Piłka ręczna. Pewna wygrana Forzy, Śląsk szczęśliwie pokonuje outsidera [ZDJĘCIA]

2018-03-26, Autor: prochu

Udany weekend wrocławskich szczypiornistów. Forza Wrocław pewnie pokonała Tęczę Kościan 38:20, a Śląsk Handball Team wygrał na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Astrą Nowa Sól 30:29. Dzięki temu zwycięstwu zawodnicy WKS-u awansowali na czwarte miejsce w tabeli, ale do prowadzącego duetu - Olimp Grodków i Forza Wrocław - tracą aż osiemnaście punktów.

Spotkanie Forzy z Tęczą Kościan było wyrównane tylko przez pierwszy kwadrans. Jeszcze w pierwszej połowie wrocławianie objęli kilkubramkowe prowadzenie, po 30 minutach wygrywając już 22:13. Obraz gry nie uległ zmianie po przerwie. Szczypiorniści z Kościana mieli spore problemy z zatrzymaniem wrocławian i sami niespecjalnie radzili sobie w ataku. Ostatecznie Forza po dość jednostronnym meczu rozgromiła Tęczę, wygrywając aż 38:20.

Nieco bardziej emocjonujący było starcie Śląska Handball Team z Astrą Nowa Sól. Zgodnie z przewidywaniami i pozycją w tabeli, wrocławianie narzucili swój rytm rywalom i nadawali ton rywalizacji. Jeszcze w pierwszej połowie zawodnicy WKS-u wygrywali różnicą siedmiu goli (16:9), ale tuż po przerwie Astra niespodziewanie wróciła do gry. Zespół z Nowej Soli odrobił wszystkie straty i nawet wyszedł na prowadzenie (24:22) i wydawało się, że Śląsk niespodziewanie przegra. Wtedy jednak wrocławianie rzucili pięć bramek z rzędu - w tym trzy Wojciecha Parzonki - odzyskując prowadzenie, którego nie oddali już do końcowego gwizdka. Warto zauważyć, że Parzonka w całym meczu rzucił aż dziesięć goli.

Forza Wrocław - Tęcza Kościan 38:20 (22:13)
Forza: Antosik, Galle - Kuczyński 7, Lewalski 5, Karpiński 4, Mistak 4, Palica 3, Markiewicz 3, Wiewiórski 3, Tkaczyk 3, Bieżyński 2, Misiurka 2, Herudziński 1, Daszczenko 1, Massopust 0.
Tęcza: Omar, Noskowiak - Olejnik 6, Gessner 5, Graf 4, Napierkowski 2, Napieralski 1, Ryba 1, Piątek 1, Musielak 0.

Astra Nowa Sól - Śląsk Wrocław 29:30 (15:18)
Astra: Ceglarz, Kujawa, Rapiejko - Wysocki 8, Bortnowski 6, Lotko 4, Adamek 3, Kokot 2, P.Nowakowski 2, Kowalski 2, Gołębiowski 1, Hołubek 1, Marciniak 0, Kasendra 0, Grygorowicz 0, R.Nowakowski 0.
Śląsk: Maciak, Wojciechowski - Parzonka 10, Urbańczak 7, Kowalik 4, Ciesiołkiewicz 3, Wróblewski 3, Matyja 2, Seroczyński 1, Biliński 0.