Piłka ręczna. Forza nie zostanie mistrzem drugiej ligi, miła niespodzianka Śląska

2018-04-24, Autor: prochu

Szczypiorniści Forzy Wrocław przegrali w 25. kolejce drugiej ligi z LKS-em Komprachcice 30:31 i stracili już szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Sporą niespodziankę sprawił natomiast Śląsk Wrocław, który wygrał na wyjeździe z faworyzowaną Spartą Oborniki.

Forza przed tą kolejką znajdowała się na drugim miejscu w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym jak pierwszy Olimp Grodków. Wrocławianie liczyli na potknięcie grodkowian, bo ci mierzyli się z solidną Tęczą Kościan, ale sami zaliczyli wpadkę i to bardzo kosztowną. LKS OSiR nadawał ton rywalizacji od samego początku, budując kilkubramkową przewagę. Forza kilka razy zbliżała się do rywali na różnicę jednej bramki, ale na więcej nie pozwalali przeciwnicy, m.in. trafiający w decydujących momentach Krzysztof Juros (w całym meczu rzucił osiem goli). Forza w samej końcówce odnotowała jeszcze jeden zryw, ale nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie przegrała 30:31, a kilka godzin później po bardzo wyrównanym boju kolejne zwycięstwo odniósł Olimp Grodków, dzięki czemu zapewnił już sobie pierwsze miejsce, bo ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Forzą.

Bardzo mile swoich kibiców zaskoczyli szczypiorniści Śląska Wrocław. Mało kto dawał im szanse w starciu z trzecią w tabeli Spartą Oborniki, a tymczasem wrocławianie - w mocno okrojonym składzie - przez pełne 60 minut nawiązywali wyrównaną walkę, mało tego, nawet byli zespołem lepszym. Po przerwy zawodnicy WKS-u prowadzili trzema golami, ale w drugiej połowie w Sparcie uaktywnił się Hubert Narożny, który rzucił pięć bramek. Wrocławianie odpowiedzieli trafieniami Bartosza WróblewskiegoMalte Unkella, dzięki czemu ostatecznie wygrali 26:24.

Sparta Oborniki - Śląsk Wrocław Handball Team 24:26 (12:15)
Sparta: Kustoń, Matyjak - Narożny 7, Szorcz 5, Januchowski 3, Batura 2, Łyszczarz 2, Tepper 2, Królski 1, Kuliński 1, Kwiatkowski 1, Chudzicki 0.
Śląsk Handball Team: Maciak - Unkell 8, Seroczyński 7, Wróblewski 6, Pomichter 4, Ciesiołkiewicz 1, Klimczewski 0.

LKS OSiR Komprachcice - Forza Wrocław 31:30 (15:12)
LKS OSiR: Oleksyn - Juros 8, Gradowski 7, Piech 7, Ungier 5, Kurus 2, Węgrzynowicz 1, Stelnicki 1, Gajda 0, Cichy 0, Adamczyk 0.
Forza: Galle 1, Antosik, Cichocki - Burzyński 11, Wiewiórski 5, Markiewicz 4, Herudziński 3, Palica 2, Tkaczyk 2, Karpiński 1, Massopust 1, Lewalski 0, Mistak 0.