Wiadomości

Piwo wchodzi na stadiony, ale na meczach Śląska się nie napijemy?

2012-01-16, Autor: Mariusz Wiśniewski
Już od rundy wiosennej na meczach piłkarskich w T-Mobile Ekstraklasie będzie można napić się piwa. Wszystko jednak wskazuje, że nie na spotkaniach Śląska rozgrywanych na Stadionie Miejskim.

Reklama

Nowe przepisy obowiązują od piątku i zezwalają na sprzedaż na stadionach, podczas meczów piłkarskich, napojów zawierających nie więcej niż 3,5 proc. alkoholu. Istnieją jednak pewne obostrzenia. Najważniejsze mówią, że dane spotkanie piłkarskie nie może być zaliczane do imprezy masowej o podwyższonym ryzyku. Poza tym piwo będzie można kupować tylko w wyznaczonych miejscach i tylko w plastikowych kubkach. Działacze sportowi z wielkim zadowoleniem przyjęli nowelizację. Także włodarze piłkarskiego Śląska, chociaż sam klub w tej chwili nie pracuje nad prowadzeniem sprzedaży piwa już w rundzie wiosennej.

 

– Nie zajmujemy się tym, bo jest wiele zmiennych, od których zależy, kiedy będziemy mogli sprzedawać piwo na naszych meczach – opowiada Michał Mazur, rzecznik piłkarskiego Śląska. – Przede wszystkim, z tego co wiemy, nie został jeszcze rozstrzygnięty przetarg na catering na Stadionie Miejskim, a to właśnie z tą firmą, która wygra, będziemy rozmawiali o sprzedaży piwa. Po drugie, wiele wskazuje, że wszystkie nasze mecze wiosną będą zakwalifikowane jako imprezy podwyższonego ryzyka, a więc automatycznie nie można na nich sprzedawać piwa. I po trzecie, z tego co wiemy, nie ma w Polsce w tej chwili piwa, które spełnia stawiane wymogi, jeżeli chodzi o zawartość alkoholu – wyjaśnia rzecznik wrocławskiego klubu.

Poza środowiskiem sportowym ustawa nie jest już przyjmowana tak entuzjastycznie. Wiele osób ma wątpliwości, czy to dobry pomysł wprowadzać na stadiony alkohol, jeżeli już teraz na trybunach jest niebezpiecznie a piwo na pewno tego nie poprawi.

 

– My nie mamy obaw – komentuje Mazur. – To tak, jak gdyby zabronić sprzedaży alkoholu w sklepach, bo jakieś jednostki mogą wypić go za dużo. Poza tym, aby się upić piwem z taką zawartością alkoholu, jak jest dopuszczone, trzeba go wypić naprawdę bardzo dużo – dodaje.

 

Jak będzie to wyglądało, pokaże dopiero czas. Na przykład w niemieckiej Bundeslidze od dawna podczas meczów można napić się piwa i nie ma problemu z chuliganami na trybunach. Dlaczego więc miałoby się nie udać w Polsce?

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~toluen 2012-01-16
  17:10:28

  0 0

  no i dobrze. ludzie i tak wchodzą pijani na stadion, co za różnica czy wypija przed czy na stadionie ? przynajmniej kluby będą mogły zarobić na piwoszach. Dalej jednak nie rozumiem po co otworzono Nasz stadion skoro nie jest on gotowy do użytku ? nie można było poczekać te kilka miesięcy ?

 • ~havranek 2012-01-16
  20:16:31

  0 0

  Mniej niż 3,5% alkoholu? Nie nazywajmy oranżady piwem.

 • ~zed 2012-01-16
  21:56:12

  0 0

  Jak to nie ma takiego piwa??? Sikaczy jest pełno!!! A już koncerny światowe, bo tylko takie mają szanse wejść jak zwykle, wejdą na stadion ze swoim piwopodobnym napojem!!! A rodzime marki takie jak Lwówek czy Ciechan, które są jedynymi prawdziwymi piwami będzie się zwalczać przepisami, ustanowionymi łapówami, pod światowe koncerny!!!

 • ~ff 2012-01-16
  22:37:10

  0 0

  W końcu idzie normalność. Ale właśnie, co z tym stadionem. To jakas kpina. Czy ten stadion kiedyś przestanie być placem budowy? To niech może Śląsk się wypnie na ten stadion i wróci na Oporowską. Przynajmniej kibice bąda się mogli piwa napić podczas meczów :)

 • ~lennox 2012-01-17
  08:23:52

  0 0

  "z tego co wiemy, nie został jeszcze rozstrzygnięty przetarg na catering na Stadionie Miejskim " przecież równo rok temu w styczniu ruszył przetarg na prowadzenie cateringu na 10 lat i miała to być tańsza firma a mamy drożyznę

 • ~Czesio 2012-01-17
  14:28:25

  0 0

  @zed: Zgadzam się z Tobą. To prawo to paranoja i nabijanie kabzy zagranicznym koncernom piwowarskim, których sikacze nie mają nic wspólnego z piwem. Porażka

 • ~Frizen 2012-01-17
  14:43:06

  0 0

  Ciechan rządzi bez wątpienia najlepszy browar w Polsce !

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.