Pełna dominacja FutureNet Śląska. Wrocławianie zmiażdżyli rywali w meczu na szczycie [RELACJA]

2019-04-01, Autor: Artur Gołdyn

Nieprawdopodobny pokaz siły FutureNet Śląska. Każdy, kto liczył za zacięty mecz pierwszej z drugą drużyną w ligowej tabeli, srogo się zawiódł. Wrocławianie nie dali rywalom absolutnie żadnych szans, a wygrana różnicą 34 "oczek" wydaje się najmniejszym wymiarem kary dla Sokoła.

Stawka tego spotkania była wysoka. bowiem zwycięzca tego spotkania kończył sezon zasadniczy na pierwszym miejscu w tabeli i gwarantował sobie przewagę własnego parkietu w każdej z serii play-off. Ponadto koszykarze Śląska mieli dodatkową motywację, gdyż pierwsze spotkanie w Łańcucie zakończyło się zwycięstwem koszykarzy Sokoła 82:79.

Pierwsza kwarta została zdominowana przez gospodarzy, którzy błyskawicznie zdobyli prowadzenie i sukcesywnie powiększali swoją przewagę, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele w ataku. Śląsk grał niemal perfekcyjnie w ofensywie i bezbłędnie w obronie, dzięki czemu już po pierwszej kwarcie prowadzili przewagą aż 16 punktów! Koszykarze z Łańcuta nie wyglądali na zespół, który mógłby w tym meczu wrocławianom w jakikolwiek sposób zagrozić.

Druga kwarta to ciąg dalszy koncertowej gry gospodarzy. Na tablicach dominował Aleksander Dziewa, a celnie rzucał z dystansu Robert Skibniewski. Nawiasem mówiąc wyliczanie pojedynczych nazwisk nie ma sensu. Cały zespół grał po prostu kapitalnie i każdy z graczy zasługiwał na pochwałę. Dobra gra w obronie Trójkolorowych oraz rażąca nieskuteczność zespołu gości sprawiła, że w połowie drugiej kwarty mieli oni na swoim koncie tylko 19 punktów. W hali AWF-u zanosiło się na prawdziwy pogrom. Ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem 58:33.

Zmotywowanie zespołu, który ma tak wielką przewagę, nie należy do najłatwiejszych zadań. Trener Radosław Hyży poradził sobie z nim jednak doskonale. Po przerwie koszykarze z Dolnego Śląska nie zwalniali tempa, a ich przewaga nie malała i spokojnie kontrolowali przebieg tego spotkania. Na koniec trzeciej kwarty Trójkolorowi prowadzili z przewagą 22 punktów i było już niemal pewne, że spotkanie zakończy się zwycięstwem gospodarzy, a koszykarzom Sokoła pozostała jedynie walka o uniknięcie pogromu w tym meczu.

W czwartej kwarcie obraz gry również nie uległ zmianie. Śląsk ani przez chwile nie czuł zagrożenia ze strony swoich rywali, w końcówce skutecznie wybijając im grę w koszykówkę z głowy, powiększając swoją przewagę do ponad 30 punktów. Koszykarze z Dolnego Śląska spokojnie dowieźli prowadzenie do samego końca i ostatecznie bardzo pewnie pokonali wiceliderów tabeli 105:71.

Najlepszymi graczami Śląska w tym spotkaniu byli Robert Skibniewski, zdobywca 25 punktów przy prawie 70% skuteczności z gry oraz Aleksander Leńczuk, który zdobył 21 punktów przy skuteczności 87,5%. Blisko osiągnięcia double-double był Aleksander Dziewa. Środkowy Śląska zdobył 15 punktów i 9 zbiórek. Po stronie Sokoła Łańcut wyróżniającymi się postaciami byli Wiktor Siewioł (16 punktów), Kamil Zywert (14 punktów, 8 asyst) oraz Maciej Klima (14 punktów). Double-double zaliczył Szymon Szymański, na które się złożyło 11 punktów i 10 zbiórek.

Dzięki wygranej koszykarze prowadzeni przez Radosława Hyżego zajęli pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego i takiego też miejsca przystąpią do fazy play-off decydującej o tym, kto zdobędzie mistrzostwo I ligi. Trójkolorowi zakończyli również fazę zasadniczą z bilansem 15-0 w meczach rozgrywanych na własnym parkiecie co jest bezprecedensowym wydarzeniem. Trójkolorowi w pierwszej rundzie play-off zmierzą się z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych.

FutureNet Śląsk Wrocław - Rawlplug Sokół Łańcut 105:71 (28:12, 30:21, 23:26, 24:12)
FutureNet Śląsk: Skibniewski 25 (6), Leńczuk 21 (4), Dziewa 15 (1), Musiał 11 (2), Kulon 8 (2), Michałek 7, Jarmakowicz 5, Jakóbczyk 5 (1), Zagórski 4, Tomczak 4.
Rawlplug Sokół: Sewioł 16, Klima 14 (2), Zywert 14 (2), Szymański 11 (1), Małgorzaciak 8 (2), Kulikowski 5, Pruefer 3, Buszta 0, Karolak 0, Inglot 0.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0