Piłka nożna: Popis piłkarzy Śląska

2009-11-22, Autor: Piotr Kolisko
Piłkarze Śląska Wrocław nie dali szans Odrze Wodzisław

Śląsk Wrocław w sobotnim spotkaniu w 45 minut rozprawił się z Odrą Wodzisław wygrywając pewnie 4:0. Wszystkie bramki spotkania strzelone zostały w pierwszej połowie meczu a formą w starciu z drużyną z Wodzisławia błysnął Sebastian Mila autor dwóch bramek dla WKS-u. Co ciekawe sam zawodnik przed spotkaniem zapowiadał, iż będzie chciał golem uczcić narodziny swojej córeczki.

Koncert wrocławian rozpoczął Amir Spahić, który ładnym strzałem głową pokonał bramkarza Odry. Kolejny cios Śląsk zadał już w 15. minucie meczu kiedy to podyktowaną "jedenastkę" na bramkę zamienił Sebastian Mila. Jak się okazało dwubramkowa zaliczka wcale nie satysfakcjonowała wrocławian, którzy raz po raz wykorzystywali błędy w defensywie zespołu gości.

Kiedy na stadionowym zegarze mijała 28. minuta meczu na listę strzelców wpisał się Vuk Sotirović, który wykorzystał doskonała asystę doskonale dysponowanego tego dnia Mili. Popularny " Roger " minutę przed końcem pierwszej połowy ustalił wynik meczu na 4:0 korzystając z dobrego podania Łukasza Madeja, który na murawie zastąpił Sotirovicia.

Druga odsłona meczu nie przyniosła już tylu emocji a po piłkarzach Odry widać było iż cztery bramki stracone w pierwszej połowie spotkania były dla nich nokautujące. Śląsk wygrał pewnie i zasłużenie nie pozostawiając złudzeń zespołowi z Wodzisławia.

Tak o swojej grze jak i dyspozycji cąłego zespołu mówił po spotkaniu piłkarz Śląska Wrocław Krzysztof Ulatowski:

- Strzeliliśmy szybko cztery bramki i to ustawiło mecz. W drugiej połowie tylko kontrolowaliśmy mecz, ale nie musieliśmy za bardzo się sprężać, bo wysoka przewaga zrobiła swoje. Miałem dziś ochotę na zdobycie gola, szukałem piłki w polu karnym, w drugiej połowie grałem na szpicy. Dawno nie grałem jako napastnik i przyznam, że lepiej czuję się walcząc w środku pola. Ale kto wie, może w kolejnym meczu wpadnie jakiś gol.

Śląsk Wrocław – Odra Wodzisław Śląski 4:0 (4:0)

Bramki: Spahić (8.), Mila (15.- karny), Sotirović (28.), Mila (44.).

Śląsk: Kaczmarek – Socha, Celeban, Pawelec, Spahić – Szewczuk, Łukasiewicz, Ulatowski, Mila (78. Klofik), J.Gancarczyk (60. Dudek) – Sotirović (33. Madej).

Odra: Buchalik – Kuranty, Kowalczyk, Dymkowski, Mójta (46. Słodowy) – Jary (32. Kwiek), Malinowski, Woś (62, Bueno), Wodecki, Piechniak – Radzinevicius.