Piłkarki Ślęzy mistrzyniami Dolnego Śląska w futsalu

2017-12-12, Autor: prochu

Zawodniczki Ślęzy Wrocław zwyciężyły w halowych mistrzostwach Dolnego Śląska w piłce nożnej. Piłkarki 1KS-u wygrały sześć z ośmiu pojedynków oraz odnotowały dwa remisy.

Choć dla piłkarek Ślęzy najważniejszy jest tradycyjny futbol, a halowe imprezy są tylko formą przygotowań do rozgrywek na trawie, to taki występ w dolnośląskich mistrzostwach może cieszyć. Tym bardziej, że dla krótko istniejącej sekcji żeńskiej, jest to pierwsze tak duże osiągnięcie. W turnieju wystąpiło osiem drużyn reprezentujących siedem klubów - Ślęza wystawiła dwa zespoły. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, a mecze trwały po 12 minut. Wrocławianki nie należały do faworytek tego turnieju, bo powszechnie typowana do zwycięstwa była Bielawianka Bielawa.

Aby uniknąć podejrzeń i spekulacji, sztab trenerski 1KS-u zasugerował, by dwa zespoły Ślęzy zmierzyły się już w 1. kolejce. Mecz ten przebiegał pod dyktando pierwszej drużyny, która prowadziła już 2:0, ale ambitne dziewczyny z drugiej ekipy nie poddawały się jednak i pod koniec spotkania zdobyły honorowe trafienie. W następnych dwóch potyczkach Ślęza I pewnie pokonała 3:1 LUKS Ziemię Lubińską i w takim samym stosunku AZS Wrocław, choć w tym drugim meczu przegrywała 0:1. W meczu z Chrobrym wrocławski zespół zdecydowanie przeważał, ale długo tego nie potrafił udokumentować zdobyciem gola. Udało się to uczynić dopiero w ostatniej minucie starcia.

Ciężka przeprawę Ślęza I miała z UKS-em Bierutów. Pierwsze minuty tej potyczki należały do bierutowianek, które stworzyły kilka zagrożeń pod wrocławską bramką. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęły przejmować żółto-czerwone, ale niestety, nie potrafiły wykorzystać ani jednej z kilku znakomitych okazji i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W 6. kolejce rywalem Ślęzy I była Bielawianka. W meczu tym też nie padła żadna bramka, ale stał on na znakomitym poziomie i zdaniem obserwatorów był najlepszym widowiskiem w całych zawodach. Obie drużyny nie kalkulowały i dążyły do zwycięstwa i obie też miały swoje okazje by przechylić szalę na swoją korzyść (m.in. wzajemnie obijając poprzeczki).

Bezbramkowy rezultat spowodował, że na wyłonienie najlepszego zespołu trzeba było poczekać do ostatniej kolejki. W niej Bielawianka wygrała 1:0 z LUKS-em, przez co stało się jasne, że Ślęza I aby zdobyć tytuł musi wygrać różnicą czterech goli. W przypadku gdyby było 3:0, obaj pretendenci mieliby taki sam bilans i już po zakończeniu zmagań, musieliby rozegrać miedzy sobą konkurs rzutów karnych.

Piłkarki Ślęzy w starciu z Piastem Żmigród pokazały niesamowity charakter oraz ambicję i z pierwszym gwizdkiem wręcz rzuciły się na rywalki. Wynik otworzony został w 3 minucie, a kolejne dwie bramki wrocławianki zdobyły w 6. i 7. minucie. Do szczęścia brakowało tylko jeszcze jednego, a gdy na 120 sekund przed końcem spotkania piłka po raz czwarty ugrzęzła w siatce bramki żmigrodzianek, w obozie 1KS-u wybuchła euforia. Ślęza wygrała 4:0 i została mistrzem Dolnego Śląska.

Druga drużyna zajęła co prawda ostatnie miejsce, ale walczyła bardzo dzielnie. Dość powiedzieć, że aż cztery mecze przegrała jedną bramką. Drugi zespół miał też trochę pecha tracąc gola w samej końcówce w meczu z LUKS-em, a jeszcze większego z Bielawianką, gdy był bliski sprawienia dużej sensacji i również w ostatnich sekundach stracił bardzo przypadkowego gola.

Kolejne miejsca na podium - za Ślęzą - zajęły piłkarki Bielawianki Bielawa i LUKS-u Ziemia Lubińska. Najlepszą zawodniczką wybrana została Martyna Buś z AZS-u Wrocław, z tego samego zespołu wybrano najlepszą bramkarkę - Paulinę Wrzesińską, a królową strzelczyń została Wiktoria Gil z Piasta Żmigród.

Ślęza I: Aleksandra Malinowska - Kinga Podkowa, Marlena Mikołajczyk, Karina Wolak, Iga Kasiura, Zuzanna Fączkiewicz, Aleksandra Kucharska, Julia Pawlak.
Ślęza II: Iga Sieńko - Aleksandra Olbińska, Malwina Czajka, Joanna Mielniczuk, Patrycja Piotrowska, Daria Kiliman, Kornelia Kieliba, Pamela Dziadek.