Piłka nożna: Śląsk lepszy od Zagłębia Sosnowiec

2011-01-27, Autor: Łukasz Maślanka

Piłkarze Śląska Wrocław pokonali Zagłębie Sosnowiec 3:1 w sparingowym meczu rozegranym w Kleszczowie. To pierwsza testowa potyczka podczas zimowego okresu przygotowawczego.

Wynik meczu otworzył w 25. minucie Vuk Sotirović. Tuż przed końcem pierwszej połowy kolejnego gola dla wrocławian strzelił Piotr Ćwielong. Ostatniego gola dla ekipy trenera Oresta Lenczyka strzelił w 73. minucie Łukasz Madej. Honorowego gola dla Zagłębia strzelił w 86. minucie Sebastian Stefański.

Śląsk wyszedł na murawę w eksperymentalnym ustawieniu. Trener Lenczyk w bramce postawił na pozyskanego w zimie Rafała Gikiewicza, a na prawej obronie testował Marka Gancarczyka. Jednym ze stoperów był piłkarz zespołu Śląska z Młodej Ekstraklasy, Robert Menzel, a kupiony w grudniu Rok Elsner wyszedł na murawę w roli środkowego pomocnika. Natomiast w drugiej połowie na murawie pojawił się Sebastian Dudek, który jesienią pauzował z powodu kontuzji.

Środkowy pomocnik Śląska miał kurować się również wiosną, ale wiele wskazuje na to, że będzie jednak do dyspozycji trenera Lenczyka. Swoją szansę otrzymał też inny piłkarz z Młodej Ekstraklasy, Michał Nowak. W sparingu z Zagłębiem Sosnowiec nie wystąpił zaś etatowy obrońca wrocławskiej ekipy, Piotr Celeban, zabrakło też Cristiana Omara Diaza, który wraca do formy po kontuzji.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:0)

Skład Śląska (I połowa): Rafał Gikiewicz - Marek Gancarczyk, Jarosław Fojut, Robert Menzel, Amir Spahić - Piotr Ćwielong, Rok Elsner, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila - Vuk Sotirović, Remigiusz Jezierski. (II połowa): Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Rok Elsner, Mariusz Pawelec, Dawid Abramowicz - Łukasz Madej, Dariusz Sztylka (72 Michał Nowak), Sebastian Dudek, Waldemar Sobota (72 Jakub Więzik) - Łukasz Gikiewicz, Tomasz Szewczuk.