad prywatnymi deweloperami. Przykładem są osiedla na Jagodnie, czy w innych lokalizacjach podmiejskich, które nie mają żadnej komunikacji z centrum miasta – zaznaczał Augustyński.

 

– Propozycja Partii Razem jest taka, że gminy powinny znacznie zwiększyć wydatki na budownictwo mieszkaniowe przy wsparciu budżetu centralnego, żeby mieszkania finansowane z budżetu miasta stanowiły znaczny odsetek mieszkań dostępnych pod wynajem w mieście – dodawali działacze na zakończenie.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 47

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~Adamo 2015-11-23
  19:20:34

  18 0

  Zakaz manifestacji ? a ja chcę zakazać partii Razem udzielania jakichkolwiek wypowiedzi.

 • ~o!o 2015-11-23
  20:32:56

  7 0

  a ja chcę, by wszyscy byli piękni, zdrowi, mądrzy i bogaci! I zakazu kłamstw, nawet przy pisaniu programów partyjnych!

 • ~mR. s3Mp 2015-11-23
  21:36:38

  6 10

  a ja chcę zakazu lewaczkowania i niszczenia i tak już zniszczonej gospodarki Polski przez świadczenia socjalne etc. dostanę?

 • ~Partia Rakłem 2015-11-23
  21:46:35

  6 12

  art.25KRP punkt 2, „Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym"

  Spełniajcie swój mokry komunistyczny sen gdzie indziej, proponuję KRLD

 • ~seba 2015-11-23
  22:21:01

  6 13

  A ja bym chciał żeby w końcu zakazać tej komunistycznej partii. Boże widzisz i nie grzmisz, ci ludzie nadal wierzą w te marksistowskie idee. Jak sie nie podoba w Polsce to wyjazd do koreii północnej, tam będziecie się dobrze czuli.

 • ~LOL 2015-11-23
  22:58:20

  4 22

  Marcelina, Makary, Iwo - widać, że to nieźli popaprańcy :)

 • ~emce222 2015-11-23
  23:19:44

  6 17

  Niech te lewackie marksistowsko stalinowskie kanalie wracają skąd wypełzły. Nie rozumiem jak będac przy zdrowych zmysłach można brać udział w takim szambie jak "razem"

 • ~tantus 2015-11-24
  14:29:51

  5 25

  @Partia Rakłem: Art. 13. Konstytucji RP: "Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa."

 • ~Ernest 2015-11-24
  15:28:32

  25 3

  Fajnie, że komuś jeszcze się chce ruszyć tyłek sprzed komputera i zmieniać cokolwiek w tym chorym kraju, dbającym tylko i wyłącznie o interesy elit.

 • ~Antek 2015-11-24
  15:31:56

  26 3

  czekam na jakąś konstruktywną krytykę programu Razem której nie da się streścić w zdaniu "hurr durr komunizm". Ktokolwiek?

 • ~fontanna 2015-11-24
  15:41:49

  19 5

  W końcu ktoś zabiera się do roboty nad prawdziwymi problemami naszego miasta. Tak trzymajcie! Razem!

 • ~Dobry 2015-11-24
  15:44:47

  20 5

  Lewactwo zaczyna być synonimem zwykłej przyzwoitości. Brawo Razem!

 • ~bryndza light 2015-11-24
  16:26:26

  14 2

  Abstrahując od tych śmiesznych etykietek lewica, prawica...

  Przecież zwrócenie uwagi na problemy komunikacyjne, z którymi akurat Wrocław i okolica NAPRAWDĘ się borykają czy sprzeciw wobec FORMY manifestacji to nie są żadne lewackie, komunistyczne czy inne kosmiczne dyrdymały. To są NASZE problemy, NAS zwykłych ludzi. To naprawdę takie istotne kto apeluje o poprawę sytuacji jeśli wszyscy na tym skorzystamy?

  To takie przykre, że brak kultury i agresja w debacie politycznej, staje się przyzwoleniem do kierowania bezpodstawnej nienawiści wobec siebie nawzajem.
  Żałosne niemerytoryczne komentarze obnażają głupotę i krótkowzroczność ludzi, którzy mają widać zbyt dużo wolnego czasu, połowa to pewnie studenci albo bezrobotni radośnie korzystający z tej pomocy socjalnej, która tak bardzo są zniesmaczeni.

  Naprawdę nie macie dość tych głupich wojenek? Nie lepiej się dogadać i zrobić wspólnie coś konkretnego, zamiast rozważać czy lewa czy prawa strona ma prawo do naprawy Polski?

 • ~Michał S. 2015-11-24
  17:22:32

  11 3

  Z tego co wiem, to Partia Razem chce zakazu manifestacji, w których nawołuje się do nienawiści na tle rasowym, religijnym, czy kulturowym. Chciałbym również przypomnieć wszystkim Patriotom, że wolność religijna jest wpisana w naszą konstytucję. Radzę poczytać. Dowiecie się też o tym, że w Polsce jest zakaz do propagowania totalitaryzmu. Przypominam, że zarówno Komunizm w wydaniu Radzieckim jak i Nazizm w wydaniu Trzeciej Rzeszy to totalitaryzmy. Przywołuję tutaj plakat, który zachęcał do "Marszu Patriotów" organizowanego przez te same kręgi, co palenie kukły przedstawiającej przedstawiciela narodu Żydowskiego (nienawiść na tle rasowym i religijnym). Zatem na takie przejawy agresji powinny zostać zakazane zgodnie z ustawą zasadniczą, czyli podstawą do stanowienia prawa w naszym państwie. Dziękuję bardzo.

 • ~fruktozaur 2015-11-24
  17:32:53

  8 5

  Ktoś mi powiedział, że to "komuniści", a ja - głupi - uwierzyłem i przez to nie zagłosowałem na nich w wyborach. Dopiero ostatnio poczytałem ich program, pogadałem z kolegą który na nich głosował i wszystko stało się jasne - żadni komuniści, tylko socjaldemokraci. Takie partie działają chociażby w Skandynawii i dzięki nim poprawił się tam poziom życia. Dziś oddałbym na nich swój głos. Widać, że to ludzie, którzy traktują politykę poważnie. I nie rozmawiają z narodowcami - za to wielki plus.

 • ~Aga 2015-11-24
  18:35:54

  7 5

  Całym sercem wspieram Razem! To jedyna inicjatywa, która podkreśla potrzebę edukacji w budowie społeczeństwa obywatelskiego. Poza tym jestem za tym, by powiększać liczbę połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku, a nie je ograniczać. Próbowaliście kiedyś dojechać pociągiem z Wrocławia do Lwówka???

 • ~--- 2015-11-24
  19:27:37

  4 5

  Te wszystkie o!o, adamo, seba (bua cha cha): do książek, mędrcy! bo egzaminu gimnazjalnego nie zdacie! smarkateria ze spranymi mózgami obczytana w pismach objawionych kurwina...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.