Pięć medali wrocławskich judoków w zawodach Pucharu Polski

2017-05-29, Autor: prochu

W minioną sobotę w Luboniu pod Poznaniem odbyły się zawody Picharu Polski Seniorów w judo. Wrocławianie wywalczyli na tej imprezie pięć medali - dwa srebrne i trzy brązowe.

Czterech judoków Gwardii Wrocław zakończyło rywalizację z medalami. W kategorii do 66 kilogramów drugie miejsce zajął Arkadiusz Makarewicz, a za nim sklasyfikowany został jego klubowy kolega Patryk Kastner. W kategorii do 60 kilogramów brąz wywalczył Marek Wawrzkiewicz, natomiast Rafał Kozłowski również był trzeci, ale już w rywalizacji do 90 kg. Jedyną wrocławską medalistką w zawodach była Paulina Przyczyna. Zawodniczka AZS AWF-u wywalczyła srebrny medal w kategorii do 78 kilogramów, ustępując jedynie Justynie Sitko z Sosnowca.

Klasyfikację medalową wygrali judocy AZS AWF Warszawa, którzy wywalczyli pięć krążków - cztery złote i brązowy.