Pierwsze tegoroczne zwycięstwo piłkarzy 1KS-u

2018-01-29, Autor: prochu

W trzecim sparingu w tym okresie przygotowawczym piłkarze Ślęzy Wrocław pewnie pokonali Piasta Żmigród 3:0. Po dwóch porażkach z pierwszoligowcami, teraz podopieczni Grzegorza Kowalskiego odnotowali pierwsze w tym roku zwycięstwo. Przewaga żółto-czerwonych nie podlegała absolutnie żadnej dyskusji, a ich wygrana była w pełni zasłużona.

Pierwsza połowa przebiegała pod zdecydowane dyktando Ślęzy. Doskonałych okazji do zdobycia goli nie wykorzystali Mateusz StempinMaciej Matusik, a swoje szanse mieli też Marcin Wdowiak i Adrian Niewiadomski. Wrocławianie raz po raz konstruowali ciekawe akcje, łatwo radząc sobie z defensywą Piasta. Brakowało tylko ich skutecznego wykończenia. W końcu wrocławianie sforsowali obronę rywali. W 38. minucie Niewiadomski odebrał piłkę Damianowi Celuchowi, ograł jeszcze jednego obrońcę i płaskim strzałem obok wybiegającego bramkarza umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą rezultat podwyższył uderzeniem głową Wdowiak, po dośrodkowaniu Stempina.

W przerwie trener Grzegorz Kowalski wymienił całą jedenastkę, a że w zespole Piasta tych zmian było mniej, można było przypuszczać, że obraz gry może ulec zmianie. I rzeczywiście spotkanie się wyrównało, ale wciąż to Ślęza stwarzała więcej podbramkowych sytuacji. Najbliżej zdobycia kolejnych goli byli dwaj testowani przez 1KS piłkarze, ale piłka po ich strzałach minimalnie mijała bramkę, lub też znalazła się w rękach bramkarza. Jeden z testowanych mógł się jednak cieszyć ze zdobytego gola, gdy w 76. minucie skierował futbolówkę do pustej bramki po sprytnym zagraniu Jakuba Jakóbczyka. Wrocławianie mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale w końcówce stuprocentowej sytiacji nie wykorzystał Kamil Mańkowski.

Już wkrótce - bo 4 marca - obie ekipy spotkają się ponownie i rywalizować będą o awans do finału rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski. Zanim dojdzie jednak do rewanżu, wrocławianie rozgrywać będą kolejne mecze sparingowe. Najbliższy z nich odbędzie się w piątek (2 lutego) w Lubinie i będzie to znów potyczka z ligowym rywalem, tym razem z Falubazem Zielona Góra.

Ślęza Wrocław - Piast Żmigród 3:0 (1:0)
Bramki: Niewiadomski 38, Wdowiak 45, testowany 76

Ślęza (I połowa): Ziarko - Molski, Wdowiak, Korytek, Matusik, Łątka, Stempin, Niewiadomski, Kluzek, Repski, Traczyk.
Ślęza (II połowia): testowany - Berkowicz, Małecki, Grabowski, Lasota, testowany, Jarczak, testowany, Mańkowski, Sakwa, Jakóbczyk.