Piłka nożna: Śląsk sprał Pogoń Oleśnica

2010-08-04, Autor: BK, LM
Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Śląska Wrocław w ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem sezonu. Wrocławianie pokonali w Oleśnicy miejscową Pogoń aż 5:1.

Do przerwy Śląsk strzelił dwa gole, gospodarze zaś nie potrafili znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Martina Kelemena. Wynik meczu otworzył w 15.minucie Cristian Omar Diaz, a trzynaście minut później piłkę do własnej siatki posłał stoper Pogoni, Jakub Kędzierski.

Po przerwie kibice w Oleśnicy zobaczyli aż cztery gole. W 53. minucie kolejną bramkę strzelił Diaz, w 68. minucie celnym strzałem popisał się Vuk Sotirović, a dwie minuty później bramkarza Pogoni pokonał Łukasz Gikiewicz. Honorowego gola dla Pogoni strzelił w 86. minucie wypożyczony ze Śląska młody piłkarz, Jan Duraj.

Śląsk w sparingu z Pogonią wystąpił w optymalnym składzie. Prawdopodobnie właśnie taką jedenastkę trener Ryszard Tarasiewicz pośle w bój w niedzielnym meczu z Jagiellonią Białystok. Pewne roszady mogą nastąpić chyba tylko w linii obronnej drużyny. Możliwe, że Antoniego Łukasiewicza na pozycji stopera zastąpi Jarosław Fojut. Na lewej obronie możemy zobaczyć Mariusza Pawelca zamiast Amira Spahicia.

W drugiej połowie meczu z Pogonią na murawie pojawił się Brazylijczyk Kaue. Piłkarz z Kraju Kawy znajduje się na liście życzeń Śląska, ale do tej pory nie podpisał kontraktu. Okienko transferowe potrwa do końca sierpnia.

Śląsk Wrocław: Kelemen - Socha (46. Kaue), Łukasiewicz (62. Sztylka), Spahić (62. Wołczek), Piotr Celeban - Ćwielong (46 Madej), Kaźmierczak (73. Ulatowski), Sebastian Mila (62. Dudek), Waldemar Sobota (62. Gancarczyk) - Cristián Omar Díaz (62. Gikiewicz), Sotirović (73. Szewczuk).