Piłka ręczna. Pewne zwycięstwo Forzy, Śląsk przegrywa po rzutach karnych

2018-04-18, Autor: prochu

Szczypiorniści Forzy Wrocław nie mieli większych problemów z pokonaniem Dziewiątki Legnica w 24. kolejce II ligi piłki ręcznej. Do udanych swojego występu nie zaliczą natomiast zawodnicy Śląska Wrocław, którzy po rzutach karnych ulegli Żagwi Dzierżoniów.

Wicelider tabeli od samego początku przeważał w starciu z legniczanami. Po 30 minutach Forza prowadziła różnicą czterech goli, a po zmianie stron jeszcze powiększyła swoją przewagę. Szczypiorniści Dziewiątki odnotowali kilka zrywów, a dwoił się i troił Adam Podniżny, jednak na wrocławian było to za mało i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:21 dla Forzy.

O wiele bardziej emocjonujące było starcie Żagwi ze Śląskiem. W pierwszej połowie to wrocławianie przeważali, wychodząc nawet na czterobramkowe prowadzenie (11:7, 14:10). Po przerwie gra się wyrównała, a z czasem to dzierżoniowianie przejęli inicjatywę. Na 10 minut przed końcem, przy stanie 24:23 dla WKS-u trzy gole z rzedu rzuciła Żagiew i wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte. Wtedy nastąpił zwrot akcji i to wrocławianie odnotowali trzy kolejne trafienia (dwie bramki Macieja Seroczyńskiego i jedna Malte Unkella). Ostatnie słowo należało do miejscowych - dwie minuty przed końcową syreną gola na wagę remisu zdobył Bartosz Galik, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich lepsi byli gospodarze, którzy pewnie wykorzystali wszystkie próby. Wrocławianie natomiast trafili jedynie trzy z pięciu rzutów.

W czołówce tabeli bez zmian. W walce o pierwsze miejsce liczą się już tylko Olimp Grodków i Forza Wrocław, które mają tyle samo punktów (63), ale grodkowianie są lepsi w bezpośrednich starciach. W następnej serii gier Olimp zmierzy się na wyjeździe z ósmą Tęczą Kościan, a wrocławianie pojadą do Komprachcic na mecz z miejscowym LKS OSiR-em.

Forza Wrocław - Dziewiątka Legnica 29:21 (16:12)
Forza: Antosik, Cichocki, Galle - Lewalski 8, Karpiński 5, Bieżyński 3, Burzyński 3, Kuczyński 2, Mistak 2, Daszczenko 1, Massopust 1, Pisiurka 1, Palica 1, Tkaczyk 1, Wiewiórski 1, Markiewicz 0.
Dziewiątka: Myśluk, Szyjka, Wojtusik - Podniżny 8, Gorczyca 3, Kuryło 3, Pasieczny 2, Radomski 2, Wyszogrodzki 2, Stańko 1, Dobrasiak 0, Sydor 0, Turalik 0, Wyszogrodzki 0.

Żagiew Dzierżoniów - Śląsk Wrocław Handball Team 27:27 (13:15) k.4:3
Żagiew: Madaliński, Jabłoński - Błażkiewicz 6, Galik 6, Adamek 5, Kalinowski 4, Batko 3, Kasprzak 2, Kuciński 1, Klocek 0,  Pietrzykowski 0, Styrcz 0.
Śląsk Handball Team: Wojciechowski, Maciak - Unkell 7, Seroczyński 5, Platt 4, Wróblewski 4, Parzonka 3, Pomichter 2, Urbańczak 2, Ciesiołkiewicz 0, Matyja 0, Biliński 0.