Pięciosetowy bój w drugim półfinale. BBTS wygrywa z Cuprum Lubin [RELACJA]

2020-12-28, Autor: Aleksander Hutyra

W drugim półfinale wrocławskiego turnieju po przeciwnych stronach siatki stanęły zespoły Cuprum Lubin i BBTS Bielska-Białej. Po wyrównanym pięciosetowym boju lepsi okazali się siatkarze z Bielska-Białej, którzy zmierzą się we wtorek w finale turnieju z gospodarzem eWinner Gwardią Wrocław.

Spotkanie lidera Tauron 1. Ligi z jedynym reprezentantem PlusLigi podczas tego turnieju od początku było wyrównane. Lubinianie utrzymywali dwa oczka przewagi, ale nie byli w stanie odskoczyć rywalom. Bielszczanom po mocnych zagrywkach Olega Krikuna udało się doprowadzić do remisu (11:11), ale za chwilę Cuprum ponownie wyszło na dwupunktowe prowadzenie. Prowadzenie to lubinianom udało się utrzymać do końca seta, a nawet je powiększyć. W pierwszej partii Cuprum zwyciężyło 25:21.

W secie drugim BBTS na początku wypracował kilkupunktową przewagę i nie oddał jej już do końca partii. Bielszczanie byli skuteczni w ataku i popełniali mało błędów. Cuprum starało się odrobić straty i podjąć walkę, ale bardzo dobrze dysponowani na przestrzeni całego seta siatkarze BBTS-u dowieźli zwycięstwo do końca, wygrywając w partii drugiej 25:21.

Problemy w przyjęciu zagrywki po stronie bielszczan, spowodowały, że Cuprum rozpoczęło trzeciego seta od prowadzenia 4:1 i o czas dla swojego zespołu zmuszony był poprosić trener Harry Brokking. BBTS-owi udawało się momentami zmniejszać stratę i nawiązywać kontakt punktowy, ale po chwili lubiński zespół ponownie odskakiwał, nie pozwalając przeciwnikom się rozkręcić. Cuprum przy wyniku 17:11 przytrafił się przestój i po trzech kolejnych punktach bielszczan, Marcelo Frąckowiak trener lubinian postanowił ostudzić rosnący zapał rywala i wziął czas. Lubianie utrzymali zaliczkę punktową, którą wypracowali na początku partii i zwyciężyli 25:21.

W czwartą partię lepiej weszli siatkarze z Bielska-Białej. Lider zaplecza PlusLigi zdobył kilka punktów przewagi i kontynuował skuteczną grę w kolejnych akcjach. Na półmetku seta wszystko wskazywało, że o zwycięstwie w tym spotkaniu zadecyduje tie-break. W końcowej fazie seta przewaga bielszczan stopniała do zaledwie dwóch oczek i po stronie BBTS-u zrobiło się nerwowo. Podopieczni Harry’ego Brokkinga zachowali jednak zimną krew i doprowadzili do tie-break’a, wygrywając, zgodnie z „tradycją”- 25:21.

Tie-break od początku stał pod znakiem wymiany ciosów. Piątego seta lepiej rozpoczęli lubinianie. Sergii Kapelus nie mógł poradzić sobie z blokiem Cuprum i podopieczni trenera Frąckowiaka wyszli na prowadzenie 7:2. BBTS nie miał zamiaru jednak odpuszczać i walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. Bielszczanie wręcz wydarli zwycięstwo siatkarzom z Lubina, którzy mieli już dwie piłki meczowe (14:12). BBTS zwyciężył w piątym secie na przewagi 16:14 i zmierzy się w finale z eWinner Gwardią Wrocław.

Cuprum Lubin 2:3 BBTS Bielsko Biała (25:21, 21:25, 25:21, 21:25, 14:16)

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1