Piłka nożna: Śląsk wygrywa 5:2

2010-07-29, Autor: Łukasz Maślanka
Piłkarze FK Rad Belgrad nie będą miło wspominać sparingowego meczu ze Śląskiem Wrocław. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozgromili serbskiego rywala 5:2.

Do przerwy wynik meczu był nadzwyczaj skromny. W 32.minucie Rad objął prowadzenie po strzale Stanojevicia z rzutu karnego. Śląsk odpowiedział dwie minuty później, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Kaźmierczak.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Choć należałoby przyznać, że rozwiązał go nowy snajper Śląska, Cristian Omar Diaz. W drugiej odsłonie spotkania Argentyńczyk strzelił trzy bramki - w 49.,53. i 68. minucie. Dzieła zniszczenia serbskiej ekipy dopełnił Vuk Sotirović, który pokonał bramkarza z Belgradu w 59.minucie. Serbowie odpowiedzieli tylko golem Andricia w 74.minucie meczu.

Skład Śląska: Kelemen - Celeban, Fojut (63. Łukasiewicz), Amir Spahić (71. Kauê), Pawelec - Sobota (71. Gancarczyk), Kaźmierczak (76. Socha), Mila (71. Dudek), Ćwielong (46. Madej) - Sotirović (71. Jezierski), Cristián Omar Díaz.