Piłka nożna: Kolekcjonerzy remisów

2010-05-10, Autor: Piotr Kolisko
Śląsk Wrocław jest niekwestionowanym mistrzem Ekstraklasy w remisach. Zespół Ryszarda Tarasiewicza ma ich na swoim koncie już dwanaście i nic nie zapowiada, że liczba ta przestanie rosnąć.

Wrocławski Śląsk zremisował w sobotnim spotkaniu Ekstraklasy 2:2 z zespołem Piasta Gliwice. Gospodarze z Gliwic od pierwszych minut byli stroną przeważającą natomiast na ich tle wrocławianie wyglądali na bezradnych i zdezorientowanych jednak to podopieczni trenera Tarasiewicza pierwsi cieszyli się ze zdobycia bramki.

Doskonałe podanie Sebastiana Mili wykorzystał Vuk Sotirović, który bez większych problemów pokonał Macieja Nalepę. Druga połowa przyniosła dwa trafienia gliwiczan, których autorem był Sebastian Olszar. Pogoń Śląska i kolejne doskonałe podanie Mili celnym strzałem zakończył Szewczuk.

Co ciekawe sama sytuacja bramkowa nie była wynikiem rozległych zabiegów taktycznych a tylko błędem Macieja Michniewicza, który w zupełnie niegroźnej sytuacji podał piłkę pod nogi popularnego "Rogera".

Remis zespołu trenera Tarasiewicza z Piastem przy jednoczesnej porażce Odry Wodzisław Śląski w Lubinie z Zagłębiem (1:2) ograniczyły do minimum możliwość spadku wrocławian.

Tak o kolejny remisowym pojedynku mówił po meczu piłkarz Śląska - Dariusz Sztylka:

- Zdajemy sobie sprawę, że musimy zdobyć kolejne punkty. Jesteśmy dobrą drużyną i jesteśmy w stanie wywieźć korzystny wynik z Wodzisławia. Z przebiegu tego meczu też sądzę, że mogliśmy wygrać. Ale nie myślimy o tym co było, skupiamy się na tym co jest przed nami. Teraz najważniejsze dla nas jest, żeby odnieść zwycięstwo w Wodzisławiu.