PLFA: Devils kontra Torpedy

2009-10-28, Autor: Piotr Kolisko
Dla Devils Wrocław ewentualna porażka będzie oznaczała zdegradowanie do PLFA II.

Zespół futbolu amerykańskiego Devils Wrocław poznał swojego rywala w meczu barażowym, którego stwką dla wrocławian będzie pozostanie w PLFA I. Diabły już 8 listopada zmierzą się z zespołem Torped Łódź, który w spotkaniu o trzecie miejsce PLFA wygrali z ekipą Bielawa Owls 20:14.

Przed meczem na faworyta spotkania typowano zespół Torped, który od pierwszych minut meczu narzucił przeciwnikom swój styl gry dominując głównie w kwestii przygotowania fizycznego. Zawodnicy z Bielawy nie potrafili znaleźć recepty na akcje biegowe Borysa Bednarka orazpodania powracającego po kontuzji palca Leszka Cytawy.

Tak o zbliżającym się spotkaniu z Devils Wrocław mówi Bartłomiej Knap ofensywny liniowy Torped Łódź:

- Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas ciężkie starcie z drużyną z Wrocławia, która ma za sobą doświadczenie z pierwszej ligi i europejskich pucharów. Gwarantuję jednak, że tanio skóry nie sprzedamy i mecz może być naprawdę ciekawy.

W finałowym spotkaniu PLFA II Zagłębie Steelers Interpomex pokonało Sioux Kraków Tigers 20:27 (do przerwy Hutnicy przegrywali 20:7) i najpewniej to oni dołączą bezpośrednio do powiększonego grona najlepszych futbolowych drużyn w Polsce.

Torpedy Łódź – Bielawa Owls 20:14 (6:0, 0:0, 8:0, 14:0, 6:0)

I kwarta
6:0 przyłożenie Borysa Bednarka po dwujardowej akcji biegowej

III kwarta
14:0 przyłożenie Emila Sowińskiego po ośmiojardowym podaniu od Leszka Cytawy (podwyższenie za dwa punkty Emil Sowiński)

IV kwarta
14:8 przyłożenie Bartosza Miguta po czterojardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Andrzej Myszka)
14:14 przyłożenie Andrzeja Myszki po czterojardowej akcji biegowej