Nie przegap

Plac zabaw we Wrocławiu: Tutaj dzieci mają się bawić po cichu

2023-11-14, Autor: Kinga Mierzwiak

"Podczas zabawy zachowaj ciszę" - to zalecenie, jakie pojawiło się na jednym z placów zabaw na osiedlu Port Popowice we Wrocławiu. Przy okazji zakazano dzieciom także gry w piłkę

Reklama

ZOBACZ ZDJĘCIA - KLIKNIJ

- Ten plac zabaw istnieje od jakichś dwóch lat, a ta tabliczka pojawiła się stosunkowo niedawno. Widocznie komuś przeszkadzały głośno bawiące się dzieci. Ale przecież trudno wymagać od małych dzieci, by bawiły się na placu zabaw w ciszy. W końcu dzieci wychodzą na plac zabaw po to, by się wyszaleć - mówi pani Magda, opiekunka z przedszkola i żłobka Luppo Puppo, znajdującego się dokładnie naprzeciwko placu zabaw. 

Tymczasem w regulaminie placu zabaw nie ma mowy o nakazie zachowywania się po cichu. Jest mowa o pojedynczym korzystaniu z urządzeń, zakazie palenia papierosów czy... wchodzenia w szpilkach. 

Co sądzicie o takich miejskich absurdach? 

 

 

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 35

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Bezpieczny 2023-11-14
  16:17:51

  15 6

  Kolejny depresyjny plac? Przecież dzieci zawsze krzyczały z radości i nawet tego im zabraniacie?

 • ~magda78 2023-11-14
  17:49:54

  17 21

  A co w tym takiego dziwnego? Mieszkam w znacznej odległości od placu zabaw i czasami muszę przymykać okno. I nie chodzi o regularne dźwięki zabaw dzieci. Czasami zdarzają się dzieci które piszczą jakby ktoś je obdzierał ze skóry. To nie jest przyjemny dźwięk a zdążą się bardzo często.
  Moja koleżanka wpadła w nerwicę bo pod jej oknem nastolatki odbijają piłkę od marca do października. Jak funkcjonować w takim świecie kiedy dźwięk nie pozwala na odpoczynek i sen.
  Szanujmy się wszyscy. Dzieci niech się bawią, pewnie po to są dziećmi. Ale nie musimy akceptować wrzasków czy odbijania piłki pod oknami. Każdy ma prawo do spokoju i odpoczynku.

 • ~Bezpieczny 2023-11-14
  18:43:27

  6 6

  Czy to coś szare z żaluzja to wywietrznik świeżego powietrza z garażu pełnego aut elektrycznych? Kiedyś w PRL dzieciom nie zabraniano grać w piłkę, ale teraz UE wie lepiej?

 • ~magda78 2023-11-14
  20:01:03

  6 8

  PRL się skończył w 89 roku. Człowieku, daj sobie spokój z tym prelem. Tak ci słodko wtedy było?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.