Piłka nożna: porażka Śląska na pożegnanie Cypru

2011-02-20, Autor: Łukasz Maślanka
Prowadząca w czeskiej ekstraklasie Wiktoria Pilzno okazała się za mocna dla piłkarzy Śląska Wrocław. Sparingowy mecz obu ekip zakończył się wygraną Czechów 3:2.

Do przerwy Wiktoria Pilzno prowadziła dwoma golami. Oba zapisał na swoim koncie Jan Rezek. Po przerwie Czesi dołożyli jeszcze jedno trafienie, a jego autorem był w 57. minucie Jiráček. Sześć minut później na listę strzelców wpisał się Piotr Ćwielong, który zaliczył istne “wejście smoka”, bo chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Wynik spotkania ustalił w 89. minucie Przemysław Kaźmierczak.

Trener Orest Lenczyk desygnował do gry w test meczu z Wiktorią Pilzno skład, który niemal na pewno będzie stanowił o sile wrocławskiej ekipy również w meczach Ekstraklasy. Nie wiadomo jednak, kto uzupełni duet snajperów. W potyczce z Czechami od pierwszej minuty grał Remigiusz Jezierski, a zmienił go Tomasz Szewczuk. Zabrakło za to Cristiana Diaza, choć można się spodziewać, że to właśnie Argentyńczyk wiosną będzie etatowym snajperem. Chyba, że trener Lenczyk szykuje asa w rękawie.

Podczas zgrupowania na Cyprze Śląsk zagrał pięć meczów sparingowych. Cztery z nich przegrał, jeden - z białoruskim Dynamem Mińsk - zremisował. W sobotę wrocławianie wracają do Polski, później czeka ich jeszcze sparing z MKS Kluczbork. Do walki o ligowe punkty podopieczni trenera Oresta Lenczyka ruszą w przyszłą sobotę - w wyjazdowym meczu zagrają z Jagiellonią Białystok.

Śląsk Wrocław - Wiktoria Pilzno 2:3 (0:2)