Biznes

Pierwsza restauracja na Odrze już zwodowana!

2010-08-06, Autor: bk
Barka została zwodowana stoczni w Januszkowicach. W przyszłym tygodniu zostanie przyholowana i przycumowana do nabrzeża Hotelu Tumskiego, gdzie zastanie zaadoptowana na restaurację.

Reklama

W tym celu dobudowana zostanie specjalna 3-kondygnacyjna konstrukcja. Uruchomienie pierwszej na wodzie restauracji we Wrocławiu przewiduje się późną jesienią bieżącego roku. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem barka powinna się pojawić we Wrocławiu w przyszły piątek. Potem zostanie tylko przyłączenie jej i końcowa adaptacja wnętrz – tłumaczy Zbigniew Pasieka, dyrektor generalny Hotelu Tumskiego.Restauracja będzie miała 3 pokłady. Na pokładzie górnym będzie taras widokowy czynny w sezonie letnim przewidziany dla około 60 osób, na środkowym restauracja i sala taneczna dla ok. 80 osób, a na dolnym pubem - tawerna dla około 50 osób.

Przypomnijmy, że jest pozwolenie na budowę drugiej restauracji na Odrze: przy południowym brzegu wyspy Słodowej. Inwestor nie chce jednak zdradzić kiedy ją uruchomi. Dostała je firma Event Time, która przy południowym brzegu wyspy Słodowej (patrz mapka) chce zacumować stały pomost gastronomiczny o wymiarach 12,5 na 13 metra. Przedstawiciele firmy nie chcieli z nami rozmawiać o swoich planach, nie wiemy więc kiedy ruszy.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2010-08-07
  10:51:07

  0 0

  a ryby będą serwowali prosto z Odry?

 • ~ 2010-08-08
  12:20:21

  0 0

  to ta restauracja została już zwodowana czy zostanie dopiero zbudowana? temat newsa jest *nieco* mylący...

 • ~ 2010-08-09
  01:18:00

  0 0

  Nie byłbym taki pewny, że zostanie sprowadzona w przyszłym tygodniu (tak naprawdę to nie będzie holowana, bo to mało praktyczna metoda, tylko pchana przez statek, który nazywamy pchaczem). Odra powyżej Wrocławia jest cały czas "niedrożna" dla żeglugi. W tym roku nie było praktycznie żadnego ruchu na tym odcinku. Najpierw przez przedłużający się remont śluzy Bartoszowice, potem przez powódź i teraz przez opieszałość Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w przywracaniu warunków umożliwiających żeglugę (rzeczona instytucja podlega Ministerstwu Środowiska zamiast Ministerstwu Infrastruktury i żeglugę śródlądową traktują tam jak zło najgorsze i wrzód nie będę mówił gdzie...). Do tego trzeba dodać postępującą wieloletnią degradację szlaku wodnego i zaniedbania, brak dobrej woli u ludzi przy władzy, powstrzymywanie inwestycji w infrastrukturę rzeczną przez tzw. "ekologów", niszczenie floty i jednostek do prac technicznych takich jak np. usuwanie skutków powodzi. Żegluga na Odrze jest w agoni, marynarze nie mieli możliwości zarobienia w tym roku ani grosza, firmy związane z rzeką (stocznie, armatorzy) liczą straty, niektórym grozi bankructwo. Warto by było o tym napisać, o ile czytelników to zainteresuje.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.