Pewna wygrana Ślęzy. Kolejny popis ofensywy mistrzyń Polski [RELACJA, ZDJĘCIA]

2018-02-28, Autor: prochu

Koszykarki Ślęzy Wrocław pewnie wygrały z JAS FBG Zagłębiem Sosnowiec 88:71 w rozegranym awansem meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Trener Arkadiusz Rusin dał szansę niemal wszystkim zawodniczkom, a te odwdzięczyły się dobrą grą. Najskuteczniejszą zawodniczką mistrzyń Polski była Tijana Ajduković, która zakończyła środowy pojedynek z 22 "oczkami" na koncie.

Wrocławianki po raz kolejny popisały się dobrą dyspozycją w grze ofensywnej - po niedzielnym meczu z Basketem 90 Gdynia, w którym zdobyły 87 punktów, teraz rzuciły jedno "oczko" więcej. W starciu z Zagłębiem podopieczne Arkadiusza Rusina rzucały z ponad 50-procentową skutecznością, bardzo płynnie przechodziły z obrony do ataku, popełniły tylko siedem strat i umiejętnie dzieliły się piłką (28 asyst). Szkoleniowiec dał trochę więcej minut zmienniczkom i nie mógł czuć się zawiedziony, bo Zuzanna Sklepowicz - która rozpoczęła mecz w pierwszej piątce - Karina SzybałaKlaudia Sosnowska zaprezentowały się z dobrej strony.

Dobra postawa zespołu sprawiła, że nawet moment na boisko nie musiała wchodzić Agnieszka Kaczmarczyk, jedna z liderek Ślęzy. Jak wyjaśnił trener Arkadiusz Rusin, reprezentantka Polski w ostatnim czasie trenowała w inny sposób niż reszta drużyny po to, by być w jak najlepszej formie w najważniejszej części sezonu. W takiej sytuacji przeciwko Zagłębiu więcej minut na parkiecie spędziły inne Polski, w tym Agnieszka Majewska, która zdobyła pierwsze punkty po powrocie do gry po blisko 10-miesięcznej przerwie.

Ślęza dosyć powoli rozkręcała się w tym spotkaniu. Pierwsza kwarta bardzo wyrównana. Druga już z lekką przewagą wrocławianek. Trzecia to już absolutna dominacja mistrzyń Polski, które zdobywały punkty na wiele sposobów. Pod koszem nie do zatrzymania była Tijana Ajduković, za trzy dwa razy w tej części gry trafiła Elina Dikeoulakou, do kontry biegała Tania Perez, a asystę za asystą notowała Sharnee Zoll-Norman. Po 30 minutach było już 66:46 dla Ślęzy. Szczególnie imponująco wyglądał szybki atak wrocławianek, który brał się z bardzo dobrej obrony. Warty odnotowania jest fakt, że środkowe Ślęzy - Majewska i Ajduković odnotowały po trzy bloki.

Czwarta kwarta, choć wygrana nieznacznie przez przyjezdne, nie mogła pozbawić mistrzyń Polski kolejnego zwycięstwa. Ostatecznie Ślęza Wrocław pokonała JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 88:71. Z bilansem 14 zwycięstw i 5 porażek zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Wrocławianki nie mają zbyt wiele czasu na świętowanie tej wygranej, bo już w sobotę (3 marca) jadą do Poznania na mecz z miejscowym Enea AZS-em.

Ślęza Wrocław - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 88:71 (18:16, 23:17, 25:13, 22:25)
Ślęza: Ajduković 22, Zoll-Norman 20 (1), Treffers 14, Dikeoulakou 11 (3), Perez 7 (1), Szybała 6, Majewska 4, Sosnowska 2, Ndiba 2, Sklepowicz 0.
JAS-FBG Zagłębie: Parks 22 (1), Fikiel 16 (1), Urbaniak 13 (3), Skrba 10, Swanier 8 (1), Corda 2, Ryng 0, Wojtala 0, Dobrowolska 0, Stara 0.