Piłkarze Śląska Wrocław gromią w pierwszym sparingu w tym roku aż 7:1!

2013-01-12, Autor: jg
W pierwszym tegorocznym sparingu piłkarze Śląska pewnie pokonali trzecioligową Ślęzę Wrocław aż 7:1. Gole dla mistrzów Polski zdobyli Mateusz Cetnarski (dwa), Piotr Ćwielong, Jakub Więzik, Mateusz Fedyna, Łukasz Gikiewicz i Marcin Przybylski.

Podopieczni Stanislava Levego lepiej rozpoczęli sobotnie spotkanie. Po kilku minutach prowadzili już 2:0 po dwóch trafieniach Mateusza Cetnarskiego. Po niespełna kwadransie gry Ślęza strzeliła kontaktowego gola, jednak odpowiedź mistrzów Polski była natychmiastowa, a trzecią bramkę strzelił Piotr Ćwielong.

Jeszcze przed przerwą WKS strzelił kolejne dwie bramki, których autorami byli młodzi zawodnicy - Jakub WięzikMateusz Fedyna. Było to znakomite zwieńczenie dobrych występów obu piłkarzy. Po przerwie trener Śląska posłał do boju drugą jedenastkę, która również dobrze weszła w mecz. Szczególnie dobrze prezentował się Krzysztof Ostrowski, który w niedługim odstępie czasu odnotował dwie asysty. Najpierw w 50. minucie wrzucił piłkę wprost na głowę Łukasza Gikiewicza, a kilka chwil potem obsłużył dobrym podaniem Marcina Przybylskiego.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie choć Grzegorz Skrzypczak i wspomniany już Przybylski mieli naprawdę dobre sytuacje do podwyższenia rezultatu. Ostatecznie Śląsk pokonał Ślęzę Wrocław aż 7:1.

Śląsk Wrocław - Ślęza Wrocław 7:1 (5:1)
Bramki: Cetnarski 5 (k), 8, Ćwielong 15, Więzik 36, Fedyna 40, Ł.Gikiewicz 50, Przybylski 59 - Niewiadomski 14

Śląsk: Kelemen (46 R.Gikiewicz) - Socha (46 Dankowski), Grodzicki (46 Kowalczyk), Juraszek (46 Wasiluk), Abramowicz (46 Pawelec) - Stevanović (46 Ostrowski), Fedyna (46 Elsner) - Garyga (46 Kohut), Cetnarski (46 Skrzypczak), Ćwielong (46 Ł.Gikiewicz) - Więzik (46 Przybylski).

Ślęza: Gąsiorowski, Bielski, Stawowy, Dorobek, Brusiło, Hajdamowicz, Flejterski, Janas, Niewiadomski, Celuch, Rajter. Ponadto grali: Skwierczyński, Pałys, Jamrozowicz, Danielik oraz Synowiec.