PLFA: Devils zmieniają trenera

2009-11-26, Autor: Piotr Kolisko
Jason Blasko nie jest już trenerem Diabłów.

Wrocławska drużyna futbolu amerykańskiego Devils Wrocław zmienia trenera. Wraz z dniem 20 listopada głównym szkoleniowcem Diabłów przestał być Jason Blasko. Zarząd wrocławskiego klubu nie przedstawił jeszcze mediom nowego trenera.

Jason Glen Blasko - urodzony 24 września 1971 roku, z wykształcenia psycholog i pedagog, zawodowo nauczyciel języka angielskiego.

Cała jego kariera zawodowa związana była z drużyną ST. Vital Mustangs. Pierwsze kroki w futbolu zaczął stawiać mając 9 lat.

Początkowo grał na pozycji RB oraz DL. Gdy skończył 14 lat został przeniesiony na pozycję LB by w 1985 roku zostać wybranym Rookie of the year swojej drużyny. W wieku 18 lat został przeniesiony do drużyny ST. Vital Junior Mustangs. Jest to drużyna na poziomie uniwersyteckim, prowadząca rozgrywki w całej Kanadzie.

W 1992 roku Jason wraz ze swoją drużyną zagrał w finale rozgrywek o Mistrzostwo Kanady, ale niestety bez powodzenia, zajmując drugie miejsce w Kraju. Po pięciu kolejnych latach gry jako zawodnik, w 1997 roku Jason został trenerem defensywy drużyny juniorskiej, jednocześnie grając jako zawodnik w drużynie seniorskiej.

Karierę zawodniczą Jasona zakończyła ciężka kontuzja barku, po której niestety nie udało mu się już wrócić na boisko. Wkrótce potem został trenerem defensywy ST. Vital Major Mustangs, z którą pięć razy z rzędu sięgnął po tytuł Mistrza Kanady.