Wiadomości

Piechota: będę w drugiej turze wyborów

2010-09-22, Autor: bk
Autobusy na torowiskach takich, jak na Ruskiej, między placem Jana Pawła II a ulicą Kazimierza Wielkiego, gdzie tylko się da, więcej remontów kamienic, podwórek i parków zamiast kolejnych drogich inwestycji drogowych, takich jak Most Wschodni i zielone światło dla rowerów. Oto niektóre pomysły Sławomira Piechoty, kandydata PO na prezydenta Wrocławia, na zmiany w naszym mieście. Dzięki nim ma on wejść do drugiej tury wyborów z Rafałem Dutkiewiczem.

Reklama

Zdaniem kandydata Platformy znajdzie się on w drugiej turze z obecnym prezydentem, Rafałem Dutkiewiczem.
- Przez wiele lat środowisko Platformy Obywatelskiej współtworzyło obecny sukces Wrocławia, również ten, który przyszedł za czasów rządów aktualnego prezydenta. Chcemy o tym przypomnieć wyborcom – tłumaczy w wywiadzie z nami Sławomir Piechota, kandydat PO na prezydenta miasta.

Jak Piechota chce zdobyć naszą przychylność?
- Największym potencjałem tego miasta są jego mieszkańcy i nadszedł czas, aby przede wszystkim postarać się o to, żeby o nich zadbać, podnieść jakość ich życia – mówi nam Sławomir Piechota. Jego zdaniem trzeba dokończyć te inwestycje, które już trwają i zamiast walczyć o kolejne duże projekty: zająć się mniejszymi rzeczami. Takimi jak remonty kamienic.

Kandydat Platformy na prezydenta chce zrezygnować na razie z budowy tzw. mostu wschodniego, czyli połączenia al. Armii Krajowej z Mickiewicza. Sławomir Piechota jest więc pierwszym politykiem, który głośno mówi o tym, że skoro część mieszkańców protestuje przeciw budowie tej trasy i chce innych rozwiązań to warto ich poszukać. Kandydat PO twierdzi, że w tej chwili na tę inwestycję nie ma pieniędzy. Że trzeba raczej dokończyć północny odcinek obwodnicy śródmiejskiej, od mostu Millenijnego nie tylko do Żmigrodzkiej, ale aż do al. Jana III Sobieskiego.

Jego pomysłem na korki jest po 1 postawienie na rowery, po drugie wpuszczenie tam, gdzie się da autobusy na torowiska: - Wszędzie tam, gdzie remontujemy torowiska, powinny być wydzielone pasy ruchu dla autobusów i pojazdów uprzywilejowanych. Tak powinno być i na Sienkiewicza, i na Drobnera. Nie rozumiem dlaczego do tej pory tak nie zrobiono. Przecież to nie kosztuje wiele, a jeśli autobusy znikną z pasów dla aut, to i kierowcy pojadą szybciej – przekonuje Sławomir Piechota.

Czy Waszym zdaniem Piechota rzeczywiście wejdzie do drugiej tury wyborów z Rafałem Dutkiewiczem?
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2010-09-22
  08:58:30

  0 0

  p Piechota ma dużo fajnych pomysłów, dobrze się prezentuje i ma sporo innych zalet, ale z całym szacunkiem... miastu bardziej przydałby się pełnosprawny prezydent. Bo jak by wyszedł na euro2012 kopnąć piłkę, jak pójdzie odwiedzać budowy różnych budynków czy jak będzie się poruszać po wałach podczas powodzi

 • ~ 2010-09-22
  09:05:27

  0 0

  Piechota nie rozumie, że na Sienkiewicza jest za wąsko na buspas. A jeśli chce zrezygnować z Mostu Wschodniego to mieszkańcy Traugutta i placu Grunwladzkiego mu podziękują.

 • ~ 2010-09-22
  10:10:12

  0 0

  Zwłaszcza, że na Most Wschodni miasto nie wyrzuci swoich pieniędzy, tylko później będzie opłacać prywatnego inwestora. Poza tym nie można uginać się pod protestami grupy starych dziadków. W takiej sytuacji w mieście się nic nie zrobi.

 • ~ 2010-09-22
  12:03:49

  0 0

  Kolejny gość, który opowiada co powinno się zrobić... święta racja, mówi prawdziwe rzeczy, tylko nie mówi jednej... za co chce to zrobić. Bo jak wiadomo kasa miasta jest pusta i będzie pusta przez najbliższe lata. A dalej trzeba będzie płacić przede wszystkim za inwestycje poprzednika. jeśli p. Piechota określi jak zdobędzie środki na te oczywiste zresztą rzeczy to dopiero wtedy nabierze wiarygodności. W innym przypadku jest to tylko kiełbasa wyborcza bez szans na realizację.

 • ~ 2010-09-22
  20:48:59

  0 0

  Wystarczy, że nie będzie stawiał namiotów pod pocztą za 1,2 miliona złotych i już trochę kasy będzie.

 • ~ 2010-09-23
  13:38:41

  0 0

  Najpierw niech każdy kandydat pochwali się tym czego dokaonał a nie co chce zrobić. U nas i nie tylko u nas w polityce jest trend, że wszyscy chwalą się co chcą zrobić. To jest jak marzenia a"la co będę robił jak wygram szóstkę w Totka.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.